IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Не за НАТО, да за Уставното Име
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Не за НАТО, да за Уставното Име

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 30313233>
Прашање: priem vo NATO ili Ustavno Ime-Republika Makedonija
Одговор Гласови Статистика
81 [75,70%]
26 [24,30%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 11:25
novace: и каj нас е проблемот, не само во НАТО. Односно претежно е каj нас проблемот. НАТО рече името нема врска со членство. Уценети cе Бане и СДСМ од грчиштата заради кражбите и сега се "нивни".
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 11:45
MNOGU E VAZNO MAKEDONIJA POSLE NATO SAMITOT AKO pederite STAVAT VETO VEDNAS DA IZLEZE OD PREGOVORITE I DA NE PRIFATI NIKAKVI ODOLGOVLEKUVANJA NA OVOJ PROCES, GRCITE JASNO KAZAA STO SAKAT I MISLAM DEKA E ESPREDMETNO DA SE RAZGOVARA PONATAMU BIDEJKI NIVNITE BARANJA VO NIKOJ SLUCAJ NE SE PRIFATLIVI ZA NAS.

A NIE PRAVDATA KE SI JA BARAME VO ON I EVROPSKITE SUDOVI.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 17:26
Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

novace: и каj нас е проблемот, не само во НАТО. Односно претежно е каj нас проблемот. НАТО рече името нема врска со членство. Уценети cе Бане и СДСМ од грчиштата заради кражбите и сега се "нивни".
 
Сега ми е нешто појасно ..кога некој нешто велеше ...за и околу фекалиите???.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 21:58
Цитирај MNOGU E VAZNO MAKEDONIJA POSLE NATO SAMITOT AKO pederite STAVAT VETO VEDNAS DA IZLEZE OD PREGOVORITE I DA NE PRIFATI NIKAKVI ODOLGOVLEKUVANJA NA OVOJ PROCES, GRCITE JASNO KAZAA STO SAKAT I MISLAM DEKA E ESPREDMETNO DA SE RAZGOVARA PONATAMU BIDEJKI NIVNITE BARANJA VO NIKOJ SLUCAJ NE SE PRIFATLIVI ZA NAS.

A NIE PRAVDATA KE SI JA BARAME VO ON I EVROPSKITE SUDOVI.


Но НАJВАЖНО е да не се продаде името ПРЕД самитот на НАТО од страна на нашите продадени политичари.

Истовремено треба да и изразиме поддршка на владата да истрае, зошто и таа е под голем притисок, а и таму има вметнати петоколонаши па и нив да ги неутрализираме.

Доналд Рамсфелд убаво им порача на грчиштата вчера. Но на нашиве "грчишта" САМО НИЕ можеме да им порачаме.

Веруваj, моментот е историски. Ако сега не не обезличат, никогаш нема да можат.

ВО ПОНЕДЕЛНИК 12:00 НА ПЛАДНЕ, СИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ!!!

Изменето од Aminta2 - 29.Март.2008 во 21:58
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 22:40
Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

Цитирај MNOGU E VAZNO MAKEDONIJA POSLE NATO SAMITOT AKO pederite STAVAT VETO VEDNAS DA IZLEZE OD PREGOVORITE I DA NE PRIFATI NIKAKVI ODOLGOVLEKUVANJA NA OVOJ PROCES, GRCITE JASNO KAZAA STO SAKAT I MISLAM DEKA E ESPREDMETNO DA SE RAZGOVARA PONATAMU BIDEJKI NIVNITE BARANJA VO NIKOJ SLUCAJ NE SE PRIFATLIVI ZA NAS.

A NIE PRAVDATA KE SI JA BARAME VO ON I EVROPSKITE SUDOVI.


Но НАJВАЖНО е да не се продаде името ПРЕД самитот на НАТО од страна на нашите продадени политичари.

Истовремено треба да и изразиме поддршка на владата да истрае, зошто и таа е под голем притисок, а и таму има вметнати петоколонаши па и нив да ги неутрализираме.

Доналд Рамсфелд убаво им порача на грчиштата вчера. Но на нашиве "грчишта" САМО НИЕ можеме да им порачаме.

Веруваj, моментот е историски. Ако сега не не обезличат, никогаш нема да можат.

ВО ПОНЕДЕЛНИК 12:00 НА ПЛАДНЕ, СИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ!!!
Јас таму ќе бидам секако ..како и на претходниот собир на плоштадот  Пела..кога Тони им порача:
Ова е само ГЕНЕРАЛНА ПРОБА.
Па ќе видиме..нели????
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 10:12
Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

novace: и каj нас е проблемот, не само во НАТО. Односно претежно е каj нас проблемот. НАТО рече името нема врска со членство. Уценети cе Бане и СДСМ од грчиштата заради кражбите и сега се "нивни".


Mnogu intelegenten zaklucok, nema sto. Gi mestat SDSM, oti ovie se bunat za OKTA koja LJ.G. zaedno so N.G. im ja prodade na grcite...eeeheheeej, srbite imaat dobar izraz: Ispeci, pa Reci.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 14:59
Originally posted by Gorg Gorg напиша:

Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

novace: и каj нас е проблемот, не само во НАТО. Односно претежно е каj нас проблемот. НАТО рече името нема врска со членство. Уценети cе Бане и СДСМ од грчиштата заради кражбите и сега се "нивни".


Mnogu intelegenten zaklucok, nema sto. Gi mestat SDSM, oti ovie se bunat za OKTA koja LJ.G. zaedno so N.G. im ja prodade na grcite...eeeheheeej, srbite imaat dobar izraz: Ispeci, pa Reci.
 
И кај нас има поговорки..една од нив е и:
кој не дувал на вруќо..после си дува и на кисело млеко..
некои и ја нарекуваат маштеница
пс
сдсм никој не ги мести..самите си се... миродија за во секаква манџа.
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
biser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 15:05
Сите се шупци, толку да се нема достоинство, па некој да ти е.е све живо и диво и ти и понатака да викаш колатерална штета, не ми се верува. И јас сум родител и многу бев либерален во спорот со името, ама за се има граници, нека идат сите у ПМ!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 15:40
Neka se iskaze covekot ostaj go .
Neli gledas deka bil liberalen, a kaj niv taka e sobirat sobirat i posle koga ke izbuvnat nemozes da gi smiris.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 00:14
Јас мислам дека на 4.4.2008 Р.Македонија ќе добие покана за членство во НАТО.Американците се живо заинтересирани да влеземе во НАТО и веројатно и така ќе биде. Тие знаат да ги затворат преговарачите во една соба и по секоја цена да се дојде до решение.Оваа администрација на Америка повеќе ни е наклонета нам, сетете се на Клинтоновата администрација, на чија страна беше. Подобро сега да влеземе, одошто по некоја евентуална промена на владата во Америка.ИНАКУ ГЛАСАВ ЗА МАКЕДОНИЈА,но сигурен сум дека ќе извршат силен притисок.
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 09:47
Eve jas sto mislam (mozebi ke mi zamerite, ama sepak...) So dusa chekam da ne ne primnat vo NATO pa da gi prekineme ovie S_M_E_S_N_I razgovori za imeto. Mi se zdosadi veke.... gorna, dolna, vakva, takva  makedonija лутина.
 
Pâ koj se grcive da ni go menuvaat imeto... Ako ne mu se bendisuva nivni problem e ne e moj...
Uste koga sme pochnale da razgovarame za imeto (mislam 1995 god bese) uste odtogas sme gi zafrknale site raboti. Ne sega. Uste togas se zakopavme vo toa FYROM i sega me mozime da izlezime. Uste od togas sme ja utnale sansata za NATO kako Makedonija... a ne sega.
 
Uste od taa 1995 god sme im dale prichina na Grcive deka ¨imeto e problem¨ sednuvajki na masa so niv da razgovarame za imeto nase... pa sega koj ni e kriv.
 
I jas sakam vo Nato...ama...
 
Nemame nie politichari za drzava vodenje....тага  
 
 
 
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 15:20
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Eve jas sto mislam (mozebi ke mi zamerite, ama sepak...) So dusa chekam da ne ne primnat vo NATO pa da gi prekineme ovie S_M_E_S_N_I razgovori za imeto. Mi se zdosadi veke.... gorna, dolna, vakva, takva  makedonija лутина.
 
Pâ koj se grcive da ni go menuvaat imeto... Ako ne mu se bendisuva nivni problem e ne e moj...
Uste koga sme pochnale da razgovarame za imeto (mislam 1995 god bese) uste odtogas sme gi zafrknale site raboti. Ne sega. Uste togas se zakopavme vo toa FYROM i sega me mozime da izlezime. Uste od togas sme ja utnale sansata za NATO kako Makedonija... a ne sega.
 
Uste od taa 1995 god sme im dale prichina na Grcive deka ¨imeto e problem¨ sednuvajki na masa so niv da razgovarame za imeto nase... pa sega koj ni e kriv.
 
I jas sakam vo Nato...ama...
 
Nemame nie politichari za drzava vodenje....тага  
 
 
 
 
Не можам а да не те пофалам јасно и гласно почитувана колешке...ти директно навлезе во сржта на проблемот (сега и) наш..а порано туѓ!!!
КОЈ ГО Е ТОВА НАПРАВИЛ..е мојот „потпис„..алудирајќи индиректно на оној кој ги закашка(л) сите овие „манџи„..околу Библиската земја Македонија..за која ич пари не би дал...
А тој ...си ужива во дебелата му пензиичка сосе сите привилегии кои (воопшто и не) му следуваат..како човек кој ја зацрни државата..а според некои дури и ја „обели„..
Прашање е само на вкус..да се дикутира ...мислам за белилото..нели?
А јас (но и други) воопшто не се расправам(е) за вкус(ови)...
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 00:05
DA ZA NATO NE ZA USTAVNOTO IME....
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 01:12
http://youtube.com/watch?v=dGOJJHSL__s 
c.c.c.c.c.c.c.c..c.cccccccccccc sramota
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 30313233>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.