IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Среќата e...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Среќата e...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 55>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 21:20
      Srekja je biti vecho zjiv,
     danas sve je drugchije
     i svet je drugchiji,
     nije onakakv kakav sam ga snio
     bolji je nego shto  je bio.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
krin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 148
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:07
TOJ STO TUGA SREKA KRADE..........
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 23:51
site trcame po sreka...
za sekogo srekata ne znaci isto...
nekoi se srekni ako se bogati, drugi ako se zdravi, treti ako postignat nesto....
treba da se zastane so trcanje bidejki nisto ne ostaruva tolku kako srekata.
people are strange
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 10:13
mudrecot srekata ne ja bara
bidejki ja spozna vo sebe
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 11:29
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

mudrecot srekata ne ja bara
bidejki ja spozna vo sebe



AMIN!!!
people are strange
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 21:07
Среќа е да се биде вечно жив....................
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 17:55
srekata ke ve cini samo dobra volja da ja smenite situacijata koja ve pravi nesrekni!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 18:29
eehhh ,..zez....da e taka ednostavno toa,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 18:32
da bese ednostavno nemase sega da pisuvame.................намигнување
sepak jas rabotam na slucajot a ti?
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 18:38
znaes kako vikaat postarite!?
 
 
"ako nekogas trcajki po srekata konecno ja najdes ke zabelezis kako i staricata koja gi barala ocilata,deka taa celo vreme ti bila pred nosotнамигнување
 
 
sepak jas velam srekata e vo nas samo treba da pronajde sekoj sto navistina go pravi sreken/a
(a toa se postignuva so samonabljuduvanje)
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 19:59
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Нема врска... Тие што се богати можат се да си дозолат така? Ама ако незнаат да уживаат во тоа џабе им е зашто незнаат да ценат тогаш и номално дека нема да бидат среќни.... А сиромашните ако цело време се жалат зашто ништо немаат и ако очајууваат нормално дека нема да бидат среќни.... А ако гледаат позитивно на работите можат да бидат среќни.... Значи можеш да бидеш среќен АКО САКАШ....


epa ne se "bas" soglasuvam so tvojot stav...parite mozda nemale nikakva vrska so srekata pred mnogu mnooogu godini koga ne postoele ali denes lugeto "se nauceni" deka bez niv nema sreka...dodusa i taka e...parite pravat del od mojata "definicija" za sreka.kazi mi ti kako eden covek(duri i da saka) da bide sreken so dve deca(studenti) i so mizerna plata?kako bi bila ti srekna ako sednat na masa trojca i cekaat jadenje od tebe a ti nemas denar u dzeb?ne li bi ocajuvala ti vo taa situacija?i kako bi gledala pozitivno na seto ova?site sakame da bideme srekni pa ne sme.znaci ne e do sakanjeee.ima i nesto drugoooo...

parite so sigurnost nema da ti donesat CELOSNA sreka ama imaat udel vo nejzinoto ostvaruvanje...ama se nafurav ja za treskanje glupostiплазење
respect my authoritaaa
Кон врв
BarbB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarbB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 21:36
" Ako sakas drigite da se srekni nauci se da socuvstvuvas, ako sakas ti da si sreken nauci se da socuvstvuvas"
Dalai Lama
Кон врв
macedonian1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macedonian1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 00:20
Srekata ne baraj ja
taa sama ke te pronajde ako ti toa go zasluzuvasсреќа
Кон врв
kumanovka. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovka. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 01:01
nema vrska,srekjata ne odi bas na tie sto ja zasluzuvaat
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.