IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 42>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2012 во 16:55
Martina:)

00133


Изменето од Valerija - 20.Април.2012 во 16:57
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2012 во 17:03
Milan:)

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2012 во 18:48
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2012 во 19:55
Ау Мартина некако со шминка и кармин на Боки 13 ми заличува.
I just wanna feel real love.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2012 во 20:09
Ѕвездата е родена - Ава Карабатиќне слушам

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2012 во 20:45
Уау таков ангелски глас...кога ги нагласува самогласките како некоја врата да крца...

Изменето од FosterThePeople - 23.Април.2012 во 20:45
I just wanna feel real love.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2012 во 00:24
Крајно се разочарав од Огњен откако видов што ќе се случи во следната епизода...значи човекот е без исаф, како ја бутна Мартина во игратаизненадување ќе ја отепа девојката.не
Како изминуваат деновите вистинските лица испливуваат на површина...Жаре ко некоја свекрва постојано си бара закачки со некој, бетер од женине испадна.
На крај ќе излезе дека политичарот Марко најмногу вреди како личностзамисленост ... и Себастијан ми е ок освен ако не ме разочара и тој до крајот.
Невен на почеток си беше во тој фазон дека дошол тука да ужива и дека нема да работи и да се бори, а кога почуствува дека ќе биде загрозен на следниот племенски совет доколку нивното племе изгуби, го фати паника и баш му падна тешко што тој не стана поглавар и нема да биде заштитен.
Ава откако дојдоа овие од Матамбо заборави со кого беше до вчера, па така фино лепо им сврте грб, ги извиси и новите членови и станаа подраги.
Следејќи го Survivor за Милан можам да кажам дека ми е некако арогантен, а Влада е негов роб.хи, хи...
Никола ми е интересен да го слушам кога зборува, а и вечерва беше одличен во борбата...
само како ја зграпчи Кристина на крајсмеење како да мислеше дека нејзе ја добива за награда.смешен

П.С Утрешнава борба ќе биде кој на кого побрзо ќе му ги соблече гаќите.газење од смеење

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2012 во 11:10
За сите овие Ава е најчесната, најпрекрасната, најискрената, најдобрата, најинтелигентната личност во Срвајвр ... не дека стварно е, но овие другиве (со исклучок на 2-3) се дно дна... не ова шоу повеќе личи на Фарма или Биг Брадр... катастрофа... не плус игриве им се... да ја пратам баба ми од 81 година, таа би можела комотно да ги игра овие игри... голема насмевка
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2012 во 18:53
Па Schatzii де ај кажи ми нели би тискала и ти за 50 000 евра?!
Инаку Себастијан и Марко се најдобри.
I just wanna feel real love.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 00:04
Би стискала, но не би буткала онака насилнички како Огњен...немам ништо против нека бутка но нека се бори така со машките членови, а Мартина можеше да ја помине и без да ја бутне во тоа сум сигурна...секогаш постои и друг начин.
Како и да е воопшто не ми се допадна играта, се испотепаа меѓусебе.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 00:07
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

не дека стварно е, но овие другиве (со исклучок на 2-3) се дно дна... не


Кои се тие 2-3збунетост
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 00:44
Некако ми се чини дека многу им се замарате...рамнодушност
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 09:09
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

не дека стварно е, но овие другиве (со исклучок на 2-3) се дно дна... не


Кои се тие 2-3збунетост
 
Барса - Челси вкупен резултат плазењесмеење
 
Себастијан, Радован, Милан... од женските стварно Ава ми се чини како ОК особа (и Алекс можеби), без разлика на гафовите и сл... голема насмевка
 
А тоа за Огњен, не би требало така да бутка, но за тоа се криви тие што ја измислиле играта, не треба да ставаат да се борат м против ж во физички дуели...
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2012 во 14:48
Уф Станија - Седнија вечер пак ќе се расправаголема насмевка која и е другарка и двете се истисмешен
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.