IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:46
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

сите горе-доле би се сложиле дека да, ок е да посвоиме детенце...
исто и јас мислам, немам проблем да посвојам детенце,
НО бидејки сум искрена не би сакала да го лажам дека сум му биолошка мајка, секако кога ке биде спремно и зрело би му кажала дека е посвоено, и што ако сака (а ке сака) да ги запознае и биолошките родители?! што ако фактот дека е посвоено го погоди многу па почне да размислува која била таа што го отфрлила па почне да ја бара и да се соочува со неубави работи?!или па напротив ја најде и му тргне супер со неа а мене ме заборави...
ова се некои дилеми што ги имам...
генерално немам ништо против посвојувањеSmile

sepak postoi opredeleno vreme ili godisna vozrast na koja bi mozele bezbolno da mu go soopstite toa...sovetuvajte se so strucni lica...Tongue
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 09:57
Но најважно е да дознае од родителот дека е посвоено а не од улицата така ке се намали мноста да се створи одбојност конродителот
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 16:34
гледав една емисија мислам Бисери беше, и таму имало случаи кога семејства земале деца од дома само заради финансискиот надомест од државата Dead а уз пат ги малтретирале децатаConfused
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 01:33
Можда...
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 13:08
Originally posted by JASMINAN JASMINAN напиша:

Zdravo,
 

Ziveam vo USA i imam edno prasanje.  Imam prijateli Amerikanci koi bi posvoile detence od Makedonija.  Me zamolija da im objasnam okolu toa,a mene bi mi bilo posebno drago da im pomognam poradi okolnosite vo koi se naogaat i sum gorda sto bi mu pomognale na detence od Makedonija da ja dobie potrebnata roditelska ljubov.

 

Ve molam dadete mu informacii kako odi postapkata so posvojuvanje detence od Makedonsko prifatiliste.

 

Blagodaram,

Jasmina


Те упатувам на   министерство за труд и социјална политика/посвојување

Основната страна е http://www.uslugi.gov.mk/

Поздрав






Изменето од Julija - 08.Мај.2007 во 13:14
Кон врв
gocefbn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 270
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocefbn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 16:01
Sekako deka bi posvoil.
Make love and respect your profession

Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 23:04
BI POFOJALA DETE I OT GUPKICKA DA E AKO MI GO OSTAVAT PRET VRATAT ILI MI GO NUDAT BI GO IZGLEDALA DO SREDNO I NE GO PUSTUVAM NA FAKLUTET I TVA MO NOGO LOL I KE MU NAM RABOTA
FSUSNOST MALENKITE GUPSKI BEBENCA SE BAS SLATKI AMA FANTAZII U TAKOF SLUCAJ DA SE NAJAM TAKA KE POSTAPAM.


A BI POSFOJALA  DETE I KE GO NAUCAM DA IMA KARAKTER KAK MENE  TAKA DA NE BI POMISLILE OTI E POSFOENO

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 23:34
ubavo ,monika,ubavo,...samo decata obichno zboruvaat kako,...majkata,...Big%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 23:41
onie sto imaat problem so nemoznosta da imaat svoe dete
se nadevaat do psolednoto deka ete ke imaat svoe
zaboravaat na godinite koi pominuvaat...
znam deka verbata e golema deka se nadevaat na svoe
a ova moznost za posvojuvanje na detence 
ja ostavaat kako posledna
 
 
 
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 18:11
DA WE CELI SE NA MENE BRZABig%20smile
Кон врв
~ThA DrEaM~ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Star Love

Регистриран: 14.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ~ThA DrEaM~ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 20:16
Koга не би можела да имам дете би посвоила. Се разбира, секогаш ќе ми биде еден вид на товар, неговото потекло, ама кај децата голема улога(многу голема) игра околината во која што се одгледувани...

Како и да е, секогаш, генетскиот печат си го прави своето....Smile Искрено кога би можела да имам свои деца, не би посвоила друго дете...

Исклучок би направила ако тоа е детето на некои мои пријатели, па не дај Боже им се случи нешто и нема кој да го чува детето... и тогаш исто би го земала и би го чувала како да е мое.
www.vicoteka.srkaj.com
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 20:33
I DA IMAM DETE PAK BI GO ZEMALA A ZE GENITE STO SE E DO VOSPITUVAJETO OT PRVA RAKA KAK KE SAI POSTELES TAKA KE SI LEGNES .








Кон врв
bibi_hippy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibi_hippy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 20:36
da, se razbira. Bi sakala da imam edno moe... a edno posvoeno, zashto ako razmisluvame realno... Ima tolku deca vo svetov koi sakaat roditeli, a gi nemaat. Ama sea rano e za toa...Big%20smileBig%20smileBig%20smile
'UTRE' postoi samo vo kalendarot na BUDALITE!
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 12:59
i jas bi zemal dete ako ne mozime da imame ama kaj nas proglemot e sto ke recat drugite  dale ke go prifatat i zato mnogu retko koj zemva deca da ne se sramat od sredinata  jas znam primer od edni prijateli i sakat da zemat dete am uste nekako se dvoumat od pricina sto ke recat drugite
mbm
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.