IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовта може да не убие???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовта може да не убие???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 16:34
nemozam da ziveam? moram, a ako ne prifatam togas se sprotistavuvam na nesto sto ne postoi pa ete bolest.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 18:22
беценевем..ништо не се мора...мора само да се умре...!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 22:49
Интересна тема connected, само сметам дека на насловот фалат едни наводници кај тоа "Љубовта"
Љубовта не убива, напротив, таа кога е искрена и вистинска може да не излекува, мотивира, да ни даде сила, енергија, оптмистички поглед и позитивна енергија со која можеме да бидеме од благослов и за нашата околина.
Она што навистина убива е кога замислената љубов се претвара во кошмар. Тогаш се случува се спротивно од она што наведов погоре. Тоа е тешко за преживување и неретко некои завршуваат дишејќи - мртви. тага
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 22:55
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

беценевем..ништо не се мора...мора само да се умре...!

te molam prosti mi ama jas moram mnogu raboti da napravam a tie nemaat vrska so moeto umiranje
tie raboti povazni mi se od umiranjeto, pa zatoa moram da gi ispocituvam a za umiranje ne mi e gajle, vprocem toa ne e nisto strasno
a plus toa ne moram da umram moze i ve4en da ostanam
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 23:10
tebe ako samo ti se umira poveli ke dojdes na red, jas imam obvrski koj treba da gi ispolnam, ne moram da se tesam so toa deka nemoram nisto da pravam deka moram samo da umram. toa mi e na posledno mesto, pred toa imam mnogu zadaci. koga ke gi zavrsam, ke gi dobijam slednite, ne e za mene toa " mora samo da se umre"
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 23:31
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

tebe ako samo ti se umira poveli ke dojdes na red, jas imam obvrski koj treba da gi ispolnam, ne moram da se tesam so toa deka nemoram nisto da pravam deka moram samo da umram. toa mi e na posledno mesto, pred toa imam mnogu zadaci. koga ke gi zavrsam, ke gi dobijam slednite, ne e za mene toa " mora samo da se umre"
ovoj komentar zasluzuva aplauz.
mnogu raboti MORA da se napravat,ne slucajno postoime,ne sme bilki,zivi sme, imame obvrska kon sebe i svoite zelbi. ako emociite ne povreduvaat toa e samo uste eden dokaz kolku sme cisti vo dusata i toa ne e pricina da ne se ljubi.MORA da se ljubi....
people are strange
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 23:38


Ljubovta nemoze da ubie ...

toa mnogu lesno se dokazuva ...

Ljubovta e bezuslovno davanje ...
i tolku ...

ako se ocekuva nesto za vozvrat ...
e toa moze da ubiva ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 23:38
   ДА БЕ...ЌЕ ГИ ОСТАВАМЕ РАБОТИТЕ НЕДОВРШЕНИ Т.Е.НЕМА ДА СЕ БРЗАМЕ ,САМО ДА СЕ ЖИВЕЕ ПОДОЛГО ,НЕЛИ...ЕЕЕЕЕ...,НЕ МОЖЕ ТАКА...КАКО ВИКАШЕ ТОЈ ВО ФИЛМОТ...СИТЕ ЌЕ....!,А ТОЈ БОЖЕМ НЕ...газење%20од%20смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 23:47
site sakame da ni se vozvrati ljubovta, no toa ne znaci deka sekoj e sposoben da go stori toa. sekoj ima svoj nacin na koj gi iskazuva svoite emocii, nekoj glasno nekoj nemo.
sekogas mi bilo tesko da razberam kako poveketo luge ne gledaat sto imaat pred sebe....duri i da si slep ke osetis, ke pocuvstvuvas, no toa e privilegija so koja malkumina mozat da se pofalat
people are strange
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 23:54
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

site sakame da ni se vozvrati ljubovta, no toa ne znaci deka sekoj e sposoben da go stori toa. sekoj ima svoj nacin na koj gi iskazuva svoite emocii, nekoj glasno nekoj nemo.
sekogas mi bilo tesko da razberam kako poveketo luge ne gledaat sto imaat pred sebe....duri i da si slep ke osetis, ke pocuvstvuvas, no toa e privilegija so koja malkumina mozat da se pofalat
   
   ...NE ZNAM ,MISLAM DEKA OVAA E NAJKOMPLEKSNA PORAKA STO JA PROChITAV DENES...SE E KAZjANO...NAVISTINA TAKA E...BRAVO...задоволство
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 23:56
fala, od srce pisuvam sekogas
i znam da ljubam....mnogu....
people are strange
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 00:06
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

tebe ako samo ti se umira poveli ke dojdes na red, jas imam obvrski koj treba da gi ispolnam, ne moram da se tesam so toa deka nemoram nisto da pravam deka moram samo da umram. toa mi e na posledno mesto, pred toa imam mnogu zadaci. koga ke gi zavrsam, ke gi dobijam slednite, ne e za mene toa " mora samo da se umre"

па ако уште малце го испревртиш она што го кажав навистина ќе излезе ко јас само на смрт да мислам....а јас дали ќе повелам тоа си е моја работа. сите ние си имаме некои обврски овде доле што треба да ги завршиме, но ако погледнеш од вистинскиот агол...ние само еден ден ќе мораме да умреме, другото се е по наша желба, и обврските и се. и ако не е за тебе тоа мора само да се умре не мора на другите да им кажуваш дали да повелат или не....можеш да си преќутиош понекогаш нема да ти штети.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 00:12
pa,..i moze,...osobeno ako ima ,..ogneno oruzje,...i,...pomaten um голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 00:20
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

od srce pisuvam sekogas
i znam da ljubam....mnogu....
 
екате, како се љуби?
 
п.с. Ајде да видиме што ќе напише твоето срце сега задоволство
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.