IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - РОК МУЗИКА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РОК МУЗИКА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 18:39
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Od Rise against najdobra mi e State of the union

thats song mate is f**k you to G. Bushсреќа.
HC e malce, ali odlicna e i top text ima намигнување


Изменето од Maro - 02.Август.2007 во 18:40
Кон врв
Nikolinka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikolinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 22:37
Надобра рок група - G'n'R
најдобра песна - november rain
Лазиќ
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 12:39
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by malena_split malena_split напиша:

Најдобри се ролинг стонси.... секогаш ќе бидат најдобри.... сите после них се само имитација..... част на изнимки!


LOL Девојче ц ц ц а бе девојче ролинг стонси се почитувани поради истрајноста ама па во музичката историја немаат башнекое големи влијание.
Освен неколкуте препознатливи хита друго нема!


siguren si?


100% Wink
барем кога е рок историја и музика во прашање не постои човек што може даме негира тукаStar


e sega, dali si ti siguren!!baska sto iam +9голема%20насмевка


Имај и 20 ако сакаш-јас од искуство и знаење пак тврдам дека не се ништо.
Чист пример ролинг стоунси за 40 и нешто години не успеаја да направат нешто што нирвана го напрвија за 4 години па сеа види колку се закон стоунси.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 20:51
da sporeduvas nirvana i rolling stones e bezkrajno otkrivanje od tvoeto "neznaenje"голема%20насмевка

altamo 69, drugo ne treba da kazuvam
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 21:48
http://www.youtube.com/watch?v=cOYOExbzv-8

Pozdrav.....






Изменето од mamma - 04.Август.2007 во 22:11

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 23:06
Daj be nekoj neka spomne bend so ne go znam,samo da e nesto pozestoko
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 08:45
NEW DAY RISING
SO MUCH HATE
PARTY DIKTATOR
NINE
EVILDEAD (old school trash)
REFUSED
DEATH BY STEREO


uste??

Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 17:31
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

da sporeduvas nirvana i rolling stones e bezkrajno otkrivanje od tvoeto "neznaenje"голема%20насмевка

altamo 69, drugo ne treba da kazuvam


Јас ти кажувам факти и ти што не сакаш да ја знаеш вистината тоа е твој проблем.намигнување

Инает си е инает џабе тебе и мик џегер да ти каже дека не се добри ти пак ќе си тераш филмот шо да ти праам!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 19:49
dosta raspravate okolu Rolling stones, ima i drugi bendovi na svetovлутина
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 08:41
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

da sporeduvas nirvana i rolling stones e bezkrajno otkrivanje od tvoeto "neznaenje"голема%20насмевка

altamo 69, drugo ne treba da kazuvam


Јас ти кажувам факти и ти што не сакаш да ја знаеш вистината тоа е твој проблем.намигнување

Инает си е инает џабе тебе и мик џегер да ти каже дека не се добри ти пак ќе си тераш филмот шо да ти праам!


kakvi fakti be??kade dade fakti??ja mislam mali ti teras inaet!!!

da nemase mtv nirvana koj qur ke gi znaese??
ja na primer kupuvav ploci od nirvana  koga ljugeto nemaa aber koj se, taka da mali ne  mi se ponasaj posto naleta na enciklopedija rokerskaголема%20насмевкаi ako sakas original love buzz single vadi nekoj 5000$ pa ke ti ja prodadamнамигнување
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 12:12
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

da sporeduvas nirvana i rolling stones e bezkrajno otkrivanje od tvoeto "neznaenje"голема%20насмевка

altamo 69, drugo ne treba da kazuvam


Јас ти кажувам факти и ти што не сакаш да ја знаеш вистината тоа е твој проблем.намигнување

Инает си е инает џабе тебе и мик џегер да ти каже дека не се добри ти пак ќе си тераш филмот шо да ти праам!


kakvi fakti be??kade dade fakti??ja mislam mali ti teras inaet!!!

da nemase mtv nirvana koj qur ke gi znaese??
ja na primer kupuvav ploci od nirvana  koga ljugeto nemaa aber koj se, taka da mali ne  mi se ponasaj posto naleta na enciklopedija rokerskaголема%20насмевкаi ako sakas original love buzz single vadi nekoj 5000$ pa ke ti ja prodadamнамигнување


Шо мислиш колку години имам ја бе дедо?
А сакаш боксетот оригинал што у државава јас и уште двајца ја имаат. Плус сите синглови и албуми од нирвана. За ова барем не смееш уста да отвориш бе а камоли на тастатура да пишеш.
Од нирвана има се што е издадено и неиздадено.

А ако си навистина рок енциклопедија тогаш сам ќе знаеш дека не си во право за стоунси.намигнување
Кон врв
AxL_RosE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AxL_RosE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 15:44
Ako ne gi bivase na GnR nemase da prodadat nad 20 milioni kopii od Appetite for Destruction. Nogo retki se tie bendovi so mozat da go ostvarat toa,
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 15:51
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:



Шо мислиш колку години имам ја бе дедо?
А сакаш боксетот оригинал што у државава јас и уште двајца ја имаат. Плус сите синглови и албуми од нирвана. За ова барем не смееш уста да отвориш бе а камоли на тастатура да пишеш.
Од нирвана има се што е издадено и неиздадено.

А ако си навистина рок енциклопедија тогаш сам ќе знаеш дека не си во право за стоунси.намигнување


imam ili ima??za da ne se razbereme pogresno

kakvi singlovi??CD ili VINYL??imas ti love buzz prerelease hand signed-respekt!??od kade si kupuval originalki vo make ili usa ili mozda evropa??

sum vo pravo, i baska sto nisto nesum rekol tuku ednostavno prasuvav DALI SI SIGUREN??i ubeden sum deka takvite kako tebe ja slusnale bleach posle smells like teen spirit!!i baska nemozez da gi sporeduvas deka ednostavno bilo drugo vreme i nirvana imale mnogu drugi uslovi za niven uspeh, i baska sto eden k*rt puka glava koj sakase da svire vo legendarnite melvins ne znae da pee,toa  e faktголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаi ima uste eden fakt za uspehot na nirvana....dave grohlнамигнување


Изменето од Trilili - 09.Август.2007 во 15:51
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2007 во 00:11
samo da ve potsetam deka karanjeto preku internet e besmislenoлутина
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.