IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Многу рокери и металци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Многу рокери и металци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 17:35
I jas edno vreme si se pravev rokerka i metalka, ama sfativ deka toa ne sum jas, muzikata uste ja slusam ama takov stil ne mi odgovara, tie se buntovnici a jas... sum nesto drugo. Bitno sega se nosam kako sto mi odovara i si slusam muzika nezavisno od oblekata. Gi ima mnogu ama retko koj od tie metalci se "vistinski" toa se samo deca koi se obiduvaat da se pronajdat... Boze edno vreme bev i raperka
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 23:20
dobro e osvestila si se na vreme, nekoi se u zabluda cel zivot,ziveat u iluzija ,se zalazuvat sebe si....
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 03:25
haha monuska me potcekas na mene na mali godini koa bev fala bogu porasnav
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 04:00
...nemanisho u rock kulturata losho bash, i ja slusham sekakva muzika, ali se nosam ko roker najchesto de, taka se osekam naj slobodno i najprirodno...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 17:51
epa aj nekoja zena neka se oblece kako rocker, retko koj maz ke ja primeti deka e zensko i retko kaj ke te primaat na rabota, site te smetaat za narkoman da mu se snevidi
Кон врв
hr.lucky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hr.lucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 18:28
rock ne e nacin na oblekuvanje ,a toa sto u posledno vreme mozele da se primetat e mnogu pozitivno da se otreznat malku lugeto od turbo i sto ja zna koja uste sacuvaj boze kultura nekoj rece ce ima kogo da zaebava epa se zaebal rokerite ne se nimalku plitki ,ima pozeri koi ne se vklopuvaat od prva moze mislel na niv.pozdrav do rokerite
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 20:55
Originally posted by IQ IQ напиша:

epa aj nekoja zena neka se oblece kako rocker, retko koj maz ke ja primeti deka e zensko i retko kaj ke te primaat na rabota, site te smetaat za narkoman da mu se snevidi


...ja ako gleam drugite sho mislat za mene, daleku ke sum stignel, nema nisho bolje od da bidesh originalen vo se...bashka da viish kakvi obleki ima za zeni u toj stil, a pak da izgledaat pristojno i sredeno, samo losho e koa choek ima losh film za neshto...toa...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 21:00
lugeto imaat premnogu predrasudi ...Well... , ne mozes da bides profesor vo sredno skolo a da se oblekuvas vo kozi, sinzdiri i skinati farmerki...
inaku najdobro e da si bides svoj i originalen, ama postojat okolnosti kade ne mozes...


Изменето од IQ - 03.Јануари.2008 во 21:01
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 21:05
Originally posted by IQ IQ напиша:

lugeto imaat premnogu predrasudi ...Well... , ne mozes da bides profesor vo sredno skolo a da se oblekuvas vo kozi, sinzdiri i skinati farmerki...
inaku najdobro e da si bides svoj i originalen, ama postojat okolnosti kade ne mozes...


...ne se razbirame, ja skinati farmerki ne sum nosel nikad, a da u shkolo sum nosel dugachka kosa i pokraj toa sto sakale na sila da me izbrkaat poradi toa, ali ne im uspealo, poshto sum kne za nekoi raboti koa mislam deka sum u pravo ne ebaam ziva sila, si imam moj stil i si se drzam do moeto...toa sakav da kazam deka sekoj treba da se nosi kako sto se chustuva deka mu e fino, da ne glea sto ke kazat drugite, normalno se toa so vkus, a ne kako klovn da izgleash...si ima nachin za se pa i za oblekata da izgleash vo isto vreme provokativno no pristojno dovolno...


Изменето од ...Well... - 03.Јануари.2008 во 21:06
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 23:51
Originally posted by IQ IQ напиша:

lugeto imaat premnogu predrasudi ...Well... , ne mozes da bides profesor vo sredno skolo a da se oblekuvas vo kozi, sinzdiri i skinati farmerki...
inaku najdobro e da si bides svoj i originalen, ama postojat okolnosti kade ne mozes...


грешка! Ќе морам да те исправам, јас имам таков професор супер е
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 00:14
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

lugeto imaat premnogu predrasudi ...Well... , ne mozes da bides profesor vo sredno skolo a da se oblekuvas vo kozi, sinzdiri i skinati farmerki...
inaku najdobro e da si bides svoj i originalen, ama postojat okolnosti kade ne mozes...


грешка! Ќе морам да те исправам, јас имам таков професор супер е


...Bitola-Pero-Sanatorium???...голема%20насмевка...pozdrav do naj kul profata...:)
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:33
jas imam takov asistent,i mi e najkul od site do sega sto mi predavale vo zivotot, ama vo sredno i osnovno ne sum sretnala takov covek, posebno ne ZENA...takva zena nikogas nemam videno( trebalo da bidat sredeni vo suknji i stikli )inace"nasta ucitelka ic ne e ubava"
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 15:19
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

lugeto imaat premnogu predrasudi ...Well... , ne mozes da bides profesor vo sredno skolo a da se oblekuvas vo kozi, sinzdiri i skinati farmerki...
inaku najdobro e da si bides svoj i originalen, ama postojat okolnosti kade ne mozes...


грешка! Ќе морам да те исправам, јас имам таков професор супер е
...Bitola-Pero-Sanatorium???...голема%20насмевка...pozdrav do naj kul profata...:)


жалам не е тој...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 15:20
Originally posted by IQ IQ напиша:

jas imam takov asistent,i mi e najkul od site do sega sto mi predavale vo zivotot, ama vo sredno i osnovno ne sum sretnala takov covek, posebno ne ZENA...takva zena nikogas nemam videno( trebalo da bidat sredeni vo suknji i stikli )inace"nasta ucitelka ic ne e ubava"


е да жените некако се приспособуваат на околината, не сакаат да се истакнуваат (зборувам за професорки), глупости
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.