IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Мендух Тачи: протекторат или име?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мендух Тачи: протекторат или име?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 23:04
Lele kolku ste samo slatkorecivi,prosto covek da se zaljubi vo vas, a stom ke se zavrti vednas udarate noz vo grb.Taci ...politicar hm da kazavte klovn povece ke odgovara na negovoto ponasanje i licna kultura.Jas licno sum Makedonec i sum roden vo ista kuca kaj sto e roden dedo mi i tatko mi.Sega da dojde nekoj si od planina ili od kosovo i da go zagrozuva mojot mir i spokojstvo so nekoi glupi detski izjavi ili zaplasuvanje so oruzje,e toa nema da moze.Imam prijateli Albanci i so osmevka me prasuvaa za Cakala,sto go vozdizate vo vesnicite i na tv,toj e obicen podlizurko i nikoj i nisto,edno dete da mu udri slakanica ke pobegne,a vie go napravivte heroj i top tema vo vesnicite.Isto se odnesuva i za Taci i ostanatite klivnovi sto sakaat da obrnat vnimanie so gluposti.Toa ovde im uspeva,A1 tv e dezurna za takvi sundovi i pravi atrakcii od sekoj propadnat politicar.Ovaa e Makedonija i ke ostane Makedonija i na kogo ne mu se dopaga neka si odi od kaj e dosol,sum bil vo site krizni podracja vo 2001,od Slupcansi bunar,alesevci,runica,ropaljce,belanovce,umin dol,i aracinovo,sledniot pat nema da ve gledam na nisanot i da cekam naredba koja nikogas ne doagase, od poznati pricini.Zatoa vie gledajte ja realnosta i postapuvajte realno a ne podlо.Jas i tie kako mene imame sto da branime i nedaj boze da treba pak toa da go pravime.Pozdrav do site realni i lojalni albanci na nivnata drzava Makedonija.

Изменето од Анастеа - 15.Декември.2009 во 23:22
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 11:07
Originally posted by bodeti bodeti напиша:

Lele kolku ste samo slatkorecivi,prosto covek da se zaljubi vo vas, a stom ke se zavrti vednas udarate noz vo grb.Taci ...politicar hm da kazavte klovn povece ke odgovara na negovoto ponasanje i licna kultura.Jas licno sum Makedonec i sum roden vo ista kuca kaj sto e roden dedo mi i tatko mi.Sega da dojde nekoj si od planina ili od kosovo i da go zagrozuva mojot mir i spokojstvo so nekoi glupi detski izjavi ili zaplasuvanje so oruzje,e toa nema da moze.Imam prijateli Albanci i so osmevka me prasuvaa za Cakala,sto go vozdizate vo vesnicite i na tv,toj e obicen podlizurko i nikoj i nisto,edno dete da mu udri slakanica ke pobegne,a vie go napravivte heroj i top tema vo vesnicite.Isto se odnesuva i za Taci i ostanatite klivnovi sto sakaat da obrnat vnimanie so gluposti.Toa ovde im uspeva,A1 tv e dezurna za takvi sundovi i pravi atrakcii od sekoj propadnat politicar.Ovaa e Makedonija i ke ostane Makedonija i na kogo ne mu se dopaga neka si odi od kaj e dosol,sum bil vo site krizni podracja vo 2001,od Slupcansi bunar,alesevci,runica,ropaljce,belanovce,umin dol,i aracinovo,sledniot pat nema da ve gledam na nisanot i da cekam naredba koja nikogas ne doagase, od poznati pricini.Zatoa vie gledajte ja realnosta i postapuvajte realno a ne podlо.Jas i tie kako mene imame sto da branime i nedaj boze da treba pak toa da go pravime.Pozdrav do site realni i lojalni albanci na nivnata drzava Makedonija.
ponekogas se mislam dali site branitelli od 2001 se sobralle na IDIVIDI FORUM ... da bevte tolku kolku sto ste tuka nemase da dozvollite nekoi "teroristi" sega da bidat dell od vlladata ... si spomnall nekoj lik tuka ... dali ima nekoja vrska so ovaa tema voopsto toj Cakalla ...
 


Изменето од Анастеа - 16.Декември.2009 во 14:03
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 13:16
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

ponekogas se mislam dali site branitelli od 2001 se sobralle na IDIVIDI FORUM...


Deka ime braniteli od 2001 na forumot, ima, deka ne se site sobrani tuka ne se, deka ima i takvi koi se pretstavuvaat deka bile a ne bile, sigurno ima i takvi. Ima razlika megju branitelite vo MK od 2001 i banditite koi ubivaa i palea.
Branitelite bea poveketo familijarni lugje, obrazovani, taka da ne te cudi sto znaat da koristat internet. Dodeka razbojnicite bea poveketo narkomani, pljackasi, razbojnici, lugje simnati od planina, kako i razno razni belosvetski platenici.
A toa deka dozvolivme da ni sedat po parlament bivsite teroristi, i toa e tocno, so golema pomos na nasite predavnici, od tipot na Boris, Branko, Ljubco i ostanata bagra, koi zaradi svoite fotelji i zaradi nivnite sefovi od zapad go napravija toa sto go napravija.
No vo edno sum i poveke od siguren, deka vremeto koga ke se resat nekoi raboti na balkanot nesopirlivo doagja. E togas nema da ja povtorime greskata od 2001 god.   




Изменето од Анастеа - 16.Декември.2009 во 14:03
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 14:01
Дискутирајте на темата  Мендух Тачи: протекторат или име?! и оставете лични препукувања настрана, за конфликтот има други теми.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 14:16
e , da!.....za*** ime,...koga drug nekoj vi go "brusi":........pametot....намигнување



Изменето од Анастеа - 16.Декември.2009 во 14:21
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 23:29
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Niti nekogas sum im veruval na siptarite, niti nekogas ke im veruvam. Premnogu zlo imaat napraveno na ovie prostori nad nasiot narod, razlikite i netrpelivosta od dvete strani se veke vo genite vlezeni. A ovaa podrska sto sega ja imaat nema vecno da trae. Nikogas vo nivnata istorija nemale prijatelski odnosi so nikogo na podolg period.
golema rabota sto mislis ti za nas ... a za toa koj poveke zllo ima napraveno na ovie prostorii toa se znae ... da bea srbite vo situacija kako allbancite kako bi postapille ????
a koga se raboti za Taci - covekot se obiduva da napravi nesto no ja izgubill doverbata kaj allbanskiot elektorat i toa kollku ... nemu ne mu ostanall drugo pa saka da se eksponira vo javnosta preku ovie apsurdni tezi koi site gi prifakaat kako smesni (kakvi sto se)...  
леле во колку тешка ситуација се наоѓаа албанците, просто да ги жалишзамисленост
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zambija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 15:12
nikoj ne ja razbra serioznosta na temata?
Abe luge svatete deka ke stanime nekoja cuzda zemja,bidete silni,da se borime za vlez vo nato i eu
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 19:36
Tachi veli protektorat ili imeto?!
Vo red. Bar chovekot si kazjal svoj stav.
Shto kazjaa nash*te?! Nishto.
Molchat i si kalkuliraat. Toa ti e tipichno za makedoncheto.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zambija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 20:47
Pa toj misli deka ne sme spremni da si ja cuvame drzavata ako ne sme clenki vo eu i nato.A nasite se za referendum i ostanuvanje vo mrak
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2009 во 05:22
A sto mislis deka ako staneme clenki na Nato i EU, deka mrakot mnogu brzo ke se zameni so svetlo. E mnogu si se zae***.
Imas ne malku primeri, so Bugarija, Romanija, i drugi.
Eve ti ja za primer i Slovenija.
Vo 1990 god. prosecen Slovenec imase okolu 1100 EUR plata. Nie imavme okolu 600.
Slovencite i pokraj toa sto se skoro 10 god. vo EU, ne mozat da go nadminat prosekot od 1990 god. A nema mesto da se sporeduvame so niv.
Sto mislis koga MK ke si go vrati prosekot od 90 god.
Moe mislenje e deka ako prodolzime vaka kako do sega za edno 30 god.

Изменето од Анастеа - 23.Декември.2009 во 09:44
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2009 во 21:28
Originally posted by zambija zambija напиша:

Pa toj misli deka ne sme spremni da si ja cuvame drzavata ako ne sme clenki vo eu i nato.A nasite se za referendum i ostanuvanje vo mrak



Ne misli toj taka. Toj samo dobro ja poznava sostojbata vo Makedonija i slabosta na politicharite koi ne napravija nishto drugo tuku samo go podelija narodot. A pri nedostatok na ednistvo kaj narodot i politikata e nemokjna za strateshki prashanja od vitalno znachenje, pa Tachi toj adut go ima vo rakav i igra na taa karta so koja vo bilo koja situacija teshko deka tie kje se gubitnici....normalno ako nashata politika cvrsto se drzji na egashniot k*rs koj e destruktiven i losh po makedoncite i ostanata populacija a vo prilog na albancite za ostvaruvanje na nivnata vekovna zjelba proizlezena od Prizrenskata liga a poodkrepena od Dzjihatot.........odnosno islamizacija na balkanot ili vekovniot son za golema albanija.
Si nashol Tachi procep niz koj vo bilo koja situacija kje pomine. A toa ukazjuva deka e dobar poznavach na nastanite a so toa za zjal i dobar analitichar.
Negovata smela IZJAVA e dobar signal do nash*te politichari.
Sega se tie- nash*te politichari na poteg.



Изменето од orlov - 24.Декември.2009 во 18:11
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2009 во 23:49

Абе уште ли не го научивте овој човек...колкав преварант е...збунетост

Секогаш кога е во аут...него му се сонуваат војни, протекторати, Илириди....лутина
 
Што не галамеше кога вмровците му ракоплескаа ...Тачи војвода, Тачи војвода.....газење%20од%20смеење
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
bimba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bimba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2009 во 11:56
covekot ocigledno raboti kako drugi mu svirat,moe mislenje e deka treba direktno da se zatvori ili protera od Makedonija, za vakvi izjavi koi se protiv interesite na Makedonija i na Makedonskiot narod.A za toa kolku e mocen i moze li da naprave nesto po zlo na MK i na Makedonskiot narod-(od edno uvo vleva od drugoto izleva).Treba nasite institucii da go zatvorat(proterat i negoviot brat Ali) poradi poranesni izjavi so koj go napadna suverinitetot na drzavata ama kako obicno do sega nikoj ne reagira na zakanite po nas pa taka i gluvcite igraat oro koga ja nema mackata.
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2009 во 12:09
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Абе уште ли не го научивте овој човек...колкав преварант е...збунетост


Секогаш кога е во аут...него му се сонуваат војни, протекторати, Илириди....лутина

 

Што не галамеше кога вмровците му ракоплескаа ...Тачи војвода, Тачи војвода.....газење%20од%20смеење

tocno taka   
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.