IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали купувате оригинали?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали купувате оригинали?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака Обратен редослед
LIPS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 83
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LIPS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 03:48
Ovde sto kupuvam se e orginal, ama imam mnoguu i pirat. Kvalitetot ne e ist, ama pesnite se tie
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 22:36
auuu letovo se iznatorshiv na originalna muzika, ali merakot mi se naprai epten! :D!
  • Zemav 2 dvd-video koncerti od Green Day
  • 1 muzicki koncert od Green day
  • najnoviot album na Sum 41
  • Dopamine - welsh punk-rock
  • Blink 182
  • EP od Dopamine & Bayside
  • DVD od Sum 41
  • 2 DVD koncerti od Joe Satriani


Изменето од Maro - 15.Октомври.2007 во 22:37
Кон врв
rock_lady Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rock_lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 19:41
имам само три оригинали два од Led Zeppelin и еден од HIM
WITH ROCK TILL THE END
Кон врв
Andrew Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrew Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 13:55
Spustame kapi za piratite neli...megutoa mozam da kazam deka sepak mnogu albumi zasluzuvaat da se imaat na originali. BOZILAK od Tose he he he...намигнување
Mudrosta ne e da gi izbrois kapkite od vodopadot, tuku da znaes zosto vodata kopnee po zemjata.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:09
Nikogas...se gordeam sto sum pirat
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 14:52
Samo sto se spremiv da go kupam noviot album na Foltin(im se poklonuvam do zemja)i bese rasprodaden.A za gospodata od string forces mozam da kazam deka se na mnogu dobar pat.....
people are strange
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2007 во 02:39
jas gi sakam site albumi od pink floyd - originali da si gi imamголема%20насмевка
aj neka ne se site ama...wish you were here....i dark side of the moon...голема%20насмевка
strashna rabota....nikade gi nemat ko kje imam jas pariсмеење
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 20:09
аплаузаплаузаплауз
bravo
alal da im e na string forces
albumov im e mnogu mnogu mnogu dobar
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 20:00
jas si kupiv pred dva dena голема%20насмевка
najnoviot album od string forcesголема%20насмевка - Silkway
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 16:17

Со купувањето на оригинали даваме поддршка на македонските бендови. Така да, ова лето најверојатно ќе купам од Point Blanc, Jason, Superhix... и можеби уште некој бенд што ми е океј, ако издаде ново ЦД.

Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
MorbidPagan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MorbidPagan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 08:23
Оригинали строго само од македонски бендови, колку-толку да се даде поддршка. За странсково, па и некако не ми се двојат пари, све додека можам да си режам Mp3-ки. Wink
Кон врв
B2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тврдим Да Сам Непобедлив

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај B2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 02:25
a orginali kupuvam od zeleno pazarce na kameni most po ulicni orginalni prodavaciSmile
Кон врв
B2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тврдим Да Сам Непобедлив

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај B2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2007 во 05:33
ne mnogu im e ripnata cenataSmile
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2007 во 20:39
Оригинал, досега мислам дека имам купено само неколку компилации и овие што се 100 или помалку денари.
Поскап оригинал имам само: PMG Kolektiv-REZONATOR.
Ама после го ископираф за 2-3 другар/другарки, така да пак пиратски акт иам направено. Додуша, тие никогаш не би дале 300 денари за ЦД што ќе го свртат само 2-3 пати у плеер.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.