IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Русија ја тероризира Грузија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Русија ја тероризира Грузија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 10>
Автор
Порака
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 16:53
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Amerika pravi horor shou niz svetov,ama toa ne e bitno...bitno e deka ne podrzuva...od druga strana Rusija samo se zakani deka ke upotrebi sila i toa e sosema dovolno za tebe da ja satanizirash.Mislam deka e jasno sto pravi i kakva namera ima Amerika i kakvo e nivnoto "prijatelstvo"...e sega ako nekoj ripa od prva na "op",tuka jas nisto ne mozam da storam.

Sto znaci,onoj sto ja podrzuva Rusija,avtomatski gi podrzuva i srpskite interesi..i obratno.Vcera..denes...utre....zadutre...zasekogas.I ne,toa nema da se promeni,nipokoja cena.Milo mi e sto se razbravme...blagodaram...doviduvanje....


samo budale ginu za ideale.

mene shouto na amerika niz svetot ne me interesira. ne me interesira ni srbija da zbrisat od kartata na svetot. me interesira makedonija i nejziniot interes.

a vie sto ginete za tugji interesi, ste najmalce povikani da mi se falite so pravda, itn.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 17:26
Ние гинеме за туѓи интереси ?????? Па зар ти гинеш и тоа пред компјутер... Да треба пушка да фатиш ќе се скриеш под јорган планина... Ги знам таквите "патриоти" како тебе...
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 17:28
psssst ... ne go voznemiruvaj so takvi temi ... ce te obvini i tebe kako sto me obvini i mene deka sum kradel tangi na sapka 2001- ta ..... i zgora na se , ce ti kaze deka edvaj ceka kristalna noc za da rascisti so nas , antimakedoncite koi go branevme seto ona za sto toj sega se cuka vo gradi .... negovata makedonija ... neeeee , ne mu spomenuvaj takvi nesta ... ti se molam големо%20гушкање
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 17:32
Мислиш го навредив ??? НЕЕЕЕ! Он се вреѓа ако му речеш дека Америка е божја казна за секоја земја каде што таа стапнала...
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 17:34
pokraj se ostanato toa mu e najvaznata rabota na svet ...... medjutoa se navreduva koga nekoj " srboslavec " kazuva deka e del od onie koi zastanaa na branikot na Makedonija ... veruvaj ....
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 17:40
Па зашто тоа го навредува, па нели застанале да ја бранат Македонија... "неговата" Македонија Ееееј!!!
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 17:42
ama kako moze toa da go pravat " srboslavci " ,,, mislam deka ce e toa ? .... otidovme off topik ....
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 20:50
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Ние гинеме за туѓи интереси ?????? Па зар ти гинеш и тоа пред компјутер... Да треба пушка да фатиш ќе се скриеш под јорган планина... Ги знам таквите "патриоти" како тебе...


pa celo vreme zastapuvate tugji interesi.

zamisli vo amerika, nekoj da raboti za rusija. ili vo srbija, nekoj da raboti za hrvatska. Ili vo Anglija nekoj da raboti za Irska.

A vie uste go pravite deka vasata sluzba vo imeto na Srbija e nesto NORMALNO, a nie sme bile demek nenormalni sto se bunime protiv toa.

uste ednas da prasam> vie normalni li ste?
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 13:49
celo vreme zastapuvate tudji inetersi ? .... hahahahahah .... a ova sto ti go pravis , otvoren povik pa duri i apel za proamerikansko poltronstvo sto e ako ne branenje na amerikanski ineteresi ? imas opravduvanje za sekoj cekor na politcki pa i voen plan koga se raboti za amerikanskite " nacionalni " interesi nasekade niz svetot a za sekoj koj se obiduva da si go socuva ona sto e negovo , a da pri toa ne go izgubi imeto i dostoinstvoto , za tebe licno e predavstvo ? ... covece , pateticen si .... nasekade gledas neprijateli na Makedonija , sekoj eden koj so tebe ne go deli mnenieto deka treba da igra po amerikanski noti , za tebe e srboslavec i sto uste ne ? .... ne , ne si pateticen .... paranoicno pateticen si .....
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 14:33
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Ние гинеме за туѓи интереси ?????? Па зар ти гинеш и тоа пред компјутер... Да треба пушка да фатиш ќе се скриеш под јорган планина... Ги знам таквите "патриоти" како тебе...


pa celo vreme zastapuvate tugji interesi.

zamisli vo amerika, nekoj da raboti za rusija. ili vo srbija, nekoj da raboti za hrvatska. Ili vo Anglija nekoj da raboti za Irska.

A vie uste go pravite deka vasata sluzba vo imeto na Srbija e nesto NORMALNO, a nie sme bile demek nenormalni sto se bunime protiv toa.

uste ednas da prasam> vie normalni li ste?



Јас ќе ти кажам:НЕ СЕ НОРМАЛНИ.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 14:46
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:


Јас ќе ти кажам:НЕ СЕ НОРМАЛНИ.



Од која дупка излезе овој...???
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 14:56
gresis .... septicka jama ....
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:08
Originally posted by zmejko_zmejko zmejko_zmejko напиша:

celo vreme zastapuvate tudji inetersi ? .... hahahahahah .... a ova sto ti go pravis , otvoren povik pa duri i apel za proamerikansko poltronstvo sto e ako ne branenje na amerikanski ineteresi ? imas opravduvanje za sekoj cekor na politcki pa i voen plan koga se raboti za amerikanskite " nacionalni " interesi nasekade niz svetot a za sekoj koj se obiduva da si go socuva ona sto e negovo , a da pri toa ne go izgubi imeto i dostoinstvoto , za tebe licno e predavstvo ? ... covece , pateticen si .... nasekade gledas neprijateli na Makedonija , sekoj eden koj so tebe ne go deli mnenieto deka treba da igra po amerikanski noti , za tebe e srboslavec i sto uste ne ? .... ne , ne si pateticen .... paranoicno pateticen si .....


ako mora da se bira poltronstvo, mnogu podobro kon amerika, zemja silna, pravedna, mokna, bogata, itn., otkolku kon edna pljuga od zemja sto se smaluva sekoja godina kako srbija.

no jas pak ke kazam, moeto zastapuvanje na iskoristuvanje na amerika za nasite interesi, ne moze da se meri so poltronstvo, bidejki nie od toa imame korist. dodeka vaseto i te kako moze da se kaze deka e poltronstvo, bidejki nie nemame AMA BAS NIKAKOV INTERES SO SRBIJA, samo zagubi (identitet, pari, teritorija, jazik, crkva, itn.)
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:18
Америка земја праведна          ... Волку не сум се смеел ни на К-15 чоече... А кирца се сити оти Србија се смалувала, а незнае дека се смалува од "праведната" му негова Америка... На "праведен" начин си го изгради и Бон Стил, најголемата воена база на балканот... Што мајка им бараат тука м..... нивно а???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.