IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Бранко Црвенковски - Никола Груевски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бранко Црвенковски - Никола Груевски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 51>
Прашање: На кого повеке му верувате и чии постапки ги оправдувате?
Одговор Гласови Статистика
77 [46,95%]
87 [53,05%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 22:36
Аманте луге темата е Црвенковски-Груевски и дискусијата е за нив а не за форумџиитенамигнување
И Црвенковски и Груевски си се убаво наместени-лажичето им падна во мед.И едниот и другиот си ги уживаат привилегиите што им ги дава функцијата.
Лично ми смета нивото на комуникација која се воведе како лоша пракса. Зборуваат за демократија, подигање на рејтингот на земјата, нејзиното внесување во ЕУ и НАТО а сведоци сме како се караат и комуницираат.
Ама веројатно станува трендовски  а си се обраќаат на име (без она задолжителното господине), па со додавката бре. Сега чекам да видам дали ќе почнат на Шекеринска да и се обраќаат со МОРИ РАДОизненадување
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 00:18
I dvajcata se na ego-tripголема%20насмевка
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 00:46
Originally posted by vanesa vanesa напиша:

I dvajcata se na ego-tripголема%20насмевка



Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 19:23

Шокантно: Бранко ја стави партијата под хипотека

20 May 2011 ....Информатор ....

Во СДСМ никој нема доверба, да му даде пари за избори. Ниту од спонзори, ниту од членови, па морал да земе кредит и да го стави имотот под хипотека. Со ова Црвенковски си обезбеди мандат во партијата за наредните четири години, освен ако не сакаат да го сменат и да им се активира хипотеката. Кријат колкав е кредитот за хипотеката


Целиот недвижен имот на најголемата опозициска партија СДСМ, на "Бихаќка" е ставен под хипотека. Партискиот имот на адресата на која се наоѓа и седиштето на СДСМ, е ставен како залог за земен кредит во една македонска банка. Главната зграда на социјалдемократите на "Бихаќка" 8, земјиштето околу неа и под зградата се предмет на закупот. Вкупната површина на недвижниот имот кој е ставен под закуп е близу 5000 м2.

Околу 2050 м2 од главната зграда, опфаќајќи делови од приземјето, подрумот, гаражите, првиот и вториот кат се ставени под залог. Заложени се и 2104 м2 од земјиштето околу објектот како и 598 м2 од земјиштето под зградата.

Договорот за ставање под хипотека на дел од клучните објекти на оваа партија, е склучен на 28 април годинава, а објавен во "Службен весник" број 66 од 12 мај.

Како што информираат од партијата, одлуката, делови од недвижниот имот на СДСМ да бидат ставени под хипотека, ја донел Централниот одбор, а парите ќе бидат наменети за финансирање на изборната кампања.
-Парите ќе бидат искористени за финансирање на изборната кампања.Одлуката е легитимна и едногласно ја донесе Централниот одбор. За разлика од одредени партии кои на изборите ќе одат финансирани со црни пари, СДСМ тоа го прави транспарентно, велат во СДСМ. Од партијата сепак не откриваат за колкава сума се работи и колкав е рокот на отплата.

Во ЦО меѓу другите, членови се и лидерот на партијата Бранко Црвенковски, потпретседателите на партијата Зоран Заев, Гордан Георгиев, Зоран Јовановски и Ана Павловска-Данева, потоа Емилијан Станковиќ, Игор Ивановски, Јани Макрадули, Андреј Петров и Наташа Савова.
Досега во Македонија и пошироко немало слична ситуација, една од најголемите политички партии, во пресрет на парламентарните избори, да стави под хипотека дел од клучните објекти за нејзино функционирање



Изменето од zamislena - 21.Мај.2011 во 19:25
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 20:24
Сосема нормално... ВМРО си зема до државните паричиња, а овие зашто им секнале парите земени одамна, морале под хипотека да одат....
Хипотека е почесна работа, за разлика од тоа да си земаат државни пари......


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 21:33
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

<H1 ="title">[COLOR=#2f66a7">Шокантно: Бранко ја стави партијата под хипотека[/COLOR"> </H1>
<P ="articleinfo"><SPAN ="created">20 May 2011 ....Информатор ....</SPAN>


<DIV ="itp-share">
<DIV ="itp-share-fbl"><?:namespace prefix = fb /></FB:LIKE>
<DIV style="CLEAR: both">

<SPAN id=ArticleSummary ="WB_VECER_Podnaslov">Во СДСМ никој нема доверба, да му даде пари за избори. Ниту од спонзори, ниту од членови, па морал да земе кредит и да го стави имотот под хипотека. Со ова Црвенковски си обезбеди мандат во партијата за наредните четири години, освен ако не сакаат да го сменат и да им се активира хипотеката. Кријат колкав е кредитот за хипотеката</SPAN>


Целиот недвижен имот на најголемата опозициска партија СДСМ, на "Бихаќка" е ставен под хипотека. Партискиот имот на адресата на која се наоѓа и седиштето на СДСМ, е ставен како залог за земен кредит во една македонска банка. Главната зграда на социјалдемократите на "Бихаќка" 8, земјиштето околу неа и под зградата се предмет на закупот. Вкупната површина на недвижниот имот кој е ставен под закуп е близу 5000 м2.


Околу 2050 м2 од главната зграда, опфаќајќи делови од приземјето, подрумот, гаражите, првиот и вториот кат се ставени под залог. Заложени се и 2104 м2 од земјиштето околу објектот како и 598 м2 од земјиштето под зградата.


Договорот за ставање под хипотека на дел од клучните објекти на оваа партија, е склучен на 28 април годинава, а објавен во "Службен весник" број 66 од 12 мај.


Како што информираат од партијата, одлуката, делови од недвижниот имот на СДСМ да бидат ставени под хипотека, ја донел Централниот одбор, а парите ќе бидат наменети за финансирање на изборната кампања.-Парите ќе бидат искористени за финансирање на изборната кампања.Одлуката е легитимна и едногласно ја донесе Централниот одбор. За разлика од одредени партии кои на изборите ќе одат финансирани со црни пари, СДСМ тоа го прави транспарентно, велат во СДСМ. Од партијата сепак не откриваат за колкава сума се работи и колкав е рокот на отплата.


Во ЦО меѓу другите, членови се и лидерот на партијата Бранко Црвенковски, потпретседателите на партијата Зоран Заев, Гордан Георгиев, Зоран Јовановски и Ана Павловска-Данева, потоа Емилијан Станковиќ, Игор Ивановски, Јани Макрадули, Андреј Петров и Наташа Савова. Досега во Македонија и пошироко немало слична ситуација, една од најголемите политички партии, во пресрет на парламентарните избори, да стави под хипотека дел од клучните објекти за нејзино функционирање








Ova znachi samo edno: SDSM odi na zhivot ili smrt.

I toa bukvalno, a ne kako onoj so nookompiniranata partija koj toa go izvikuva samo kako parola.


Toa znachi deka SDSM kje napravi apsolutno S'E shto mozhe da se stori za da pobedi bidejki drugata opcija so vakviot poteg e soochuvanje so bankrotstvo i eventualno ischeznuvanje od makedonskoto politichko nebo.

Od aspekt na rakovodstvoto toa mozham da go razberam bidejkji nim im e jasno deka sekoe gubenje znachi definitivno glasanje na nedoverba od strana na nivnite chlenovi, pa zatoa nema shto da izgubat ako partijata ja stavat pod hipoteka.

Od aspekt na nivnite chlenovi toa e ochajnichki akt na rakovodstvoto koj najverojatno kje se zavrshi so gasenje na nivnata partija, idealite i so seto onoa shto vlozhuvale do sega vo svojata politichka aktivnost.









Изменето од Messenger - 21.Мај.2011 во 21:34
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 01:46
 
 
 И не е нормално....
Оваа одлука како и повеќето е лична...а не на партиска ...
Свесно ја втурна Рада во тркава ...а таа пак .... му се оддолжува
за ..стара добра времена .....!!!
Каде се ...големите гласноговорници ... Бучко... Ивановски...
Станковиќ.....Макрадули..... за Поповски , Спасов веќе добро ни е
познато .......   ???
Значи ни членовите не го подржуваат.... остана сам .... и во таа
негова .... пореметена состојба  ( а пореметена е заради преголемата
желба за власт )   носи таква одлука за  хипотека.....цццц......
Ми се чини дека и сопственото семејство би го ставил
под хипотека.... на што ли не е спремен .....!!!
 
Повеќе од јасно е дека  Бранко ќе изгуби на овие избори
а не е мала работа по трет пат пораз.....
Но ајде уште десетина  дена ...па ќе му го видиме конечно и крајот...!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 01:50
и двајцата да бидат казнети на најсуров можен начин и никогаш повеќе очи да не им види македонската политика...

а кога ќе видам дека народов сеуште нашироко дебатира кој бил бољи мука ми е болен
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 08:12
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

и двајцата да бидат казнети на најсуров можен начин и никогаш повеќе очи да не им види македонската политика...

а кога ќе видам дека народов сеуште нашироко дебатира кој бил бољи мука ми е болен

Така ќе биде се до тогаш-до кога ќе не замајуваат со разноразни “откривања вистини“  место со сериозни дебати, одговорност за неисполнетото. Од нивните кавги немаме ништо-само зијантага
Програми...програми...
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 10:41
 
 
 Програмата на Бранко Црвенковски....
 
 е како Верско календарче од десетина листови .....голема%20насмевка
 
 Програмата....Манифестот ... на Никола Груевски ....
 
 е како  Библија  .........намигнување
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 13:07
Одете до крај тие си дадоа извештај и предходните избори си земале хипотекарен кредит и така си платиле кампања,а од што плати ДАФИ дак и ДПМНЕ кампања,па од нашите пари,од КРАДЕЊЕ и од кредитот од ММФ,кој треба сите да го враќаме,тоа пречутно го потврди и мисинтер. за финансии Зоран Ставре. вчера во прилеп додека се лопатараше со Марјан и ИНвеститорот од ГЛОБАЛ,(со бугарски капитал).
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 19:22
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

и двајцата да бидат казнети на најсуров можен начин и никогаш повеќе очи да не им види македонската политика...

а кога ќе видам дека народов сеуште нашироко дебатира кој бил бољи мука ми е болен

Така ќе биде се до тогаш-до кога ќе не замајуваат со разноразни “откривања вистини“  место со сериозни дебати, одговорност за неисполнетото. Од нивните кавги немаме ништо-само зијантага
Програми...програми...
нема што, ни дебата не им вреди веќе, и едниот и другиот сме ги виделе на дело и не може некој да ме убедува колку некој од нив бил подобар или полош
јас навистина не знам каде народот го изгуби разумот да дискутира и да биде поделен на тема на која нема дискусија
од нивните програми абер немаме, истите празни програми ни ги сервираат сите веќе 20 години, па сигуно не сум доволно глуп за да помислам дека некој во наредниот мандат ќе ги оствари, да се работеше за некој нов, логично ќе беше барем да се надевав, ама истите луѓе кои ја уништија оваа и онака напатена држава? едноставно нема смисла... каде е разумот навистина не знам
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 19:35
И двајцата ги поздравуваам со песната
 
 
 
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 07:48
Originally posted by zabegan zabegan напиша:



 едноставно нема смисла... каде е разумот навистина не знам

Искрено и јас се прашувамКриво ми е само што сме во право, а не се менува. Читам денеска за презадолженоста на Македонија. И уште сега се нервирам кога (кој и да победи) ќе се вадат дека не можат да ги исполнат ветувањата заради долговите што ги направи сегашнава влада.
Не се нервирам толку што нема да и исполнат нереалните ветувања, тук се нервирам оти се однесуваат како да не ја знаат ситуацијата-демек после ќе ја откриваат Америка.тага

Место рози, кисело грозје


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.