IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Вашето сведоштво
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашето сведоштво

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 23:46
Дечки може ке бидам оф топик ама морам да прашам.
Не се правам светица...знам што сум и не барам оправдување за себе....туку си ја виткам главата на исповед...
Кажете ми е дна работа....вие не ме знаете мене ете....
Но човек кој е растен на многу поразличен начин од својата генерација и човек кој од 16 год носи огромни товари на свои плеќи и на сета мака се смее....

Кога ке дојде правдата? кога ке пројде маката? Преголема е верувајте ми . Не сакам да раскажувам сега што се точно било....премногу е..
Но дали јас на овој свет ке видам сонце? Сонце на правдата?
Спирос фала ти големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 23:51
Што поголема е темнината, толку поблиску е изгрејсонцето!
Издржи!       

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 23:52
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 00:01
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Дечки може ке бидам оф топик ама морам да прашам.Не се правам светица...знам што сум и не барам оправдување за себе....туку си ја виткам главата на исповед...Кажете ми е дна работа....вие не ме знаете мене ете....Но човек кој е растен на многу поразличен начин од својата генерација и човек кој од 16 год носи огромни товари на свои плеќи и на сета мака се смее....Кога ке дојде правдата? кога ке пројде маката? Преголема е верувајте ми . Не сакам да раскажувам сега што се точно било....премногу е..Но дали јас на овој свет ке видам сонце? Сонце на правдата?Спирос фала ти големо%20гушкање


Не е воопшто оф-топик...
Не е лесно да се носи товарот кој ни го ставаат на плеќите... но понекогаш човек треба да застане и да се праша - дали можеби самиот тој не ги поставува плеќите така, та другите да товарат врз нив постојано? Убаво е да се помага на другите, ближни и далечни, но понекогаш земањето повеќе товар, може да ги превитка плеќите, и никому да не си му од полза - ниту себе си, ниту на оние чиј товар го носиш...
Понекогаш - кога е во таква ситуација - човек треба да пресече... со се. Да почне се од почеток, со сите. Јас така направив, за мене успеа.
Сепак - никој не може да ти каже што е најправилно за тебе и што треба да направиш.
Do what is right, come what may...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 00:06
Што да кажам кога си повторно во право. Но нашата мисија овде е поточно еден тест. Животот на земјата е обичен тест од Бога..кој колку ке издржи а кој ке потпадне...а ова второво ни најмалку не го сакам. Се надевам дека набрзо светлината ке дојде и сета мака (барем таа што дома си ја имам ) ке помине...А за другите-секогаш ке стојам на располагање и ке помагам колку што можам и умеам големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 00:56
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

<font face="Courier New, Courier, mono" size="3">Ај и ја да се исповедам за денес. голема%20насмевкаДеновиве на работа ми е крш. Секој со секој се кара како непријатели да сме си. Јас по грешка си го добив пред некоја недела ни крива ни должна така да на пик сум сега...Наеднаш работејки си ми текна дека синојка сретнав еден другар кој ми личи ептен на еден мој другар и си направив моабет со него како да е тој другиот. И почнав да се смеам како може таква утка да направам. голема%20насмевкаИскрено само по една работа ги разликувам, што едниот закачува на буквата С. Иначе на изглед ми се ептен слични ...плави и двајцата и кец шишани. И откако еден колега ме праша што се смеам и почнав да му кажувам што се случи....колешката која ме обвини заедно со уште неколку души кај директорот пред некоја недела а јас реков дека со право не обвинува (по што ми се налутија колешките а и таа што не обвини ми се налути зашто застанав на нејзина страна изгледа а јас само правдата ја гледав) ми рече-А ти твоите другари по онаквото да не ги разликуваш???Само се насмеав и продолжив да им кажувам на колегите...по што се изнасмеавме...Денот беше фул со работа..глава не кренав....Откако дојде при крај една колешка секогаш што една друга ја креца у облаци дека највредна е (само за да ме омаловажи мене) уште имаше за работа а по пребројувањето сватив дека јас работев 3 методи а таа 1 и плус од таа 1 иста метода што ја работевме имав околу 300 проби повеке сработено. не завидувам не ситничарам...потписот стој кај што треба....само смешно ми падна како тоа неправдата е секогаш околу мене ...Дојдов дома....можеби јавно не кажав...баба ми е непокретна. Имаше удар. Од кревет не станува, а мајка ми пред 2-3 недели имаше операција...не смее многу да движи ниту да крева тешко. Буквално животот ми стана-оди на работа дојди прво види мајка оди нарани баба преоблечи измиј па напрај ручек па зачисти дома....сва среќа што сестра ми знае да ме замени....понекогаш. Дојдов после работа и тек дома ми се споија жичките. Си велам -секогаш ми велат морам да кутам зашто сум најмала-а зашто? мене не ме навредува некој да ме прај да не речам што??? не сум ли и јас иста како нив? од крв и месо? што се повеке од мене? кога сепак сиот товар на мене паѓа и на крај пак јас крива. почнав од нервоза да плачам зашто и да кажам на работа на главниот нема да верува а ако поверува само ке рече-Ане ти си најмала и ке кутиш. И пак истото ке се случува..ке ме вреѓа кој ке стигне. Од нервоза плачев ко детиште некое....дали од нервоза дали од болка не знам. Одам на работа ме стројат доаѓам дома проблеми и се ми е веке преку нос извадено.  Мајка ми има еден лош пристап кога ке ме види таква тажна. Таа место да ме утеши таа мис е дере зашто сум била тажна (ко да ја мора кловн увек да бидам) ..после неа следеше тако ми кој ми држеше предавање како требали да ја издигнам таа што така ми рекла. Само без никој да ме видел...А после тоа моето сонце беше веке овде на мсн и ме утеши...единствената моја светла точка моментално ми е тој. А сега? Сега сум многу посмирена од преска...сега решив јас да се променам кога тие не можат да се променат...кога на добро со лошо одат...сега нема може да сум злобна како што заслужуваат ама нема на злото со добро да му враќам. Никогаш повеке! Сега си уживам со моето мило и со http://www.youtube.com/watch?v=PEHJY0T9RsQ




Nemoj da places, zasto koga nekogas pak ce odlucis da pustis solza neka bide samo edna no neka vredi neka bide silna i koga ce padne od tvojot obraz neka bidne kako ogromna planina koja padja od tvoeto srce, neka se cue nejzinata moc koja ti i samo ti, i ja davas dodeka,ispraveno stois pred se sto zivotot ti go spremil, bolkata e samo nacin na koj slabosta izleguva od nasata dusa i koga boli nikogas nemoj da places zasto na toj nacin stanuvas samo posilna a umee da boli tolku mnogu nekogas.....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 00:59
големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 02:05
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Но дали јас на овој свет ке видам сонце? Сонце на правдата?
 
"За вас, кои се боите од Името Мое, ќе изгрее Сонцето на правдата..."
(ГОСПОД во Малахија 4:2)
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 13:26


Војвотке ти се восхитувам на силата. ти праќам позитивна енергија
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 19:27
Брака и сестри...во надоврзување на горното мое сведоштво...Баба ми почина.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 19:28
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Брака и сестри...во надоврзување на горното мое сведоштво...Баба ми почина.



Мое најискрено сочувство.

Бог да и ги прости сите гревови, и да ја насели нејзината душа меѓу светците,праведниците и мачениците. АМИН.

Изменето од macedon_alex - 23.Октомври.2008 во 19:29
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 19:28
Нека биде вечен мир со неа...
Do what is right, come what may...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 19:55


Изменето од maria_magdalena - 09.Февруари.2010 во 15:37
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 19:58
ГОСПОД МИЛОСТИВ да ја помилува во вечното ЦАРСТВО и да и дари воскресение помеѓу праведниците

АМИН       

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,891 секунди.