IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Трифун Костовски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Трифун Костовски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 01:27
најмногу за скопје направи пенов, во 1 мандат. после тоа ја откри својата права страна, и затоа и летна. да работеше и 2 мандат така, ќе останеше...
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 01:55
Originally posted by аџија аџија напиша:

најмногу за скопје направи пенов, во 1 мандат. после тоа ја откри својата права страна, и затоа и летна...

Jok, ja letna samo zaradi toa shto se 'vrza' so SDSM, a nivniot rejting beshe losh vo vremeto koga bea lokalnite izbori... Skopjanite pogreshija shto dozvolija politichki kriteriumi da im go izberat gradonachalnikot.
Inaku, posle Trifun ushte mnogu drugi idni gradonachalnici kje izgledaat mizerni, zatoa shto lugjeto (pot)svesno kje gi sporeduvaat so Penov!
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 08:31
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

најмногу за скопје направи пенов, во 1 мандат. после тоа ја откри својата права страна, и затоа и летна...

Jok, ja letna samo zaradi toa shto se 'vrza' so SDSM, a nivniot rejting beshe losh vo vremeto koga bea lokalnite izbori... Skopjanite pogreshija shto dozvolija politichki kriteriumi da im go izberat gradonachalnikot.
Inaku, posle Trifun ushte mnogu drugi idni gradonachalnici kje izgledaat mizerni, zatoa shto lugjeto (pot)svesno kje gi sporeduvaat so Penov!


Факт е дека и ПЕНОВ КРАДЕШЕ (аферата ГТЦ).Ама луѓе да бидеме реални Трифун Костовски ништо не направи за градот Пенов барем направи нешто.

ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
intel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај intel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 10:45
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

trifun ima napraveno mnogu povekje za Skopje od Penov...ne se soglsuvam deka penov uspesno se kandidiral...a gragjanite znaat sto napravil i Trifun i Penov...urbana mafija sigurno ne ja napravil Trifun

 Ne ja napravil Trifun,ama Trifun ja LEGALIZIRA, namesto da ja rusi...
 
A mu pomogna Gruevski. Vcera na pres vo najava za severna deka kje ja gradi vika
-se nadevam nema da mu preci na germanskiot investitor na kineskiot zid.....збунетост
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 13:24
Originally posted by intel intel напиша:

 
A mu pomogna Gruevski. Vcera na pres vo najava za severna deka kje ja gradi vika
-se nadevam nema da mu preci na germanskiot investitor na kineskiot zid.....збунетост
 
Или не си ја (намерно) сфатил понтатата..или толку ти е до тој степен испран мозокот..а таа поента е :
Се надева (се мисли на Грујота) дека пак германецот (во текстот инвеститорот-дивјак)  нема да мафта со бело знаме пред Владата..пред „публика„ од ТВ сниматели на опозицијата..
Одкога ќе му ја „затвори„ визурата кон Север..со изградбата на делот на стадионот викана Северна Трибина ....на тоа бетонско (скоро) 200 метарско во должина чудовиште наречено Кинески Ѕид.
А менаџирано (тајно) најверојатно од Трифуна..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 13:27
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

..Toa e Makedonska rabota...ne cinese Penov,ali so nego Skopje bar malku zalice na nesto..Ama nekoi sakaa Viena...a dobija Debar
..Trifun looser

Pepi aj ne go velicaj mnogu Penov. Uste go pamtime sto cigan bese. Nisto poaren od Trifun.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 14:14
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:



Факт е дека и ПЕНОВ КРАДЕШЕ (аферата ГТЦ).Ама луѓе да бидеме реални Трифун Костовски ништо не направи за градот Пенов барем направи нешто.



do koga be so vakvi ligavi mislenja...ovoj ne napravi nisto a  Penov barem napavi....edbo golemo STOOOOOOOOO i za dvajcata, posebno za Penov, koj e najomrazeniot gradonacalnik megju firmite koi rabotele za Skopje, zasto nisto ne im platil...jas samo ne znam sto saka Velija A1


Изменето од PAVLIN - 05.Декември.2007 во 14:15
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 14:24
Што направи Трифун според тебе??

Сакаш да ти кажам што направи Трифун.
Додека јас работев во еден ресторан Трифун секој ден си го прчеше гзот таму до 1 саат сабајле и им се пушташе на келнерките.
Ништо не работеше.

Пенов реков КРАДЕШЕ имаше аферата ГТЦ со неколку негови дуќани.

Ама пак направи нешто за Скопјево.

А за Трифун не можеш да ми кажуваш, Триле-то го знам многу убаво.

ФЕРШТЕН??

Има уште нешто нејасно?
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 14:27
Не правете глупава дебата околу тоа кој бил поарен Трифун или Пенов. И двајцата се апаши.

Треба да размислуваме за нови луѓе, а не за помалото од двете зла.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 14:35
Se sl*gam so sensei ama ima li nekoj drug
sto stvarno ke vredi i nema da go ponese
slavata i parite a bogami i mokta??
Nie samo zboruvame ovoj ili onoj necini
ima li nekoj da kaze eve covekov ke go bidne
znae kako treba.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 14:37
Originally posted by sensei sensei напиша:

Не правете глупава дебата околу тоа кој бил поарен Трифун или Пенов. И двајцата се апаши.

Треба да размислуваме за нови луѓе, а не за помалото од двете зла.


Јас ќе се кандидирам за градоначалникголема%20насмевка

газење%20од%20смеење
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 14:55
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Не правете глупава дебата околу тоа кој бил поарен Трифун или Пенов. И двајцата се апаши.

Треба да размислуваме за нови луѓе, а не за помалото од двете зла.


Јас ќе се кандидирам за градоначалникголема%20насмевка

газење%20од%20смеење


eve jas ke te glasam, ama ako mi napravish ...........големо%20гушкањеголема%20насмевкаse salam....site odime so taa ideja...ke ti go dadam mojot glas ama baram nesto za vozvrat..toa e demokratija...imam i jas iskustvo so Trifce i da ti kazam mi beshe mnogu pozitivno...mi plati cesno sovekot , za razlika od Penov
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
Maja6570 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maja6570 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 16:24
sto ste mu flile pik na covekov
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 16:31
Originally posted by inessX inessX напиша:

Se sl*gam so sensei ama ima li nekoj drug
sto stvarno ke vredi i nema da go ponese
slavata i parite a bogami i mokta??
Nie samo zboruvame ovoj ili onoj necini
ima li nekoj da kaze eve covekov ke go bidne
znae kako treba.


Abe ako treba site eden po eden ke se izredime kako gradonacalnici mesto ovie provereni apashi, nadezta posledna umira. голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,092 секунди.