IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што би направиле кога би го вратиле времето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би направиле кога би го вратиле времето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 25>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 01:36
тага Би излегол заедно со татко ми, денот кога тој последен пат излезе од дома, и би се потрудил да не биде тоа неговото последно излегување....плачење
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 08:31
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

Bilo loso bilo dobro. Vo zivotot na covekot sekogas ke ima takvi situacii... no tocno od niv ucime, od niv sme osobata koja sto ziveet SEGA!
Jas licno nisto ne bi smenila, posto sekoja situacija sto sum je dozivela(losa /dobra ) me ucela po nesto, me sjacala ili donesla radost... od sekoja situacija ima i dobro i loso... i greski sto sum pravela ne bi sakala da gi smenam, posto ako ne sum gi pravela tie, nema da sum bila vakva kako sto sum sega!


Добро размислување, само не би се согласил баш 100%!
Во животот се случуваат многу работи кои не зависат директно од нас и на кои ние никако не можеме да влијаеме, а кои може да бидат порилично непријатни за нас и потполно да ни го променат животот на начин кој воопшто не ни се допаѓа. (Значи, мислам дека би било добро да можеш да се вратиш)
Покрај тоа човекот не мора секогаш да учи од сопствени грешки. Најдобро е да учиш од туѓото искуство! Не мора и сам да се изгорам од млекото за да дувам на маштеницата!



jeams dean... se sloguvam so tebe, deka covekot ne mora sekogas da uci od svoi greski...

isto taka se sloguvam so tebe deka mnogu raboti ne zavisat direktno od samite nas... no ne se bas tie raboti sto te napravile toa sto si?

Normalno, misla deka sekoj si se prasal po nekogas sto bi bilo da ne bese taka ili sto bi bilo da ne go napravev toa... no koga ke razmislis podlaboko, ke svatis deka i losi raboti imaat nesto dobro...

a deka moras samiot greski da pravis, pa da naucis... toa nikogas ne bi go rekla!!

Zborot mi e: Toa sto sum, toa sum poradi ona sto go imam do sega doziveno!
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 09:53
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

Bilo loso bilo dobro. Vo zivotot na covekot sekogas ke ima takvi situacii... no tocno od niv ucime, od niv sme osobata koja sto ziveet SEGA!
Jas licno nisto ne bi smenila, posto sekoja situacija sto sum je dozivela(losa /dobra ) me ucela po nesto, me sjacala ili donesla radost... od sekoja situacija ima i dobro i loso... i greski sto sum pravela ne bi sakala da gi smenam, posto ako ne sum gi pravela tie, nema da sum bila vakva kako sto sum sega!


Добро размислување, само не би се согласил баш 100%!
Во животот се случуваат многу работи кои не зависат директно од нас и на кои ние никако не можеме да влијаеме, а кои може да бидат порилично непријатни за нас и потполно да ни го променат животот на начин кој воопшто не ни се допаѓа. (Значи, мислам дека би било добро да можеш да се вратиш)
Покрај тоа човекот не мора секогаш да учи од сопствени грешки. Најдобро е да учиш од туѓото искуство! Не мора и сам да се изгорам од млекото за да дувам на маштеницата!



jeams dean... se sloguvam so tebe, deka covekot ne mora sekogas da uci od svoi greski...

isto taka se sloguvam so tebe deka mnogu raboti ne zavisat direktno od samite nas... no ne se bas tie raboti sto te napravile toa sto si?

Normalno, misla deka sekoj si se prasal po nekogas sto bi bilo da ne bese taka ili sto bi bilo da ne go napravev toa... no koga ke razmislis podlaboko, ke svatis deka i losi raboti imaat nesto dobro...

a deka moras samiot greski da pravis, pa da naucis... toa nikogas ne bi go rekla!!

Zborot mi e: Toa sto sum, toa sum poradi ona sto go imam do sega doziveno!


Извини ама не можам да се сложам со тоа дека "и лоши работи имаат нешто добро", особено ако се работи за оние најлошите - да изгубиш некој многу близок!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 11:23
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

тага Би излегол заедно со татко ми, денот кога тој последен пат излезе од дома, и би се потрудил да не биде тоа неговото последно излегување....плачење



Ma vrska nema, tatko, jaka muda, tiranin, samozivenik, ja bi go ukinal tatkovstvoto, najgolem procent na traumi gi predizvikuva tatkoto, a baska ako si masko se poistvetuvas so nego...sakam da kazam deka nisto ne si zagubil...
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 13:01
[/QUOTE]

Извини ама не можам да се сложам со тоа дека "и лоши работи имаат нешто добро", особено ако се работи за оние најлошите - да изгубиш некој многу близок![/QUOTE]

Da izgubis nekoj, sto ti znaci mnogu, toa ne e lesno! bolkata sekogas ke ja nosis vo sebe! I dolgo vreme ke se custvuvas kako nekoj da ti go skrsil srceto... ti fali, ti nedostasuva osobata koja si ja izgubil... mozebi sega ova sto ke go pisam cudno zvuci, i ke povredi nekoi osobi tuka... koga ke izgubis nesto sto mnogu ti znacelo, posebno nekoj blizok covek,koga ke ja prebolis najgolemata bolka,(i ako sekogas ke te boli) ke bides "pojak"... ke gledas nekoi stvari drugacije, ce naucis sto ti znaci ZIVOT....

izvini mozebi predaleku otidov... no toa e MOE MISLENJE
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 13:19
NISTO NE BI NAPRAVILA...
ZA NISTO NA SE KAAM
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:13
da go imav ovoj pamet pred 10 godini..... среќа
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:39
Ke bev maneken
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:28
Koga bi mozel da go vratam vremeto bi smenil....pa zavisi....ako se pameti sto se se pravelo dosega.....bilo bi FENOMENALNO
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 16:27
Хммм... Не сум ни размислувал на оваа тема. Мислам дека не би сакал да го враќам времето, бидејќи потоа нема да бидам оној кој што сум денес. Искрено не би сакал да бидам поинаков отколку што сум сега, ниту да променам нешто. Животот е тркало, некогаш сме на врвот, некогаш на дното, не можеме да бидеме среќни цело време. Дното е добро, те прави посилен. Среќен сум што сум жив, што живеам сега и овде.

Неколку бисери на мудроста:
~Не дозволувај минатото да те парализира, ниту иднината да те хипнотизира.
~Ако можеш да гледаш на минатото без жал, а на иднината без страв, тогаш си на прав пат.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:09
Originally posted by Vicko Vicko напиша:

Што би направиле кога би го вратиле времето назад и би можеле да промените нешто (Некој битен настан сто би го сменил текот на времето, или некоја лична причина....)




да  знаев  дека  до ова  ке дојде,  немаше воопшто да се регистрирам на форумот
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:46


nemoj taka Mona Liza ...
sepak forumot nesto pozitivno stori so site nas ...

ako se osekame vaka ili taka ...

vredi ...

jas da go vratam vremeto nazad pak ke se registrirav na forumot ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:47
марко, не се сомневам во тебе, ти си максимално позитивна личност тука големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:49
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

марко, не се сомневам во тебе, ти си максимално позитивна личност тука големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање




zdravo devojche ...
se raduvam koga ke te vidam online ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.