IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надмине разводот???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надмине разводот???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
Автор
Порака
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 13:53
Bibce,delikatno prasanje ...no moite razmisluvanja za ova prasanje e sledno:ako ima prostor za razgovor treba da se sedne na masa i da se zazgovara,da se nadminat nedorazbiranjata pomedju dvajcata zosto pricinata za razvod ne se bara samo kaj edniot partner ,no toa tesko se priznava.no, ako ima pricini koi trajat podolgo,a partnerot ne se menuva na site ukazuvanja-togas e kraj.ako ima deca vo brakot -a se zivee vo eden koshmaren brak poln so raspravii,izneverunanje ili pijanstvo, kocka ... tuka e krajot.ednas se ragjas,decata sakaat ljubov i mir ,a ti imas pravo na poubav zivot.e sega pak ako e vo prasanje nova vrska ,nova ljubov dobro razmislite za posledicite i koj vi garantira deka ke uspee? treba dobro da se razmisli dali   voopsto mozat da se preskoknat preckite za da se prodolzi so brakot.pak ke ja spomenam mojata baba Kaja koja ne prasuvase postojano dodeka bese ziva ; ne ve prasuvam dali se sakate ve prasuvam dali se trpite? Imam prijatelki koi se razvedoa posle "sharam -baram" od strana na nivnite mazi.problemite i nervozite bea okolu podelbata na imotot no i toa koga se reshi sega si go imaat mirot /bar taka velat/ druzime,se zabavuvame,decata si go imaat svojot mir a kontaktot so drugior roditel si prodolzuva.Zivotot e ucilishte ,cel zivot go ucish i do krajot na zivotot uchish i sekogas si "nepismen".odlukata i zivotot se tvoi, sama treba da odlucis mila moja.
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:01
Originally posted by zagor zagor напиша:

 .....ЖЕНСКИ МУАБЕТИ II ДЕЛ.
 -ДЕЦАТА ЌЕ ТРПАТ...НИВ НЕ ИМ Е СЕЕДНО КАДЕ И КАКО И СО КОГО ЌЕ ЖИВЕАТ....
-ГОДИНИТЕ ИМААТ МНОГУ ВРСКА ВО ВАКВИ СИТУАЦИИ,НЕ Е ИСТО НА 22 И НА 37..ЗА  ПРЕКУ 40 ДА НЕ ПРАВИМЕ МУАБЕТ....
-РАЗВОДОТ Е ПОСЛЕДНОТО РЕШЕНИЕ....
-НЕ БИДЕТЕ СИГУРНО ДЕКА  ДЕЦАТА ЌЕ БИДАТ СО ВАС(МАЈКАТА),ПА ЌЕ СИ ИМАТЕ САТИСФАКЦИЈА ЗА ЦЕЛАТА СОСТОЈБА ВО КОЈА СТЕ СЕ НАШЛЕ...
-ПЕКОЛ ВО БРАКзбунетост???...А БАНИРАЊЕ ПО РАЗВОД?изненадување
 
    ....И СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ТЕМАВА  Е ОТВОРЕНА СО НАЈДОБРА НАМЕРА ЗА СОВЕТИ ,А НЕ ЗА СОБИРАЊЕ ПОЕНИ.
    ..bibce...САМАТА СИ ОДЛУЧУВАШСАМАТА СИ ВИНОВНА ДОКОЛКУ СИ СЕ НАЈДЕШ ВО НЕКОЈА ПОДОЦНЕЖНА НЕПРИЈАТНА СИТУАЦИЈА...!....АКО ПАК САКАШ ДА СИ ИМАШ АЛИБИ ЗА СЕТО ОВА ПОДОЦНА...И МИСЛИШ ДЕКА НЕКОЈ ДРУГ ТИ НАМЕТНАЛ РЕШЕНИЕ ЗА ПРОБЛЕМОТ , А СО ТОА ЌЕ ТИ БИДЕ ПОЛЕСНО ПОТОА...ПОСЛУШАЈ  НЕ! (ти пак верувам мене не ме разбираш како по обичај ...што сакам да кажам....така? )
 
zosto sekogas decata trpat???
A neli trpat vo site tie kavgi prepukuvanja ,ponizuvanjaa ,koi sledat pred razvodot???
i se razbira deka razvodot e posledno resenie ,tuka si vo pravo,i se nadevam deka site sto se vo ovaa predrazvodna situacija  ubavo se "izmerile "pred da ja zemat definitivnata odluka!!
Zagor samo ne te razbrav so "Baniranje po razvod"изненадување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:02

..............zagorce............nemam za kogo i za sto da sobiram poeni........

a i za sto da baram alibi????nemam za kogo...........jas sum svesna deka sama treba da odlucam.i da donesam krajno resenie.............

 
i pak istoto...........jas samo prasav kako da se nadmine KRIZATA  posle razvodot..............nisto drugo???
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:06
  Bibiçe,ako si sigurna vo tvojata odluka,togas nema ni da imas krizi!
Se nadevam deka ke go prebrodis ovoj tezok preriod vo tvojot zivot i imas iskrena podrska od moja stranaголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:06
...НЕШТО СЛИЧНО ГО ДОЖИВУВААТ ПАРТНЕРИТЕ ВО ЖИВОТОТ ПОТОА,И ОВА ВАЖИ ЗА ОВДЕ КАЈ НАС..НА ЗАПАД НЕ Е ТАКА,И ОДТАМУ ПОДРУГО СЕ ГЛЕДААТ РАБОТИТЕ...ОД ПОВИСОКО... ПОЗДРАВ!

Изменето од zagor - 27.Март.2008 во 14:11
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:10

 
i pak istoto...........jas samo prasav kako da se nadmine KRIZATA  posle razvodot..............nisto drugo???
[/QUOTE]
 
 
...ПОГЛЕДНИ ОКОЛУ ТЕБЕ...БАРЕМ ЗА ОВА ИМАШ ПРИМЕРИ КОЛКУ САКАШ...!!!....РАЗГОВАРАЈ СО ЛИЧНОСТИ ШТО ПОМИНАЛЕ НИЗ ОВА...ГЛЕДАЈ СО ОТВОРЕНИ ОЧИ И НЕ СЛУШАЈ СЕКОЈ ШТО ЌЕ ТИ КАЖЕ...ЧИТАЈ ИМ МЕЃУ ЗБОРОВИ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:15
Podrshka imash-barem od mene-ako toa ti znachi i treba vo momentov za se shto  ke odluchish,no SAMA.
A ...za nadminuvanjeto na bolkata,...vremeto ke si go kaze svoeto,losh*te raboti navistina poteshko se zaboravaat,no ako si srekjna i zadovolna posle razvodot nishto drugo i ne e vazno.Dovolno ke e da pomislish deka si se oslobodila od teret koj ti bil prechka za normalen zivot...i ponatamu sama si go organizirash zivotot.


bibce,dusho....ne ochekuvaj formuli...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:25
A ...za nadminuvanjeto na bolkata,...vremeto ke si go kaze svoeto,losh*te raboti navistina poteshko se zaboravaat,no ako si srekjna i zadovolna posle razvodot nishto drugo i ne e vazno.
 
 
 
 
.....ИЗВИНИ mamma ШТО ТЕ ПОСТИРАВ,НЕ МИСЛАМ ДЕКА ЛОШО ГО КАЖА ОВА ,САМО ДА НЕ ТЕ ПОВТОРУВАМ!..ПРОБЛЕМОТ ЛЕЖИ ВО ТОА..ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ПОСРЕЌНА И ОСЛОБОДЕНА ОД БОЛКАТА ПОТОА...!!!..ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ АКО НЕ БИДЕ СРЕЌНА И ЗАДОВОЛНА..НАЗАД НЕМА...!КОЕ Е МЕРИЛОТО НА СЕГАШНАТА И ИДНАТА БОЛКА ИЛИ СРЕЌА....!..СЕКОЈ МОЖЕ ДА ГО ТОЛКУВА ТОА ИНДИВИДУАЛНО,НА КРАЈ КРАЕВА НЕ Е ВО БРАК ГОДИНА- ДВЕ....ШТО ПАК НЕ Е ИСТО...!!!
 
 
 
......И АЈ ДА СИ БЕГАМ ОД ЖЕНСКАВА ТЕМАВА НА ВРЕМЕ!...СО ЖЕНИ ТАКА И ТАКА ТЕШКО СЕ РАЗБИРАМ....ДА НЕ МЕ СНАЈДЕ НЕКОЈА БЕЉА И МЕНЕ...голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:33

..znam be mamma......deka nema formula.............no ete imav potreba da prasam nekogo..............i zatoa ja otvoriv ovaa tema cisto me interesiraa mislenjata na drugite............pa makar toa da se i negativni............

mnogu e tesko covek sam da pominuva niz seto toa.......... mazite mozda patat od postdepresiven sindrom na razvod...............no nekako se po jaki i ne go pokazuvaat toa................

 

Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:35
...........VI BLAGODARAM NA SITE STO MI DAVATE   BEZREZERVNA   PODDRSKA...............
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:36
........dali ke bidam .........SREKNA I ZADOVOLNA..............koj znae osven bog?????
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:37
Originally posted by zagor zagor напиша:

......И АЈ ДА СИ БЕГАМ ОД ЖЕНСКАВА ТЕМАВА НА ВРЕМЕ!...СО ЖЕНИ ТАКА И ТАКА ТЕШКО СЕ РАЗБИРАМ....ДА НЕ МЕ СНАЈДЕ НЕКОЈА БЕЉА И МЕНЕ...голема%20насмевка


ova tie e najdobro kazanoto vo ovaa tema
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:39
...seka...А ДРУГОТО НЕ ЧИНЕШЕ..А?ДОБРО,ДОБРО...ВРЕМЕТО ЌЕ ПОКАЖЕ...!големо%20гушкање
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:41
Originally posted by bibce bibce напиша:

........dali ke bidam .........SREKNA I ZADOVOLNA..............koj znae osven bog?????
zosto tolku nedverba sama vo sebeтага
veruvam deka si edna jaka liçnostголемо%20гушкање
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.