IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3839404142>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 14:00
Stanija Dobrojevi&amp;#263;: Momke kao &amp;#353;to je Ka&amp;#269;ar jedem za doru&amp;#269;ak
21. januar 2011. 16:16
Starleta Stanija Dobrojević je privukla pažnju javnosti prvenstveno svojim fizičkim izgledom, a kasnije i raznim skandalima koji su je pratili. Nedeljama je punila naslovne strane novina zbog navodne veze sa fudbalerom Gojkom Kačarom, zatim pisalo se da je bacila oko i na trećeg tenisera sveta Novaka Đokovića, dok je sada aktuelna priča o njenoj vezi sa fudbalerom Lolom Smiljanićem.

Ipak, Staniju ne uzbuđuju natpisi po novinama, ona juri ka ostvarenju svog cilja, a za emisiju “Exkluziv” je otkrila da je sva prirodna, a Gojka Kačara prokomentarisala rečima:

"Ja takve frajere poput Gojka Kačara jedem za doručak"!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 14:05

A. Karabatić: Glumim curu koja ima dečka za svaku sezonu...

Glumim ženu koja kao pčela ide s cvijeta na cvijet. Ne biram sredstva i ne mogu se odlučiti kojeg bih dečka osvojila, kaže Ava Karabatić (23).

Reality zvijezda opet je prihvatila ponudu za suradnju Bepa Matešića i Davida Ricova. Lani se pojavila u spotu “Kad si otiša”, a sad je u Zadru snimala “Ne krij oči zelene”. Ava je rekla kako joj je, za razliku od fatalne zelenooke zavodnice koju igra, ljubavni život trenutačno na čekanju.

- Iako nije zima, ljubav mi je na nuli. Posvetila sam se poslu i ne fali mi veza - rekla je Ava i dodala kako joj, unatoč tome što je jako konzervativna, nije teško glumiti zavodnicu. Kaže kako igra ženu kojoj su muškarci samo sezona, kao kolekcija ljeto - zima. Svjesna je da će dečki u spotu prvo gledati njezin dekolte, ali uvjerena je da će ih privući i zelenim očima te plesom.

  голема насмевкаплазење
 


Изменето од LiDivio - 09.Мај.2012 во 08:45
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2012 во 18:36

Ќе си умрам од изјавава.... газење од смеење

“Kod mene taj prvi ‘dejt’ – ne priča se, samo se ljubi i mazi i pazi”, kaže Ava i dodaje: “Moram priznati dok sam bila mlađa, onda kad mi se neko ne bi sviđao, napravila bih taktiku pa bi ja pitala: ‘Ako hoćeš da idemo na drugi dejt, moraš mi reći ko je napisao Zločin i kaznu’”, ispričala je Ava za RTL.
 
              смеење Ава легенда... а пред првиот секс сигурно го прашува кој ја напишал Илијада... газење од смеење
 


Изменето од LiDivio - 09.Мај.2012 во 08:46
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 00:11
И препорачувам да напиеш книга со наслов:
Како да се однесувате на првиот состанок или како да откачите дечко за 2 секундида
Туку во продолжение нејзината вечерашна изјава.

" Единствени животни од кои имам страв се кокошки и гулаби. Инаку немам никаков страв  од змии и од крокодили "смеењеплачење
газење од смеењеплачење
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2012 во 15:52
Значи морам да признаам дека претходните сезони беа поинтересни...и игрите не
беа така едноставни и лесни. Овој пат се некои сложувалки, рамнотежа држење, добро
рече Ли и баба ми би победила на такви игри. Во оние игрине со награди постојано
добиваат за јадење, вчера пак се најадоа повеќето...жити преживувањетозамисленост
Туку како се исплашија мажиштава од Алекс, неверојатно. Сега единствена цел ќе им
биде да ја спречат да победи во наредните борби за имунитетне.
Да учествуваше во синоќешната борба сигурно пак ќе победеше Алекс...минатиот пат издржа
два и пол часа. Од девојките само таа заслужува да влезе во финале.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 00:04
Е значи повеќето одамна ми се одмилеа, но вечерва беше врв... бев за Себастијан ама повеќе неизнервираност не заслужувала никоја девојка да влезе во финале, абе ајде..прво тоа го кажува а потоа вика му се смачило од сета таа поделба на машко - женски односиизненадување време е да се спакуваш Себе со сите твои компањони.
Само треба да останат сложни девојкиве до крај...ама Ава секогаш им квари и пак ќе ги зезне, сигурна сум...колку време само и требаше на Алекс додека и објасни каква е реалноста, дека мажите се сложни и се држат меѓусебногазење од смеење
На Јелена секоја чест, убаво им кажа на сите, посебно на Никола...го закопа во земја човекот, не знаеше која е неговата најдобра особина со која дошол дотука...
Ајт останува да видиме што ќе се случува понатаму...вистинската забава штотуку започнатрепкање
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 01:11
АЛЕКСАНДРА НА КОСТАРИКА ИМАЛА СЕКС СО ЦРНЕЦ

Александра и Станија се разбудиле во ист кревет, двете придружени од еден црнец, открива "Свет Плус".

Александра Накова додека сеуште беше дел од натпреварувачите во "Survivor" постојано ја поврзуваа со некакви секс афери. Таа го напушти шоуто поради непочитување на основните правила, но секс скандалите продолжуваат. 

Имено, како што открива изворот за "Свет Плус", тие се однесувале како да се пуштени од ланец. Истото попладне, под дејство на алкохол отишле во хотелското лоби, па едно време им се придружил и еден црн маж, гостин во хотелот.

Двете старлети заедно пиеле со црнецот цела вечер, по што дружбата продолжила во хотелската соба.

"Со оглед на тоа дека не се појавија на доручек, дури ни на ручек, само може да се претпостави колку дружењето во "тројка" им било добро. Мора да биле исцрпени од премногу секс, вели изворот на "Свет Плус".

Александра и Станија сеуште не ја потврдиле ваквата информација, но не ја ни демантирале.
Види..на малава и се позлатилоизненадување
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 14:36
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Е значи повеќето одамна ми се одмилеа, но вечерва беше врв... бев за Себастијан ама повеќе неизнервираност не заслужувала никоја девојка да влезе во финале, абе ајде..прво тоа го кажува а потоа вика му се смачило од сета таа поделба на машко - женски односиизненадување време е да се спакуваш Себе со сите твои компањони.
Само треба да останат сложни девојкиве до крај...ама Ава секогаш им квари и пак ќе ги зезне, сигурна сум...колку време само и требаше на Алекс додека и објасни каква е реалноста, дека мажите се сложни и се држат меѓусебногазење од смеење
На Јелена секоја чест, убаво им кажа на сите, посебно на Никола...го закопа во земја човекот, не знаеше која е неговата најдобра особина со која дошол дотука...
Ајт останува да видиме што ќе се случува понатаму...вистинската забава штотуку започнатрепкање
 
Ава секако ќе лета, ако не од машките тогаш од женските по 2-3 исфрлувања. тага 
 
Најсмешен ми беше Огњен кога изјави дека со сите исто се однесува, и со м. и со ж. Тогаш ми помина сликата како ја одвалува Мартина со цела сила во борбата, ја срамни со земја (во случајов со вода).... газење од смеењегазење од смеењеголема насмевка има ист третман за сите.... газење од смеењегазење од смеење 
 
Но, како што жена може да те за...фркне, никој не може... Најбољи фрајер, кул особа (Алекс), велики медо, заштитник, брат (Маја)..... газење од смеење и на крај го шутнаа. голема насмевка Затоа Оги толку беше шокиран... сршено срце
Кон врв
playtoy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај playtoy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2012 во 22:24
hhhhh konecno zenskite i za prv pat postapija slozno bravo za Alex mudro od nejzina strana drugite zenski dobro napravija sto ja poslusaa do dusa mnogu napor vlozi so Ava dodeka i objasi na fin nacin kolku bila glupava sto im veruvase na maskite Ogi ke si puknese od maka e sega ako ostanat taka slozni i bidat mudri kako Alex site zenski ke idat u finale
zivot je kurva ako ga ne jebes sje*ace te :))
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2012 во 00:59
Колку ми се одвратни.
Не знам...не ми е јасно..оној Жаре како да е од Србија а другана наша не знам како се вика како да е од Марс. Се срамам што такви луѓе сме испратилеболен
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 14:49
Овие од сител не планираат да дадат репризатајм аут и на нет не е ставена уште епизодата од синоќа.
Туку планот на Жаре ептен ќе ја налути Јелена кога ќе дознае дека се е смислено од него...кој знае што ќе си добие од неасмеење

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 15:04
АВА III ДЕЛ

"Meni je užasno žao one djece što su abortirana, ne mogu zamisliti kako oni sad žive, jel'
idu u školu, kako se snalaze u okolini... ajme neću niti više misliti o tome."
-Ava Karabatic

  %20:lol:%20
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 15:15
Шаци доста не ми се отвара темата. И кај го изнура смајлито алал ти вера!
I just wanna feel real love.
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 02:38
Onaa Jelene koj zenski dzgan e..pu pu pu..samo u kukja da ne ti vleze
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3839404142>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.