IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ти простувам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ти простувам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 37>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 17:45
abe stalno prostvam.stvarno ne znam zs.imam eden drugar koj so mi rece deka sum bil premnogu dobar.to go slusnav letovo.i mi go povtorvese tolku mnogu pati so duri i stvarno si pomisliv taka.iako prethodno se smetav za mnogu los covek.abe ok e da si prostvime zaradi to so vo sekoj slucaj e da imas pojke ljugje so koi so mozis da zborvis odkolku so ljugje so koi na koi ke gledas so omraza.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 19:31
Abe za toa deka si mnogu dobar te lazel toj cisto od k*rtoazija ama deka si golem ljutko jas ke ti kazam e toa treba da si go smenis i da prostuvas povekje i da pazis pred da zboris oti frleniot kamen ..... ja znaes pogovorkata neli
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 22:46
Простувам и ми простиле
Убаво чувство ,олеснувачко!
 
 
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 13:52

Простувам, и ми го начукаа, се научија така и сега постојано морам да им простувам

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 13:54
Немораш ако не сакаш,кој со сила бара убавина ако не е од срце тогаш не се важи!
 
 
 
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 13:55
море и  од срце и од душа и од мозок и од гради и од црн дроб, панкреас, бели дробови, бубрези, мочен меур... Од секаде простувам, ама тоа е... Секогаш барат повеќе и повеќе
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 13:57
Човечкото око е назаситно,а желбата уште поголема!
Се од те*е зависи!
 
 
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 13:59
Ехххх, ондак зашто да не им дозволм да си праат како им душа сака, кога се ненаситни, нека бидат такви, важно да се живее животот у најјако светло.. Еве јас на комшото колку време му велам комшо окото ти е ненаситно а не е тоа мојата свиња поде*ела, ама никако бе, нема шанси да убедиш чоек
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 14:02
Еееее тешко е да наметнеш некому своја теорија ,треба прво тој да сака да прифати,додека простувањето само од те*е зависи,важно е да е од се срце во спротивно исто како да не си простил.
 
 
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 14:03
абе све пробав верувај, дури и го начукав зашо обично тогаш све прифаќа, ама само џабе си фрлив пари по него за пиење... Не идееееее
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 18:00

Простувањето според мене не е толку тешка работа,бидејќи човекот кој те разбира неможеш никогаш да го изгубиш,но заборавот е тежок како олово....

Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 18:17
se setale dvajca najdobri prijateli niz pustina.odnenadez edniot na drugiot mu udril boks.ovaj udreniov zapisal na pesokta:"denes mojot najdobar prijatel me udri so boks".prodolzile ponatamu i naisle na oaza.koga toj udreniot sakal da se napiet od vodata padnal vo nejze i pocnal da se davit.togas negoviot drugar mu podal raka i mu go spasil zivotot.ovaj pat ovaj izgraviral vo kamen:"denes mojot najdobar drugar mi go spasi zivotot".i togas ovaj go prasal:"zs koga te udriv so boks zapisa vo pesok,a sega go izgravira ova na kamen",a ovaj mu rekol:"za da gi zaboravime losite raboti,a onie dobrite da ostanet zasekogas"
narodna prikazna
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 18:24

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

se setale dvajca najdobri prijateli niz pustina.odnenadez edniot na drugiot mu udril boks.ovaj udreniov zapisal na pesokta:"denes mojot najdobar prijatel me udri so boks".prodolzile ponatamu i naisle na oaza.koga toj udreniot sakal da se napiet od vodata padnal vo nejze i pocnal da se davit.togas negoviot drugar mu podal raka i mu go spasil zivotot.ovaj pat ovaj izgraviral vo kamen:"denes mojot najdobar drugar mi go spasi zivotot".i togas ovaj go prasal:"zs koga te udriv so boks zapisa vo pesok,a sega go izgravira ova na kamen",a ovaj mu rekol:"za da gi zaboravime losite raboti,a onie dobrite da ostanet zasekogas"
narodna prikazna

aman be znajs nesto drugo osven narodni prikazni i narodni pogovorki itn...????

P.S. super se....a i ovaa e epten zakon....

sega samo da ne pocnis da si prajs filmoj....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 18:27
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

se setale dvajca najdobri prijateli niz pustina.odnenadez edniot na drugiot mu udril boks.ovaj udreniov zapisal na pesokta:"denes mojot najdobar prijatel me udri so boks".prodolzile ponatamu i naisle na oaza.koga toj udreniot sakal da se napiet od vodata padnal vo nejze i pocnal da se davit.togas negoviot drugar mu podal raka i mu go spasil zivotot.ovaj pat ovaj izgraviral vo kamen:"denes mojot najdobar drugar mi go spasi zivotot".i togas ovaj go prasal:"zs koga te udriv so boks zapisa vo pesok,a sega go izgravira ova na kamen",a ovaj mu rekol:"za da gi zaboravime losite raboti,a onie dobrite da ostanet zasekogas"
narodna prikazna
 
 
Прв пат ја читам и премногу ја бендисав!Доста поучно и во суштина меѓуредови многу кажува!Филтерот на „нештата“ е мерило на моќта кај човекот колку тој може со добрите и лошите спомени да оди помнатаму!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.