IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - K-15 ТЕЛЕВИЗИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

K-15 ТЕЛЕВИЗИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака Обратен редослед
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 23:46
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

jas se izvinuvam,duri denes vidov deka e ova nesto novo,predhodno mislev deka K-15 e televizijata sto si furase programa namesto "mc" taka da povlekuvam se sto kazav,ke pokaze vremeto kakvi ke bidat..jas im posakuvam uspeh...i moderna produkcija
 
 Еден од твоите најдобри постови...аплауз....последните зборови....
 многу убаво кажано....конечно и кај тебе малку ...оптимизам....голема%20насмевка
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 21:32
na RM ne i treba uste edna ligava muzicka TV...i ova ne e plukanje kon nesto tuku davanje svoe mislenje, a deckite od K-15 se vekje izvetreani i strai ...a daleku od smesni
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 02:05
Originally posted by only_me only_me напиша:

Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Нема да имам негаторски став уште пред да видам како тераат работите, зашто не сакам да сум дел од македонскиот "плукачки" профил на луѓе, што негираат се' што доаѓа од Македонија. Факт е дека сме такви. Се' додека го правиме тоа, верувајте, нема да не' биде.

Bravo! Te podrzuvam!
Ama fakt e deka i tie plukacite, nese makedonci batka;)
Ako go citas Makiaveli i Delija, tie se srbi nese Makedonci...samo se pretvaraat deka se del od nas..Uste i mi gi sporeduva so nivnite glupi Dinastii..abe so da ti recam!!!
Pozd do K-15, zato so se caroi!!!! A drugite neka im nosat voda!!! BATKA!!


Примено, БАТКА Иако не се согласувам во целост со националните обележја што ги нагласуваш во постот. Некаде напишав, македонштината е длабоко чувство, а не знаме, биста, територија. За да бидеш Македонец во онаа смисла каква што јас ја разбирам, не е битно дали се презиваш на ИЌ, ОВ, СКИ итн. итн, туку пред се' да бидеш вистински толерантен човек, отворен за прифаќање на култури, традиции и обичаи различни од твоите. Во тоа секогаш се состоела големината на Македонците. Знам дека сум офтопик, меѓутоа пак ќе повторам, раздорот нема да не' одведе никаде.Предрасудите итно во корпа за отпадоци! Да не гледаме негаторски на секој што во земјава се обидува да направи нешто креативно, оти тоа во наши услови е ѓаволски тешко.

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 23:05
jas se izvinuvam,duri denes vidov deka e ova nesto novo,predhodno mislev deka K-15 e televizijata sto si furase programa namesto "mc" taka da povlekuvam se sto kazav,ke pokaze vremeto kakvi ke bidat..jas im posakuvam uspeh...i moderna produkcija
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 22:56
a,chija e pa taa tv,...koj ja emituva?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 16:47
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Нема да имам негаторски став уште пред да видам како тераат работите, зашто не сакам да сум дел од македонскиот "плукачки" профил на луѓе, што негираат се' што доаѓа од Македонија. Факт е дека сме такви. Се' додека го правиме тоа, верувајте, нема да не' биде.

Bravo! Te podrzuvam!
Ama fakt e deka i tie plukacite, nese makedonci batka;)
Ako go citas Makiaveli i Delija, tie se srbi nese Makedonci...samo se pretvaraat deka se del od nas..Uste i mi gi sporeduva so nivnite glupi Dinastii..abe so da ti recam!!!
Pozd do K-15, zato so se caroi!!!! A drugite neka im nosat voda!!! BATKA!!
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 15:49
интересно, интересно, се надевам дека нема од комедијанти да се претворат во обични бизнисмени.
само да купуваат и да се прошируваат, до немајкаде.
очекуваме уште смешки од нив.
и плус филм, кој го ветија оддамна!
потоа уште еден и така ....
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 10:56
Им посакувам успех и програма што ќе ја разбие монотонијата врз нашиот,македонски етер.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 10:00
K-15 pocna da se emituva za veligdenskite praznici i uste ne se pocnati so programa , samo se davaat spotovi i skecevi.

trebase vke da startuvaat so programa, no... ke bide naskoro
Кон врв
DenizC Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DenizC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 08:13
Ovaa televizija vekje bese emituvana po satelit, na dijasporata i kabelskite operatori.
Sega go kupile i MS.
Ne im e losa programata, davaat dobra MK muzika.
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 06:52
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Нема да имам негаторски став уште пред да видам како тераат работите, зашто не сакам да сум дел од македонскиот "плукачки" профил на луѓе, што негираат се' што доаѓа од Македонија. Факт е дека сме такви. Се' додека го правиме тоа, верувајте, нема да не' биде.

ako go kazes svojot stav za nesto ili nekoja sostojba,togas odma plukas...fakt koj se pokaza do sega e deka TV padna bar 2 nivoa podole vo sporedba so bivsata MS...ova e samo moe glasno razmisluvanje


Сосема е во ред да си го кажеш твојот став, меѓутоа не верувам дека тој може да биде нешто посебно изграден, со оглед на тоа дека телевизијата емитува програма едвај два дена. Поентата ми беше дека не треба да антиципираме и однапред да оквалификуваме нешто што допрва треба да се развива.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 01:28
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Нема да имам негаторски став уште пред да видам како тераат работите, зашто не сакам да сум дел од македонскиот "плукачки" профил на луѓе, што негираат се' што доаѓа од Македонија. Факт е дека сме такви. Се' додека го правиме тоа, верувајте, нема да не' биде.

ako go kazes svojot stav za nesto ili nekoja sostojba,togas odma plukas...fakt koj se pokaza do sega e deka TV padna bar 2 nivoa podole vo sporedba so bivsata MS...ova e samo moe glasno razmisluvanje
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 01:04
ja nemam ovaa televizija vo mojot grad, ama ja pozdravuvam idejata i veruvam deka ima dobra programa

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 00:56
Нема да имам негаторски став уште пред да видам како тераат работите, зашто не сакам да сум дел од македонскиот "плукачки" профил на луѓе, што негираат се' што доаѓа од Македонија. Факт е дека сме такви. Се' додека го правиме тоа, верувајте, нема да не' биде.

Изменето од Quentin - 13.Мај.2008 во 00:57
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.