IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали долгите врски успеваат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали долгите врски успеваат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 333435
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 20:01
Едноставно ми е жал за другар ми што оди со цурата уште од 7мо (сеа сме 3та средно голема%20насмевка) ... повеќе нема љубов меѓу нив, само болна навика, потреба да го контролираш другиот и љубомора без граници, не од што го сакаш туку од што си се навикнал на партнерот....  И не сака да престане со неа за да не ја повреди , а веќе не се сакаат.... Што ти врска бре за така....

мене врските кратко ми траат, а и многу ми е поубаво така...
Колку ли е глупаво и монотоно ти 4 години да одиш со првата цура...?


Не успеваат долгите врски... потоа преминуваат, како што кажав, во навика и ништо повеќе... стануваат онака баш врски БЕЗ ВРСКА голема%20насмевка

Треба премногу љубов, разбирање  и зрелост за една врска да се одржи, а тоа скоро никој го нема, а не поготово цурите со кои сум бил до сега.... затоа... големо%20гушкање на сите што се плашат да не му се скара цурата/дечкото...олабавете...поубаво сега отколку понатамунамигнување....
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2010 во 15:15
Originally posted by Џо Џо напиша:

Па ако се долги тогаш успеале значи...

Тоа баш сеа сакав да го напишам.

Него, овај...
за успешна врска се смета врска која завршила со хепи енд (брак ли, што и да е) или како?

Ја па за успешна врска сметам врска во која има потполно разбирање и доверба меѓу партнерите и многу љубов. Добро, плус ако сметате и добар секс, али кај мене тоа не игра кујнае каква улога пошо још сам невина.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2010 во 15:54
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Dokolku vi stane dosadno vo dolga vrska ili brak ili prekin...treto nema...





Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ја па за успешна врска сметам врска во која има потполно разбирање и доверба меѓу партнерите и многу љубов. Добро, плус ако сметате и добар секс, али кај мене тоа не игра кујнае каква улога пошо још сам невина.


а зад себе веќе имаш долга успешна врска?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 333435
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.