IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - КАКО ДА СЕ ДОЈДЕ ДО СРЦЕТО КОЕ НЕ ВЕРУВА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАКО ДА СЕ ДОЈДЕ ДО СРЦЕТО КОЕ НЕ ВЕРУВА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 11:44
Оф море, јадна девојка... Да знаеш колку такви случаи доаѓаат кај нас, некој оџа што ги прелажал, им ги собрал парити и ги завил во демонска опседнатост, нема да се фалиш толку...

Јадна девојка. Христос нека и е на помош...
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 11:50

Devojkata  adzija  na tvoja  zalost  ja izlekuvavme so moite instrukcii preku mobilen. Bez trikovi ,bez  cuda..

Samo im kazav koi delovi od  k*ranot da i gi ucat i gotovo.
A  za  tvoja informacija prethodno bile kaj nekoj neuk  odza koj
im kazuval trikovi i trista  cuda.
 
A  khaleefah ne  zema pari od luge iccccc da ne te maci toa.
Zasto khaleefah e ubeden deka Allah e toj sto nagraduva a ne obicni smrtnici Smile
 
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 11:58
Јас ти кажувам дека РЕКА од луѓе се изманипулирани од тие ваши оџи, задоени во некои суеверија и магии, и сега ти ми кажуваш за мобилни...
Да те потсетам дека вие уште со гулаби ќе комунициравте да не беше христијанска Европа... Big%20smile
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 13:25
Originally posted by аџија аџија напиша:

Бутел ајде не се прави сега наивна, знаеш дека во секој твој пост со понижување се обраќаш, затоа немој сега уште да лицемериш... Не се лутам, отрпнат сум на световен морал во овој свет, ама барем немој да кукаш цело време...


Ne se pravam naivna, znam sto pisuvam, ako tebe te vregja toa sto otvoreno ti kazuvam deka si poln so zloba i navredi , zalam, takvi ti se postovite, a slobodno najdi i citiraj barem eden moj post kade ke najdes navreduvacki zbor.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 13:38
Originally posted by аџија аџија напиша:

За жал, до некои срце не може да се дојде... БИдејќи тие се зандана на сотоната, и нашите зборови и докажувања овде на форумот, нема да ги скршат тие катанци... Потребно е за некои членови на форумот овде, убеден сум, егзорцизам... Инаку, ни памет, ни љубов, ни ништо нема да помогне...Поздравче...Big%20smile



a ti ke bides egzorcistot....cccc
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 13:50
Ич не ме вреѓа тоа што пишуваш за мојот карактер, оти се гледа од авион дека појма немаш. Но гледам како ги понижуваш другите на овој форум, постојано правејќи се најпаметна, правејќи ги верниците глупави итн. Задоена си во тешка самобендисаност, а уште згора на се си и лицемерна, бидејќи токму тоа што ги обвинуваш другите, си самата...

Јас никаде НИКОГО на овој форум не го нареков глупав, будала, идиот, итн., и не знам ОД КАДЕ ТИ таква идеја, освен дека сакаш самата да се оправдаш...

Поздравче и мирувај повеќе, ќе ти се залечи срцето...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 13:55
Originally posted by аџија аџија напиша:

Пф, стварно си смешен... Ти не знаеш кои се сили сакаат да го уништат христијанството, ама КОЈ МОЖЕ ПРОТИВ БОГА???
А исламот си се ништи сам со себе... Гледај каде стигнавте бе, бедотија жива сте... 2+2 не знаете да пресметате, да не ви пратиме некој дигитрон од европа...



ova sekako ne si go napisal ti i nema nikakva navreda i ponizuvanje. jas ti kazav, slobodno posoci barem eden post kade ima navreda od moja strana kon bilo kogo na forumot. Nesoglasuvanja da, megjutoa navredi i ponizuvanja nikade.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 14:52
Нема навреда... Зарем треба искреноста да се толкува како навреда? зарем е лага тоа што го кажав?

Јас никаде не реков дека Кхефала е глупав, идиот, болен или нешто за неговата личност, работи кои тебе не ти бегаат бутел во секој пост.

Едно е несогласување, а друго е да ги понижуваш луѓето... И ДОСТА глумиш невино јагне, кога не си... Ајде одмори веќе пошто веќе станува досаден муабетов...
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 15:57
Originally posted by аџија аџија напиша:

Јас ти кажувам дека РЕКА од луѓе се изманипулирани од тие ваши оџи, задоени во некои суеверија и магии, и сега ти ми кажуваш за мобилни...
Да те потсетам дека вие уште со гулаби ќе комунициравте да не беше христијанска Европа... Big%20smile
 
Kako prvo tie  ne se  odzi nego nekoi manipulanti koi se pretstavuvaat
kako odzi .Toa  deka  se  zadoeni so sueverija i magii e  tocno ,a pravat
i uste pogrozni raboti toa niven problem.
 
Ama  tebe  te  pogodi toa sto Quranot ,za koj kaza najgrdi zborovi
e  toj sto gi lece  lugeto.Eve dosega se kolnam ne mi se  deselo koj
da mi dojde  da  si zamine neizlecen ,i toa bez dinar pari nekomu da  zemam. Nemam nikakva mok nego ednostavno im citam Quran
i zavrsena  e rabotata.
 
Potoa.... kogo praves  glup be?Pa  dobro znaes  kade  bevte  vie vo odnos na Islamskiot  svet. Kazi mi sto vie ke izmislevte  da ne bese
Algebrata i Geometrijata izmislena od muslimanite?
Kazi mi dali imavte  vie  nekakvo brosurce  za  citanje koga  bagdad vo 9 vek imase 3000 biblioteki?
Kazi mi dali ke mozese nesto da  se smeta  da nebese nulata izmislena od muslimanite?
i da ne redam ponatamu....
 
Ova  se  sto go kazuvam se  fakti  ,zatoa molci si .Ovoj svet  vrti
i  se menuva ,a  Allah kogo saka  dava ugled  i mu ja odzema.
 
Ti rekov kazi nesto od veronauka posto toa forumov  go ceka ,a  ne
da  mi se  fales so ovosvetski raboti.
 
I  takvi prikazni raskazuvaj na ovcari ,ovde poveketo imaat poim 
za  ovoj svet.
 
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 17:01
Уште се фалиш со нули и триаголници, а светот отиде од тогаш знаеш ли каде??? Знаеш ли колку библиотеки има во Багдад? Ајде те молам не продавај ветар и магла, затоа што реков, од ГООГЛЕ Еартх се гледа до каде стигнале турците...

И воопшто тоа не беше поентата. Тоа што сте заостанати и научно и финансиски е само производ, резултат, на тоа што имате заостаната и назадана вера, која учи на суеверија, на безвезни ритуали и на книга која никој не може да ја прочита и да најде нешто убаво.

Ич не ми пречи, дај боже некој стварно да се исцели, ама досега сум видел само луѓе кои се разнесуваат и себеси и деца околу себе, откатко убаво го проучиле Коранот. Колку ти и да ги правдаш, тоа е Ѓаволска работа. И точка, без запирки, без твоите манипулации...
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 17:24
Ne  falam jas nego toa se  fakti i realnost.
Da ti kazam jas kade bese Islamot togas koga go sledevme k*ranot?
Do Spanija!
 
Nemase  sporedba megu mizernoto hristijanstvo i napredniot Islam.
Abe ne e tajna voopsto deka Hristijanite pocnaa da napreduvaat
otkako ja frlea Biblijata,a Muslimanite pocnaa da nazaduvaat radi
sto  go ostavea Quranot.
 
Napredokot na Muslimanite bez nikakov somnez megu evroposkite
istoricari bese poradi sledenjeto na Quranot.
A vie nikoooogas nemozete da  se pofalete deka nesto ste
postignale so pomos na Biblijata.
 
Kako ke postignete  koga ja napravevte prazna prosharana tetratka.
I nemam namera so tebe da se  raspravam poveke,ako imas
nesto poucno da kazes,kazi. Ne si mi ni interesen a ni vreden
za diskusija.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 17:30
Христијанството почна да прогресира од Реформацијата, ако не си запознаен со историајта, немој и ти како бутел да се удараш во гради, ако не знаеш...

А муслиманите беа бедуини пред Мохамеда, и останаа бедуини 1300 години подоцна... СТРАШЕН НАПРЕДОК, нема што...LOLLOLLOLLOL

И јас не те повикувам ич да дискутираш. Ти си на мојата игноре листа за ЛП, по тие гнасотии што ми ги прати... Само нема да дозволам никого да го лажеш... И не видов дека ЕДЕН ЕДИНСТВЕН поверува на твоите убедувања... Иако скормно, ќе си земам и јас малку гордост дека и барем во едно делче сум придонел за тоа...

И не се нервирај толку... Не си ти крив. Не можеш ти ништо да промениш додека си во таква вера, назадна и искривена... Промени ја, и ќе ти се промени животот...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 10:49
Originally posted by аџија аџија напиша:

Нема навреда... Зарем треба искреноста да се толкува како навреда? зарем е лага тоа што го кажав?Јас никаде не реков дека Кхефала е глупав, идиот, болен или нешто за неговата личност, работи кои тебе не ти бегаат бутел во секој пост. Едно е несогласување, а друго е да ги понижуваш луѓето... И ДОСТА глумиш невино јагне, кога не си... Ајде одмори веќе пошто веќе станува досаден муабетов...


Prvo najdi moj post kade nekomu sum mu napisala deka e glupav, bolen, idiot...kako sto velis deka ne bega vo sekoj moj post i kopiraj go ovde, pa potoa zbori.

A vo tvojot post ima navreda kon cel eden narod koj veruva vo islamot , ne mislev na licna navreda kon khalefaah. I najnakraj koj si ti da kazuvas deka samo toa sto ti go pisuvas e vistina? Sekoj stap ima dva kraja.
Кон врв
Marina_21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marina_21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2007 во 15:18
Па види, на нас (под ова мислам на оние кои веруваат во Божјиот збор) Бог ни дал задача да го пренесеме неговиот збор на сите на кои сме во можност, но не е наша задача да спасуваме души зашто тоа само Бог го може.
Така да во разговори со неверници треба да си ја кажеш Божјата вистина, и да оставиш Бог да работи во нивното срце, и да се надеваш дека Божјиот збор во еден дел он нивниот живот ќе си го најде правото место.Smile
Се што се случува, Бог ќе го насочи така што да испадне на добро за оние што го сакаат Бог.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.