IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што е тоа што сакате...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е тоа што сакате...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 15:25


Zivotov moj bez tebe nema znacenje...ziveam zatoa sto nemam hrabrost da si go odzemam zivotov...ziveam bidejki sum plasliva,sitna dusicka....koja ne ja zasluzuva tvojata lubov...zatoa i ne me sakase...sepak sreken sum sto na najlos nacin nauciv da sakam..makar i so skrseno srce....i kolku pati da mi go skrsis .....seuste ke te sakam i so najmaliot atom od moeto srce toa seuste ke cuka za tebe...bidejki mojot zivot,mojata dusa ,moeto srce si TI !!!!!!!!!!
 

------------

Da vidime ...

Huuhh mnogu bre pateticno...
kakvo odzimanje zivot pokazuvash slabost...zenite ne sakaat slabost ....sakaat pobednici...

Aj vaka .....

------------------------------

Zivotov moj bez tebe nema znacenje...ziveam zatoa sto nemam hrabrost da si go odzemam zivotov...ziveam bidejki sum plasliva,sitna dusicka....koja ne ja zasluzuva tvojata lubov...zatoa i ne me sakase...sepak sreken sum sto na najlos nacin nauciv da sakam..makar i so skrseno srce....i kolku pati da mi go skrsis .....seuste ke te sakam i so najmaliot atom od moeto srce toa seuste ke cuka za tebe...bidejki mojot zivot,mojata dusa ,moeto srce si TI !!!!!!!!!!



A sea vidi nindza kako bi igral :

Zivotov moj bez tebe nema znacenje...ziveam zatoa sto znam deka  sega imam hrabrost da ti go kazam ova i da deluvam ljubavi  ( davash nadez za idnina ) ... porano bev plasliva,sitna dusa....koja ne ja zasluzuvashe tvojata lubov...( go ostavash minatoto zad vas ) .... sfativ deka zatoa i ne me sakase dovolno ... sepak sreken sum sto nauciv da sakam... makar i so skrseno srce....najdov sepak sila da ti kazam ova .... SEKOGASH TE SAKAV i moeto srce SEKOGASH cukashe SAMO za tebe... Sega sum tuka pred tebe i sakav samo ova da go znaesh ....

( i ja prefrlash topkata ne dramatizirash i se vrtish ... ako ova go kazesh vaka so jachina veruj mi ke sfati kolku si se promenil i ke te bara a ako ne te bara toash e tokmak ne te saka i ne e za tebe , nema potreba da i plachipichkish)

Sea razgledaj razlika kmegu moeto i tvoeto razmisli i DELUVAJ

Pozdrav
Kockar i rizikuvaj ebati kockarcheto Wink
 


OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Lazycat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lazycat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 15:26
Сакам да се вљубам во чек од милион евра испишан со моето име.
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 15:43
 
 
Nindza...sum i kazal mnogu ubavi raboti...ona sto go pisav prethodno e bas ona sto sakam da i go kazam...ne mi e cel da ja osvojuvam...bidejki e osvoena...od drug....temava bese sto sakam da i kazam...toa i go napisav...sega osvojuvam drugi dami nindza...ne se vrakam i ne ziveam so minatoto..no ne go ni zaboravam za da ne gi pravam istite greski Star
 
Inaku mnogu mi se dopadna ona sto go pisaClap  osven ovaj del :
 
 
.....( i ja prefrlash topkata ne dramatizirash i se vrtish ... ako ova go kazesh vaka so jachina veruj mi ke sfati kolku si se promenil i ke te bara a ako ne te bara toash e tokmak ne te saka i ne e za tebe , nema potreba da i plachipichkish)....
Nikogas ne se prefrla topka kaj damata...sekogas ke izgubis taka...bidejki na toj nacin pokazuvas ramnodusnost...na pocetok e interesno no podocna e dosadno,monotono...i jas gi pravev tie greski na vremeto..sega damite ja sakaat vistinata...igraj na taa karta ...vistinata e kluc za mnogu srca...vistinata e da bides romanticno los Smile ...inaku znae deka sum se promenil...se pogriziv dobro da go znae toa...sega i se dopagam poveke i se obide da igra so moite custva no i go kazav toa vo oci deka ne e ubavo toa...i ja kazav vistinata ...i veke ne kontaktirame poveke...retko ...taa ke se javi ...jas nikogas ne ja baram ...sto ne znaci deka me saka...tuku sega poveke me ceni.....
Nindza mnogu treba da ucime za damive...ima vreme..edinstveno sto sum siguren e deka najveke od se i pokraj nivnite izjavi deka sakaat od svoite partneri da bidat pocituvani...e deka ja sakaat vistinata...vo nea e se sto tie go sakaat...jas vikam :
 
...Mazot i zenata se ednakvi samo vo krevet...nadvor od krevet ednakvost se postignuva preku vistinata...
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 15:59
Nikogas ne se prefrla topka kaj damata...sekogas ke izgubis taka...bidejki na toj nacin pokazuvas ramnodusnost...na pocetok e interesno no podocna e dosadno,monotono...i jas gi pravev tie greski na vremeto..sega damite ja sakaat vistinata...igraj na taa karta ...vistinata e kluc za mnogu srca...vistinata e da bides romanticno los Smile ...inaku znae deka sum se promenil...se pogriziv dobro da go znae toa...sega i se dopagam poveke i se obide da igra so moite custva no i go kazav toa vo oci deka ne e ubavo toa...i ja kazav vistinata ...i veke ne kontaktirame poveke...retko ...taa ke se javi ...jas nikogas ne ja baram ...sto ne znaci deka me saka...tuku sega poveke me ceni.....
Nindza mnogu treba da ucime za damive...ima vreme..edinstveno sto sum siguren e deka najveke od se i pokraj nivnite izjavi deka sakaat od svoite partneri da bidat pocituvani...e deka ja sakaat vistinata...vo nea e se sto tie go sakaat...jas vikam :
 
...Mazot i zenata se ednakvi samo vo krevet...nadvor od krevet ednakvost se postignuva preku vistinata...

------------------------------------------------

A ja vikam ti pojma nemash ... sto doziveav kuku mene ti da me ucis za zeni... dajte jaze da se obesam...

Pochituvanje da no koga ?

Ti ne gi pochituvash ti im se lizesh... a toa ne e pochituvanje... ti mene ke mi zborish za iskrenost ... covece glej si izjavite... patetika... ti ne ocekuvash ljubov nego ocekuvash MILOST ... ne se zenite Crven Krst covece ...

Jebali te Dami... i vishe ne te ucham taka da znaesh aj brkaj rabota... ja da sum ucel za Damite  hahahhahaha ebati toa Ricarot... ti padna oklopot ebate belja... koj vek ziveesh ti bre c c c c

Damite sekogash biraat ... na kraj... a ti vazno da imas sto da ponudish a ne da barash samilost jebali te tvoi Dami...

Vikash sakaat iskrenost...pa sto k*r toash ne si iskren idi kazi i ... kaj e tvojata iskrenost ???
Ti muz li si ili glushec ?

Ne prodavaj tuka hipokrizija molim te ... Dami mami...samo sakas da im go zbichish ebate toa Bajagata ... ti ke kazuesh za iskrenost



 




OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 16:25

Ej nindga poleka ne se nerviraj tolku...vistinata ne e lizenje druze...i ne te ucam jas za damite..tie ke te naucat najubavo ..jas samo ti rekov deka i dvajcata imame mnogu za ucenje...ti sto se iznervira tolku...ti si imas svoe mislenje za niv jas moe ...epten razlicni mislenja ...no jas ne se nerviram za ona sto go pisuvas...tuku go pocituvam ...smiri malku nerviWink

 
I ne ocekuvam milost tuku fini nesta ...i mislam deka treba da gi gledas damite kako bozestveni sustestva ako sakas da ja svatis ubavinata na zivotot a ne kako sega izrastok okolu vagina za koj mazot se drzi pri seks (neka mi izvinat damite za ovaa izjava)
 
Bajaga -respect ...pozdrav Nindga ...ne se nerviraj gubis lepota ..seriozen sum za ova Smile
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 16:27

Bozestveni sustestva .... ti si bre nepopravljiv znachi... LOL ti nema pomosh ... se otkazuvam od tebe ... jas samo znam ednos to ti ne znaesh ... a ne smeam da ti go kazam... zatoa prijatele veruj mi na zbor gresis ...

PS a koj ti rece deka ja se nerviram uopste ?


OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 16:31
Nindza ...ubav den i ubava misla..milo mi e ako ne se nerviras...toa go vidov megu redovi ...milo mi e ako zgrasiv ...prijatno druze Star
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2006 во 00:11
Na bivsiot sakam da mu kazam:
CensoredCensoredCensored...a i ova:DeadCensored i normalno ova:PigWackoCensored
Ete toa bi bilo seLOLLOL
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
xaxaxa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xaxaxa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 01:17
Go molev Boga da sum so tebe i da sum srekna...sega sum posrekna od bilo koga, no ne so tebe...Sepak Gospod znael sto e najdobro za mene i me cuval daleku od tebe...
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 01:26
Sakam edno
NISTO DA NEPOSAKAM
no zivotot ne e takov se nedava
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 10:41
Ja sea na noviot bivsiLOL bi mu rekla-ustvari nisto ne bi mu rekla posto toj ne zasluzuva nieden moj zbor.Star
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2007 во 19:36
Originally posted by Angle Angle напиша:

Ja sea na noviot bivsiLOL bi mu rekla-ustvari nisto ne bi mu rekla posto toj ne zasluzuva nieden moj zbor.Star

Clap
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 22:08
.



Изменето од ACELERA - 27.Мај.2010 во 19:59
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 23:14
Nema nesto sto ne sakam so nea

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.