IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Gameforge игри
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Gameforge игри

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 02:30
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Ај ја спијам пред компјутер,така да нема гајле тоа,инаку тој n0fear1 се зарчка со мене и брат ми за историја,ова она,јадеше (тоа де знаете),и на крај,ај пријателски народи сме ние ај да не се караме,и ти праќа friend request,ја одма одбивам,ама брат ми го прифати,ама добар е си ќути!

А за совет нема проблем,само ти дојди овде,ако не сум тука на еРепублик 100% сум!

Поздрав!


Од мене си доби одговор, според народната поговорка, каков повикал- таков се одзвал, иако не бев безобразен, туку му кажав некои нешта, по што си замина.
Ако почне нешто за историја да говори, кажи одма, на подфорумот историја имаме многу документи, бргу ќе го замолчиме.

Заборавив да ти посакам добредојде на форумот и лека ноќ, се читаме сигурно тука, полесно е, а ако не си тука, тогаш на eRepublik.

Изменето од Македон - 09.Мај.2010 во 02:31
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 02:40
Хаха ОК!фала!

Изменето од ЗлаткоТ - 09.Мај.2010 во 02:41
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 16:06
ЗлаткоТ, пред да се вратам повторно на учењето имам неколку прашања до тебе.
Прво прашање- имам во план да се отселам од Австралија. Дали е тоа паметна идеја, или не е, со оглед на фактот дека имам q1 куќа во Австралија? Дали е паметно да ја продадам, па да заминам во Германија, каде што се наоѓа и мојата компанија, па преку сопственото работење, ќе собирам и пари за компанијата, бидејќи сега во Австралија, тешко се наоѓа понуда за размена на австралиски долари со германски марки.
Второ прашање- дали во Германија подобро ќе просперирам отколку во Австралија, дали селидбата драстично ќе ми смени нешто во однос на економската состојба? Како стои Германија на економски план?
Трето прашање- дали Германија е пријателска земја на Македонците или е од спротивниот табор? Можеме ли од Германците да очекуваме политичка поддршка? Воопшто не сум упатен во тие светски политички игри и кроења сојузи, единствено дејствував во политичка партија во Австралија, иако на последните избори гласав за SirBilly, македонски кандидат од воената партија таму, ама не успеа да се кандидира, за жал.
Четврто прашање- дали да се зачленам на нашиот форум? Бидејќи во последно време немав можност да играм многу, не сум ниту со ова добро запознаен.

Поздрав и се читаме.
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 17:13
1.Твојата куќа оди со тебе без разлика ти каде си,инаку таа држава што е пријателска со Турција е пријателска кон нас,ицто така,Германија пред неколку дена се ослободи исто и Франција тие беа многу слаби а и уште се,најдобро ти е во Турција(јас сум таму) или па во Србија(2 најдобра држава во играта),и да мораш да се зачлениш на форумот,тој е од затворен тип,и мора да се регистрираш,повеќето дејвствиа на Македонците се одлучуваат таму,и не се кажуваат надвро,за да се регистрираш оди на www.eRepMacedonia.com,регистрирај се,и во играта пиши му порака на Maedonian_Lion да ти го активира акаунтот!
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 21:37
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

1.Твојата куќа оди со тебе без разлика ти каде си,инаку таа држава што е пријателска со Турција е пријателска кон нас,ицто така,Германија пред неколку дена се ослободи исто и Франција тие беа многу слаби а и уште се,најдобро ти е во Турција(јас сум таму) или па во Србија(2 најдобра држава во играта),и да мораш да се зачлениш на форумот,тој е од затворен тип,и мора да се регистрираш,повеќето дејвствиа на Македонците се одлучуваат таму,и не се кажуваат надвро,за да се регистрираш оди на www.eRepMacedonia.com,регистрирај се,и во играта пиши му порака на Maedonian_Lion да ти го активира акаунтот!


Планирав да одам во Германија, бидејќи таму ми е организацијата, а истотака и компанијата, па да се поштедам од беспотребно трошење пари за менување од една во друга валута, бидејќи многу пари трошам така. Ако се преселам во Германија, ќе можам да добивам плата во истата валута во која вложувам во компанијата, па ќе бидам во добивка.
Штом треба да се регистрирам на тој форум, ќе го сторам тоа, па и ќе му пишам на Macedonian_lion да ми го активира профилот.

П.С. На австралискиот пазар нема германски валути за менување.
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 21:55
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

1.Твојата куќа оди со тебе без разлика ти каде си,инаку таа држава што е пријателска со Турција е пријателска кон нас,ицто така,Германија пред неколку дена се ослободи исто и Франција тие беа многу слаби а и уште се,најдобро ти е во Турција(јас сум таму) или па во Србија(2 најдобра држава во играта),и да мораш да се зачлениш на форумот,тој е од затворен тип,и мора да се регистрираш,повеќето дејвствиа на Македонците се одлучуваат таму,и не се кажуваат надвро,за да се регистрираш оди на www.eRepMacedonia.com,регистрирај се,и во играта пиши му порака на Maedonian_Lion да ти го активира акаунтот!


Планирав да одам во Германија, бидејќи таму ми е организацијата, а истотака и компанијата, па да се поштедам од беспотребно трошење пари за менување од една во друга валута, бидејќи многу пари трошам така. Ако се преселам во Германија, ќе можам да добивам плата во истата валута во која вложувам во компанијата, па ќе бидам во добивка.
Штом треба да се регистрирам на тој форум, ќе го сторам тоа, па и ќе му пишам на Macedonian_lion да ми го активира профилот.

П.С. На австралискиот пазар нема германски валути за менување.

Епа добро чим е така,сели се во Германија,инаку Германија сега се ослободи и незнам многу за неа,ама веројатно сега кога се слободни ќе добијат повеќе играчи.
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 21:59
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

1.Твојата куќа оди со тебе без разлика ти каде си,инаку таа држава што е пријателска со Турција е пријателска кон нас,ицто така,Германија пред неколку дена се ослободи исто и Франција тие беа многу слаби а и уште се,најдобро ти е во Турција(јас сум таму) или па во Србија(2 најдобра држава во играта),и да мораш да се зачлениш на форумот,тој е од затворен тип,и мора да се регистрираш,повеќето дејвствиа на Македонците се одлучуваат таму,и не се кажуваат надвро,за да се регистрираш оди на www.eRepMacedonia.com,регистрирај се,и во играта пиши му порака на Maedonian_Lion да ти го активира акаунтот!


Планирав да одам во Германија, бидејќи таму ми е организацијата, а истотака и компанијата, па да се поштедам од беспотребно трошење пари за менување од една во друга валута, бидејќи многу пари трошам така. Ако се преселам во Германија, ќе можам да добивам плата во истата валута во која вложувам во компанијата, па ќе бидам во добивка.
Штом треба да се регистрирам на тој форум, ќе го сторам тоа, па и ќе му пишам на Macedonian_lion да ми го активира профилот.

П.С. На австралискиот пазар нема германски валути за менување.

Епа добро чим е така,сели се во Германија,инаку Германија сега се ослободи и незнам многу за неа,ама веројатно сега кога се слободни ќе добијат повеќе играчи.


Да, а гледам дека истотака им требаат и работници, немаат многу добри работници, дури и тие кои ги имаат немаат достигнат високо ниво, па затоа и јас тешко наоѓам во компанијата моја работници, денес само еден се вработи. Сега се регистрирав на форумот, му пратив и порака на Macedonian_lion, па останува да чекаме одговор.

Германија е во војна со Австралија, па се селам преку Брисел, а штом е во војна со Австралија, значи дека не е од сојузот каде што се членови и Грците, затоа што Австралија е сојузник на Грција.


Изменето од Македон - 09.Мај.2010 во 21:59
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 22:01
Да тие немаат работници а сега гледам дека се на страната на Phoenix,сојуз што е на наша страна,нивините играчи немаат големи skill-ови,само незнам какви се платите!
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 22:14
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Да тие немаат работници а сега гледам дека се на страната на Phoenix,сојуз што е на наша страна,нивините играчи немаат големи skill-ови,само незнам какви се платите!


Платите се слични на австралиските плати, јас ако се вработам таму, ќе земам 13 DEM, што е отприлика еднакво на 39 австралиски долари, а во Австралија сега земам околу 20 AUD. Со парите во Германија, ќе успевам да ги исплатам сопствените работници, па и ќе ми остане за трошење многу. Доволно ќе биде да одвојувам по 4 до 5 марки за плата на работниците засега, бидејќи секој работник што ќе се вработи кај мене ќе добива по 1.15 марки плата, додека само еден има 1.20 марки, тој се вработи вчера, кога и важеше старата понуда.
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 22:26
На која организација префрли,како се вика?
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 22:30
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

На која организација префрли,како се вика?


Мојата организација се вика Independent Macedonia, како и весникот, истата е отворена во Германија, каде и ми се наоѓа компанијата за жито, која нели, вчера, со брзина на светлината, ја префрлив на име на организацијата.

Изменето од Македон - 09.Мај.2010 во 22:31
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 22:36
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

На која организација префрли,како се вика?


Мојата организација се вика Independent Macedonia, како и весникот, истата е отворена во Германија, каде и ми се наоѓа компанијата за жито, која нели, вчера, со брзина на светлината, ја префрлив на име на организацијата.

Oва е q1 компанија т.е со една ѕвездичка?
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 22:38
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

На која организација префрли,како се вика?


Мојата организација се вика Independent Macedonia, како и весникот, истата е отворена во Германија, каде и ми се наоѓа компанијата за жито, која нели, вчера, со брзина на светлината, ја префрлив на име на организацијата.

Oва е q1 компанија т.е со една ѕвездичка?


Да, со една ѕвездичка е компанијата.
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 22:42
Епа добро на Job Market-от,гледај за малку да нудиш повисока плата за работниците..така ќе доаѓаат повеќе а ти ќе ги плаќаш само малку повеќе од другите!=)
[EDIT]Гледам ти даваш 1,15 плата,а тој најгоре на пазарот за работи дава 1,41,ти давај 1,41 или повеќе и ќе имаш значително повеќе работници од сега!

Изменето од ЗлаткоТ - 09.Мај.2010 во 22:45
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.