IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицови за полицајците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицови за полицајците

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 15>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 08:22
Зошто полицаец носи секира во кино?
-За да се цепне од смеење.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 19:48
Си оди калуѓерка по пат кога пред неа полицаец,васи пендракот и ја мава од ќотек...Лежи таа на земјата,а џандарот целиот окезен:
- А,нинџа,не ти е денот....
 
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 19:49
zosto cajkan koga e na sluzba pokraj reka e mokar do kolena ? Zs pusi cigara ja frla vo voda i odi da ja zgazne
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 19:51
Полицаец во сообраќајна контрола запира возило и на возачот му вели:
-Господине, вашите документи ве молам.
Овој му дава возачка и сообраќајна. Цајканов го гледа дека е црнец, го чита името и му вели;
-Вие сте Леонардо Ди Каприо?
-Да, бе.
-Глумецот?
-Да, бе. -вели црнецов.
Цајканот пак го гледа, а овој црн ко ќумур. -Момент господине ДиКаприо, да се консултирам со командирот...
„Командире, ало, јави се на прием!“.
-„На прием, кажи“
-„Абе, Титаник потона или изгоре?“
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 05:48
Едно дете му вели на полицаецот:
- Чичко може да докажам дека вие полицајците сте најглупави луге.
- Бегај мали да не те приведам!
- Ама навистина можам да докажам.
- Ајде докажи!
- Колку кифли изеде сабајле на празен стомак?
- Па околу 3 - 4.
- Ете гледаш дека си глуп. Си изел една на празен стомак, а другите дошле по првата.
Се замислил полицаецот и отишол кај шефот.
- Шефе ние полицајците сме најглупи луге на светот.
- Пази што зборуваш.
- Шефе колку кифли изеде сабајле на празен стомак?
- Па, 5 - 6.
- Е да ми речеше 3 - 4 сега ке те зафркнев.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 08:20
Двајца полицајци отишле во јавна куќа.
- Па што барате вие овде? - прашал газдата.
- Ние самаке да е****, ама имаме само 10 евра.
- Е за 10 евра е**** се сами. Кај нас најмалку е 50 евра.
после половина час се вратиле.
- Што па сега? - газдата почнал да се нервира.
- Ништо ние само дојдовме да платиме.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2010 во 16:22
Никола од Скопје тргнал со својата жена во Кавадарци на гости кај свои пријатели. Пред Росоман ги застанува Цветко цајканот...

- Шо не си се опашал бе, знајш ли дека за воа се пише казна. Гледам и жена ти не е опашана, ај опаши ја нуму јас да ја опашам.

 газење%20од%20смеење

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 17:27
Policiska izjava:
 -A sega test da videme kolku ste pijan?-Dali Miki Maus e kuce ili mackaгазење%20од%20смеење
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 17:30
tatko policaec na sin mu veli:

-sine, stvarno mislam deka ne e vo red da puses u peto oddelenie...
-da tato, ama ti mi kaza deka i ti si pocnal da puses u peto oddelenie...
-da be, ama jas togas imav 17 godini
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 21:44
Си бил некој полицаец и секој ден поминувал покрај куќата на едно немирно дете, секој ден кога и да поминел полицаецов, детето му викало- ‘кај си бе сарма‘

и еден ден полицаецов изнервиран од непристојниот надимак поминувајки исто пак од кај куќата на детево чекал да му подвикне пак а коа детево му викнал ‘кај си бе сарма‘ полицаецов нервозен му се обратил:
-слушај дете, ако уште еднаш ме наречеш така ке те натепам.
Утре дента љубопитен поминува пак покрај куќата на детево и чека дали ќе биде наречен така како и секој ден, а детево му подвикнува:
- еј мелено месо и ливчиња зелка.......
- е ај само свиткај го тоа па ќе видиш со ќе те снајде....- одговорил полицаецов.
-------------------------------------------------------------------------------

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 21:00

Дошол цајкан кај шефот и му вели:
- Шефе, сепак ние цајканите не сме најглупави...
- Зошто?
- Па, го прашувам еден човек колку е часот, а овој ми вика 5 и 5 наместо одма да ми каже 10.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 07:39
Полицаец ги пратил жената и децата на одмор на море кога ете ти го по една недела и тој им се придружил. Отишол во хотелот и почнал да и додева на сопругата.
- Дај, остави ме сега, децата се во другата соба, не можеме овде да водиме љубов!
- Во право си, ај да одиме на плажа.
По неколку минути, на пустата плажа се појавил полицаец.
- Срам да ви е, брзо да сте се облекле. Тоа не се работи на јавно место.
- Извини, другар, ова беше момент на слабост, цела недела не сме се виделе. Знаете и јас сум полицаец и би ми било незгодно да ме казните.
- Во ред, вие сте ми колега и вам ви е простено, ама оваа жена веќе трет пат ја фаќам гола на плажава и сега казната не и гине!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 15:31
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да навивате!!!
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 15:34
Влегува полицаец во црква и започнува да ги дува свеќите. Попот оди до него и го прашува:
- Зошто ги дуваш свеќите?
- Како зошто?! Денес ми е роденден!
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.