IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 53>
Автор
Порака
Mickey_k Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mickey_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 00:29
Originally posted by al^islam al^islam напиша:

ne znaete sto pravite  neka allah vi se smiluva
 Yo....
Имаш некаков проблем па сега треба да споменуваш и некакви пророци овде???
Ај гледај си ја работата!!!
 
Другите, ивинете за ваквиот однос!!!
...does it worth livin'...
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2006 во 05:32

Луѓе : ај размислете малку. Ако ги зборите - се осеќаат загрозени. Ако не ги зборите - се осеќаат инфериорни. Имам впечаток дека хомосексуалците во Македонија самите себе се сметаат за табу личности. Нека соберат муда и нека си кажат самите на себе што се и како се - па тогаш ќе праиме муабет. Вака само к*рташак попредка си праите!!!



Изменето од Macedalien - 15.Август.2006 во 05:32
Кон врв
seksoman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seksoman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2006 во 10:17
taka e imas pravo,se slozuvam so tebe
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 01:55
Drzi toa deka samite pederi u MK se getoiziraat i si stavaat tabu,ali aj probaj da izlezes i da kazes deka si gay.Odma ke se javat milion zatucani seljacista so ke te maltretiraat i ke ti pretat,samo za da si dokazat kolku se oni pravi "muzi"..Ja sum hetero i neam takvi problemi,ali definitivno socustvuvam so homoseksualcite i ne ja opravduvam nivnata diskriminacija.
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 19:28
Nema potreba da socuvstvuvas - nikoj ne umrel.
 
1. Seljacite koisto ke si dozvolat da kazat nesto po osnova na seksualnosta na bilo koj od bilo koe opstestvo se dzabolebari t.e. lugje na koisto im ostanalo vremeto nepopolneto i go trosat na ozboruvanje na drugite. Strav mi e deka vo Makedonija 75% es takvi.
 
2. Ne videle podaleku od Radovis (nek mi prostat radovisani ama pogovorkata slucajno go izbrala nivniot grad).
 
3. Nikoj ne si dozvolil MENE da me maltretira i da mi preti so bezbol palica : neka proba i ke si ja dobie otpozadi.
 
Tolku imav : odam da porabotam malce - me ceka timot.
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 22:04
Originally posted by Macedalien Macedalien напиша:

Nema potreba da socuvstvuvas - nikoj ne umrel.
 
1. Seljacite koisto ke si dozvolat da kazat nesto po osnova na seksualnosta na bilo koj od bilo koe opstestvo se dzabolebari t.e. lugje na koisto im ostanalo vremeto nepopolneto i go trosat na ozboruvanje na drugite. Strav mi e deka vo Makedonija 75% es takvi.
 
2. Ne videle podaleku od Radovis (nek mi prostat radovisani ama pogovorkata slucajno go izbrala nivniot grad).
 
3. Nikoj ne si dozvolil MENE da me maltretira i da mi preti so bezbol palica : neka proba i ke si ja dobie otpozadi.
 
Tolku imav : odam da porabotam malce - me ceka timot.

Кога напишав дека сочуствувам со хомосексуалците не мислев на тоа дека ги жалам(нема ниту една причина поради која би биле за жалење).Можеби погрешно се изразив.Она што всушност го мислам е дека сум свесна за фактот дека повеќето од луѓето во Мк не ги прифаќаат и дека истото го сметам за погрешно.

За пофалба е доколку ти си успеал  да ги отфрлиш предрасудите на околината и да живееш слободно со својот избор,али за жал ја немаат сите хомосексуалци таа среќа.Ова го велам затоа што мој многу близок пријател е gay и сеуште не е "имун" на отфрлањата кои ги доживува поради својата сексуална ориентација.Кога одлучи гласно да го каже својот избор,одма се јавија затуцаните сељачишта кои сметаат дека имаат право да го осудуваат и да му го отежнуваат животот на секој можен начин,само затоа што поради некои нивни малограѓански и глупи убедувања веруваат дека хомосексуалноста е "болест која треба да се искорени".Доколку ова не му се случуваше на некој што го сакам,веројатно наместо бес,ќе чувствував единствено жалење кон хомофобите поради заблудата во која живеат.
И да,за жалење се единствено оние кои си дозволуваат да кажат нешто по основата на сексуалноста на било кој.
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 12:38

Што очекуваш : пола од луѓето по цел ден пијат триста кафиња, пушат две пакла цигари и си го/ја чешлаат на патец. Да имаа што да работат немаше да се дига толкава фама. Понекогаш се прашувам дали насила се ставаат во таа ситуација : синдром “Другите се криви за се“. Ти текнува

 
Инаку, колку за информација, не успеав јас да наметнам ничие мислење - другите сфатија дека на долниот не ги ставам и увидоа дека не ми се важни т.е. дека не ме интересира воопшто што мислат, какви се нивните ставови (повеќето изгуглани) и што им пречи. Едноставно нивен проблем : јас немам никаков - се ми е рамно и средено.


Изменето од Macedalien - 29.Август.2006 во 12:40
Кон врв
bagio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 14:07
хомосексуалците се болни луге
I`m back in the game
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 15:05
Da : bolni se. Patat og nepodnesuvanje na glupost.
Кон врв
bagio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 15:09

да можиш да се запалиш на машко е чива болест

I`m back in the game
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 21:31
Originally posted by bagio bagio напиша:

да можиш да се запалиш на машко е чива болест

 
Значи сите жени што се палат на мажи се болни
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2006 во 22:01
Dobro de , bolni li se neli se bolni niv gi boli 
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Ana_bt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2006 во 09:16
Jas  sum  protiv  diskriminacija  na  homoseksualcite.
Tie  si  imaat  svoj  nacin  na  zivot    i  neka  si  go  teraat taka.Tongue
Кон врв
kisser Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kisser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 20:11

Jas mislam deka 4ovekot se raga so takov karakter da ima simpatii kon luge od istiot pol!I toa ne e za sramenje i mislam deka treba da ziveat slobodno! Ama fintata e vo toa 6to ako si gay denes vo MK ke bide6 ismevan i ponizuvan!

KiSSeR
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,220 секунди.