IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - НЕСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ СЕ ЛОШИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НЕСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ СЕ ЛОШИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 54>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 09:04
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Многу несреќни луѓе ’’си ја живеат’’ својата несреќа тивко, не наметливо, не замарајки ги другите со својта несреќа.
Многумина пак условно несреќни луѓе, или луѓе кои замислиле дека се несреќни им ја ’’сервираат’ на сите својата несреќа, зборуваат дека само нивната несреќа е несреќа и се останато не е толку тешко...толку болно...
А лошотијата, змијалукот како што милуваше мојот сакан дедо да вели нема врска со несреќата...




taka nekako големо%20гушкање ne sme tamu, nego sme tuka


Изменето од anakin - 23.Мај.2009 во 09:04
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 09:15
Originally posted by anakin anakin напиша:

kje ti kazam
dojdov poradi cvekjence i IQ
mi se dopadnaa nivni ramisluvanja
nema vo niv inaet i nerazum

zadovolna???
mislis me ponizi deka si go pogaziv zborot??? ok
radi tie dve iskreni devojki kje se ponizam pak

pozdrav

inaku gordej se so tvojot post... pokazuva odreden karakter

еј бе Анакин спушти ги пиштолите...никој не те повика на двобој...познато е дека арен маж на зборот не си стои...да те понижамизненадување...хм...воопшто немав таква намера...од кај ти падна тоа на памет појма немам...јас само малку се зезавма%20ајде...


Изменето од Andjelina - 23.Мај.2009 во 19:00
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 09:19
Енџи, денес ќе биде убав ден, ако ние тоа му го дозволиме!!!
ајде мачко, главата горе, осмех на лицу, набаци штиклето и идам да те соберамголемо%20гушкање
мммммм....јабадабадууууу.....трепкање
денес ќе бидеме среќни - за инает!!!бакнеж


Изменето од kejt-d-grejt - 23.Мај.2009 во 09:20
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 12:21
Среќата градена на туга несреќа не е среќа,
Несреќните луѓе не се несреќни затоа што се лоши туку затоа што ги стрефила несреќа, или некој им ја наметнал, им ја толчел на глава.
Има привидно среќни луѓе, ама во душата имаат чемер, јад и злоба да наштетат некому, кои се радуваат на туѓата несреќа
Има среќни луѓе кои знаат да се радуваат и на својата и на туѓата среќа, а знаат и да помогнат во туѓата несреќа, не да ја излечат, да ја намалат само на момент, во еден миг.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 12:48
Onie koi preziveale mnogu nesrekjni i tragicni periodi vo svojot zivot i koi osnovaat svoj princip deka "samo pojakite prezivuvaat" i deka "vo svetov nema mesto za poslabiot" cesto se nemilosrdni i surovi kon drugite,mozebi taka naogjaat nekoja zivotna smisla za svojata nesrekja i sopstvenata zavisnost i gnev gi lecat davajki i pogolema superiornost na sopstvenata licnost.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 15:56
Несрекjата не оди рака за рака со лошотилукот.
За тоа давам гаранциjа : Jас например сум краjно себична / тоа значи дека и не размислувам за другиве, камо па некоj осечаj да имам/.
Не сум се родила во несрекна околина. Супротно: имав наj срекното детинство на светот. Имав и лjубов и негуване и грижа од родителите си.
Сигурно и тоа ме направи такава каква и што сум. Сакам се да е за мене.
Тоа како броj еден.
Друго: тоа / парадокс, но е факт/ не ме прави лоша према другиве.
секогаш сум готова да помогна / ако имам можност/ , ако и да не осекjам она големото чувство ЕМПАТИJА.
Трето: тоа просто значи дека  Сум Несрекна. И ништо повеке.

А,да. Ако Jас бев провоцирала некоjа тема : ке бидев срекна.плазењеголемо%20гушкање




Изменето од pagane - 23.Мај.2009 во 15:58
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 15:10
Леле, да не jа затворив темава...изненадување
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 12:12
Originally posted by pagane pagane напиша:

Несрекjата не оди рака за рака со лошотилукот.
За тоа давам гаранциjа : Jас например сум краjно себична / тоа значи дека и не размислувам за другиве, камо па некоj осечаj да имам/.
Не сум се родила во несрекна околина. Супротно: имав наj срекното детинство на светот. Имав и лjубов и негуване и грижа од родителите си.
Сигурно и тоа ме направи такава каква и што сум. Сакам се да е за мене.
Тоа како броj еден.
Друго: тоа / парадокс, но е факт/ не ме прави лоша према другиве.
секогаш сум готова да помогна / ако имам можност/ , ако и да не осекjам она големото чувство ЕМПАТИJА.
Трето: тоа просто значи дека  Сум Несрекна. И ништо повеке.

А,да. Ако Jас бев провоцирала некоjа тема : ке бидев срекна.плазењеголемо%20гушкање





Среќно детство не значи разгаленост од родителите,па како последица на тоа заќитување на карактерот со себичност.
Себичен човек не може да биде добар во вистинска смисла на зборот.
Размисли добро што значи себичност...
Но добро,не е толку страшно.Има многу полоши случаи со многу поголем несклад.




~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 12:19
ima polosi

ako im se prividuva, si pravat filmovi, ne slusat so im se zbori
ziveat vo svoja prikazna i povreduvaat drugi nedolzni, ... uste otozgora filozofiraat kolku se im e jasno. a plivaat vo blutkavo ezero

abe so zboram..... dzabe.... najdobro begaj od takvi


Изменето од anakin - 31.Мај.2009 во 12:20
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 12:26
najdobro begaj od takvi
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 22:40
Грешите госпоѓо.
Тие само живеат со лоши луѓе.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 22:48
Originally posted by orlov orlov напиша:

Грешите госпоѓо.
Тие само живеат со лоши луѓе.



не%20вреден
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 22:50
gluposti
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 22:52
а, македонците се , како и секогаш , исклучени од правилото: тие се добри!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.