IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - ГИШ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ГИШ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 11:14
Posle dolgovo izlaganje na moira....koja ,patem e off lineплазење
i moeto predhodno dvoumenje okolu mislenjeto za chovekov,
dojdov do zakluchok deka sepak imam nekakvo mislenje za istiov-elem  sosema se soglasuvam so predhodniot diskutanr-moira.
Diogen veli....

citiram....DEKA U DUHOT NA PESNATA KE IZLEZEL NA SCENA SO KRZNA OD OVCJA VOLNA...OVCARINE PREKU ZIMA STO NOSAT ZA DA SE ZATOPLAT...SO ZVONA..SO KOI GI TERAAT OVCITE I SO KLAPOTARCI...ABE KE JA SOKIRAVME EU.....AMA SUDBINA.....
sekako ako ne e shega negova mislam deka e dovolno shokovi od toj tip za evropejcite,tie i taka imaat mislenje deka sme narod koj ushte ne se simnal od planina so krznenite eleci od ovcha volna,a nie zamislete ke go prakjame Gish da im go dokaze toa.....?????Ova sega nema vrska so chovekot,toj si e od drugo vreme,ne mu ide bash krznen elek so teshkata filozofija koja bash ono...dobro ja razbiraнамигнување
Drug komentar nemam,samo ke ja citiram sega pa moira koja veli(i totalno e vo pravo)........za promena-slushajte muzika

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 11:32
ne razbiram mamma sto ima loso ako na podium so Gis izlezese i po nekoja ovca...onaka polu-sisani?...Ma sto ne boli sto ke pomislat Evropejcite...otkoga tebe mamma ti e bitno nivnoto mislenje?...mene uvo me boli za nivnoto mislenje....aj da ne obrazlozuvam zastoплазење
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 11:50
Ma ich ne me boli i mene,ama pesnata beshe shkart,
a toj  ednostavno ne e za evrovizija,no ova e samo
moe mislenje,a jas ne sum struchnjak...taka da...
Sepak mislam deka i ti se zezash...плазењеголемо%20гушкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 11:54
koj,ja..ma...neeee хи,%20хи...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 12:02
плазењеплазењеплазење...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење...izidji iz bureta...diogene,...vidim teeee

Изменето од mamma - 27.Февруари.2008 во 12:02

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 12:31
ne izleguvaaaaamизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување..ionaka sum roden so premalku istomisleniciплазењеплазењеплазење
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 21:25


Originally posted by moira moira напиша:

Jas primetiv deka mamma pisala tuka, pa si vikam zosto pa da ne pisam i jas.......znaete, borbata e mnogu teska, iscrpuvacka.....a krajot ne se gleda..... ......ajde sega back to topic.....Gis....navistina ne mi e jasno sto ima za Gis, da se diskutira, a kamo li tema da se otvara, i ne znam dali diskusijava e za Gis kako muzicar, za Gis kako poeta, za Gis kako skopski hronicar, za Gis kako "sledbenik" na skopskata underground stage ili ...., zatoa sto se obide na site ovie polinja, no izgore......tipicen skopski intelektualen onanadjija.....postojano se bara samiot sebe, edno vreme bese u film, Jesus, pa Jim Morisson, mislam deka vo ovoj film najdolgo se zadrza, posledniov film ne mozam da mu go razberam, a ne se ni trudam, no veruvam deka i toj samiot ne moze.....kako muzicar TAPA.....klasicna tapa i toa od onie na eftinine vina....no nejse, vo Makedonija sekoj moze da bide muzicar, zvezda, pa moze i Gis.....a za onaa pesna od Skopskiot festival, koja se aktuelizirase otkako site ja vidovte Ruslana, nemam zborovi..........no comment......e tolku od mene za Gis, i dajte ne podlegnuvajte na masovni epidemii, na koi i te kako sme skloni, i za promena slusajte muzika!


Браво за коментаров Моира!
Инаку прашањето беше:
Кое е Вашето мислење за овој феномен од човек? Добро го опиша!






Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:41
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 10:13
covekot spored mene e dosta nacitan!! za nego barem  moze da se diskoutira za razlika od caci pakovska,ili biljana sekulovska ili so ti ja znam!!
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 12:25





А бе некој може да каже и дека позади добар коњ, прашина се дига! Ама јас тука би се сложил само за коњот!






Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:42
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 12:32
Изгреј,изгреј јасно сонцее
таа да се огледа
Каде оди ветер вее
расплела ја косата...(ви текнува на оваа песна)

Гиш, на своето интервју пред настапот за Евросонг, се изјасни дека ова за него претставува ослободување на некаков вид космичка енергија,празнење...Човекот сака тапани и мантии,ако мисли дека во тоа е етното на овој народ се лаже.
Но да не бидеме престроги,кога има можности зошто да не си ја оствари и желбата да биде пеач. Мпжеби пак ќе го снема за кратко па потоа пак ќе се појави...Тоа е Гиш!!!
Кон врв
S.T.A.L.K.E.R. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај S.T.A.L.K.E.R. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 18:00
Originally posted by zajasna zajasna напиша:

Гиш е супер образован човек кој што живее во сопствен свет. Во тој негов свет прави евергрин песни .  
da de,koi se tie evergrin pesni.na covekot mu fali nesto
Кон врв
biser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 11:27
ПРИЛИЧНО ИСФРУСТРИРАН ЧОВЕК
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 22:26
ZANESEN....PRAVI OD SE PO NESTO ,NA KRAJ ......NISTO.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 22:41


Ама ептен е во филм влезен!

Еднаш (пред ок. можда 6-7 год.) идам за први мај на скара, на Радика. И после скарата идеме со друштвово у Св. Јован Бигорски и го гледам овој седнал, со скрстени нозе, на еден камен на височинка , со кавал у раце и нешто демек медитира. А бе сега си викам, можда тоа е у реду... ама кога ќе излезе на телевизија... нека се прибере малце, нека не ми продава некои филозофии.




Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:43
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,156 секунди.