IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што е права жена?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е права жена?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 23>
Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 15:17
Bravo Delfin, stavi uste edno vazno kamche vo mozaikot. Smile
Zenata kako majka ja ispolnuva svojata najvozvishena uloga. Kreira i neguva zivot.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 15:19
Ти благодарам :) ...Темата е прекрасна !! :)
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 15:23
Da Delfin mnogu ubavo...

Se gleda deka zena ti vo tvoi oci e PRAVA ZENA, taka treba...

Pozdrav.Big%20smile
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 15:25
Malce sporo trgna na pocetok, ama milo mi e sto izlegoa dusickite od korupkite i se proiznesoa. Mora da se animirame vo ubavi nasoki. Clap
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Valerija 2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija 2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 15:26
Delfin..
Koja UBAVINA...VO TVOJOT TEXT...
 SEKOJA CEST
Jakiot covek ima samo edna slaba strana-zenata sto ja saka
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 15:31
имало Сенсеи  прекрасни теми од кога постои Форум :), има и ке има :)  ...убавината и длабочината на најдлабоките вредности не може да ја задржи  како што велиш нашата срамлива подзатскриеност во себе самите . Потребна е некогаш вистинска позитивна провокација како во случајов твојата тема Smile.
 
Благодарам на дамите над мене Smile , и вие сте дел од оваа убавина за која зборуваме Smile


Изменето од Delfin - 22.Ноември.2006 во 15:32
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 17:14

Originally posted by Delfin Delfin напиша:

. Жената како МАЈКА.....!!!  На сите кои сеуште животот не ве донел до моментот да имате свој пород  од сесрце ви го посакувам тоа :) . А тогаш, ВО ТИЕ МОМЕНТИ, убаво погледнете му во очите на вашиот сакан ЗА НАВИСТИНА ДА ВИДИТЕ ШТО Е ЗА НЕГО ПРАВА ЖЕНА ! :)
Prekrasno kazano!:)Bi sakala da go osetam ova i da procitam vo negovite oci sto e PRAVA ZENA!:)

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 02:17
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Се мислам подолго време како да го формулирам својот пост за права жена . Читајки ги постовите ваши би рекол СИТЕ ја доловуваат и истовремено сите би можеле да се надополнат :) . Никогаш доволно убави зборови за жената :) . Значи се придружувам кон сите ваши убави зборови за неа и би додал еве од мене лично . Жената како МАЈКА.....!!!  На сите кои сеуште животот не ве донел до моментот да имате свој пород  од сесрце ви го посакувам тоа :) . А тогаш, ВО ТИЕ МОМЕНТИ, убаво погледнете му во очите на вашиот сакан ЗА НАВИСТИНА ДА ВИДИТЕ ШТО Е ЗА НЕГО ПРАВА ЖЕНА ! :)


respect ClapThumbs%20Up
dudenz
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 09:27
делфин размислував за твојот пост многу... Дефинитивно имаш право.. кога ке се видам во неговите очи знам, не мора ништо да ми каже...нито да барам нешто посебно доволно е да му ги видам очите..TongueTongueTongue
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 09:43

Како беше она ...Очите огледало на душата ! Smile

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 09:54
Да погледни ги очите ќе ја видиш душата, тебе во мене..И кога ке ги видиш во очите мои нашите неродени деца, нема потреба било што да говорам, ке знаеш сама..Tongue
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 11:26
....Брајан Адамс рече.....
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 11:36
Zarem ima definicija na "prava zena"?
Veni Vidi Vici
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 17:35
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

 !  На сите кои сеуште животот не ве донел до моментот да имате свој пород  од сесрце ви го посакувам тоа :) . А тогаш, ВО ТИЕ МОМЕНТИ, убаво погледнете му во очите на вашиот сакан ЗА НАВИСТИНА ДА ВИДИТЕ ШТО Е ЗА НЕГО ПРАВА ЖЕНА ! :)




vo se se soglasuvam osven ona svoj porod...mi se napravi dilema dali e dobro kazano i mislam deka ne e ,sigurno mazite se vosh*tuvaat i na onie zeni koi ke iscuvaat prisvoeno bebence i veruvam deka vo nivnite oci sepak go ima onoj sjaj-koga ke ja poglednat da kazat ova e prava zena...Primer zemete ja Esma..zena vo sekoj pogled,ischuvala preku 40 deca ako na niedno ne e bioloshka majka
 

 


Изменето од Delfin - 24.Ноември.2006 во 09:30
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.