IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Каков е статусот на БОРЦИТЕ од војната 2001
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каков е статусот на БОРЦИТЕ од војната 2001

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 51>
Автор
Порака
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 19:00
   i  ako  e  vo  prasajne  statusot  na  nasite  braniteli  nie  nemavme  nikakvi  braniteli  so  sto  go  potvrduva  faktot  deka  nisto  ne  e  odbraneto    nego  toa  bese  dzubreto*  {lujdze  od  gramadnicata} koe  mu  smetase  na  makedonskata  elita
    a   toa  deka  e  taka  go  potvrduva  faktot  deka  nieden  branitel*  nema  dobieno  ni  najmal  pocit  od  nikogo
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 00:34
a,...shto odbranile?!,....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 10:34
Брза, ај не провоцирај!
Тоа не зависеше од ббранителите ами од `главата`
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 13:47
zatoa glavite ke si ostanat bez braniteli ako vo idnina im pritrebaat, a kako mirisaat rabotite....istorijata se povtoruva...
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 14:47
Не е така бутел,секогаш во Македонија се наоѓале доблесни и храбри луѓе кои застанувале на страна на Македонија.Таквото нешто не испарува и туку така го снемува тоа е просто во генот МакедонскиWink
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 15:50
Za koja Makedonija..lelee Bogi ushte ti ne se svesti....abe koj bi odel za ovaa Makedonija da se bori... za posle decata siraci da nema koj da im gi zgrizi ili decata na tie tatkoto sto im go otepale da imaat pogolemi prava od niv?????Abe Bogi nema vrska patriotizmot so ovaa ZEMJA koja ti vo momentov ja narekuvash nasjha tatkovina...znaesh li deka kako teshka makea ja chustvuvaat 90% od makedoncite

p.s.tie 10 % se vo vlasta i glumat tezok patriotizam a vamu gi potkopuvaat temelite na ovaa zemja(shto bi trebalo tatkovina da ni e)

Изменето од beleg - 02.Јуни.2007 во 15:51
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 17:18
Општо разочарување владее и скоро сите мислат така белег!

Но сепак бидете и реални дека семејствата на борците кои учествуваа во војната се сепк добро потпомогнати и ако имале потреба од било каква помош државата им помогнала.Како на пр. со вработувања,инвалидски пензии,станови,школувања и уште многу други бенифиции ...


Да малце и сложувам дека е жалосно да се бори човек за земјава кога ни најмалку властите не се борат за истата . Се надевам дека сега барем нешто е се промени еве јас како дел од младиот кадар мислите дека гледам некоја светла иднина и егзистенција????


Сите гледаме на приватни факултети ( дипломи секаде признати ) за да киднеме некаде а не тука да носиме допридонес! Жално но и реално!




Изменето од SeXY - 02.Јуни.2007 во 17:39
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 21:36
Originally posted by beleg beleg напиша:

Za koja Makedonija..lelee Bogi ushte ti ne se svesti....abe koj bi odel za ovaa Makedonija da se bori... za posle decata siraci da nema koj da im gi zgrizi ili decata na tie tatkoto sto im go otepale da imaat pogolemi prava od niv?????Abe Bogi nema vrska patriotizmot so ovaa ZEMJA koja ti vo momentov ja narekuvash nasjha tatkovina...znaesh li deka kako teshka makea ja chustvuvaat 90% od makedoncite

p.s.tie 10 % se vo vlasta i glumat tezok patriotizam a vamu gi potkopuvaat temelite na ovaa zemja(shto bi trebalo tatkovina da ni e)


Белег јас еднаш бев и пак ке одам ако притреба,нема да одам ни за тебе ни за никој плачко Македонец бидејки како што читам тие таквите не заслужуваат некој да застане и гордо да ги брани од било каков непријател но затоа ке идам за мајка Македонија бидејки и така и така е јадна со секакви плачковци па мора и таа малку гордо да се почувствува,едноставно да знае дека има синови и керки со кои може да се гордееBig%20smile
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 22:01
jas ne baram da odish za mene...nitu ti,nitu bilo koj....vo ovaa drzava moze samo Gluevski i Crvenkovski zaedno so Bucko i segashnite i idnite im zeni i devojki da odat....nesakam ti da odish za da dokazesh deka si patriot,znam deka ja sakash ovaa zemja i znam deka koga ke se svestish ke te boli isto kako mene


P.S.i sepak temata e za statusot na branitelite koj ne e bash ok i ako si fer ke priznaesh

Изменето од beleg - 02.Јуни.2007 во 22:11
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 00:15
Јас кажав дека бев 2001 год. во одбрана на својата татковина и како Македонец верувам дека тоа е моја света должност,затоа не ми треба ништо материјално од било кој човек(премиер,претседател или обичен граѓанин) во Македонија,мојата сатисфакцијата е честа која сум ја наследил од своите предци и достојно го продолжив нивното име,честа што мојот живот има поголемо значење и поголема цел - МАКЕДОНИЈА
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 00:42
Lele bugi stvarno osvestuvanjeto ke ti bide teshko eden denWink
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 00:46
yakvi tipovi kako nego ,...ne se svestuvaat nikogash,....se chudam samo shto ne pozajmi "pojas",...i pravo nasred arachinovo,.....ili mala rechica,....ili.....a,be kaj mu dusha sakaLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL.........................
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 01:13
Ахх сеа сте ми го нападнале BoogieAngry Big%20smileBig%20smile

Убаво е да се брани татковината бе што ви е??? Камо да имаше повеќе вакви луѓе ,немаше ситуацијава во Македонија да биде ваква!!!!!

Прво ни властите до сега не беа македонци  ,може ДА чисто на папир ....DeadDead

Секоја четс за храброста за тоа, него сите сте попаметни од дома или у случајов на форумов па може да се  пише се и сешто!!Dead

Не ја одрекувајте помошта која ја имаат семествата ниту идејата и желбата на крај краева за Македонија!Wink


Изменето од SeXY - 03.Јуни.2007 во 01:14
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 01:45
Па треба да се замислиме на кого му е потребно освестување,дали на оние кои се раѓаат,живеат и умираат без никаква цел едноставно никаква разлика помеѓу камен и човек или на оние кои сеуште не се поткопани од омразата,зависта и материјалната злоба кон сопствените браќа и татковината.Запомнете еднаш за секогаш Македонецот преживеал до сега без разлика на тоа колку скапани овошја имало покрај него, сите тие скапани и расипани суштества немаат никакво значење во основата на животот и едноставно никогаш нема да спознаат што е тоа гордост,чест и слободаWink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.