IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Посетување психолог или психијатар
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посетување психолог или психијатар

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 18:01
Originally posted by ShmIzLi4kA ShmIzLi4kA напиша:


Dali ste doshle vo situacija da vi treba strucno lice psiholog...iskreno vo posledno vreme mi se slucuvaat takvi raboti sto neznam kaj odam i sto pravam i se isklucuvam od svetot..Koga mislite deka e potrebno da odite na psiholog i kade vsushnost moze da se najde takvo lice   


Па... ако си од Скопје можеш да се консултираш со СОС центарот (или незнам како се викат)... или пак да се јавиш (бесплатен е повикот) и да зборуваш со психолог. Може да ти помогне разговорот или пак да ти кажат каде можеш да се обратиш
Ако сакаш пиши ми приватна порака да ти кажам нешто повеќе ...
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 02:13
Ne znaci deka ako treba da posetis psiholog si luda..tuku nekogas koga se ti ``prelilo``i koga sakas seriozno da zboruvas za svoite problemi togas treba da se poseti psiholog..Ednostavno so zbor te opusta,ti kazuva kade gresis,kako da se popravis....
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 02:18
Poentata na poseta kaj psiholog e nepristrasnoto mislenje t.e. sovet mozes da pobaras od majka , tatko , brat , sestra , drugar itn. NO site oni imaat nekakvi custva sprema tebe plus nema da mozes bukvalno se da kazes ili da se otvoris poradi povekje pricini mozebi nema da sakas da gi povredis so vistinata ako se raboti za nekoj poseriozen problem
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 11:02
Mislam deka se raboti za psihijatar vo temava, sto znaci deka za zdrava drzava treba cesto odenje na psihijatar. Mislam deka zakoncinjata sto se obiduva da gi proturka vladava se rezultat na neodenje na psihijatar 
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 11:08

Другарка ми беше кај една жена гешталт психолог...Мирјана мислам се викаше, во Скопје е. Еден час разговор чини 1000 денари...скапичко е.....колку пати неделно треба да разговарате заеднички ќе се договорите.

На другарка ми и помогна со само два пати одење.....

Ако те интересираат телефонски броеви и каде се наоѓа ординацијата пиши ми лп ќе ти кажам

Изменето од anastea - 31.Јануари.2009 во 12:17
МИР со сите
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 12:14
edno se kaam vo zivotot...sto ne stanav psiholog tuku ..farmaceft
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 12:35
Namesto da odat na psiholog povekjeto sakaat da se konformiraat vo ludiov svet i sto se poludi i poizopaceni tolku podobro se cuvstvuvaat vo realnosta,zasto povazno im e da bidat prifateni otkolku da ja zapoznaat svojata vistinska priroda.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 12:57
Кон врв
anelija l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anelija l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 20:07
ne znaci da si lud za da ides na psiholog.potreba e da se ima zatoa sto mnogu raboti bi mozele da se razgovarat so nego,nie vo naseto sekojdnevie se sudruvame so mnogu problemi vo zivotot,a najdobar lek e psiholog.samo sto kaj nas se tumaci mnogu drugacije nego vo zapadnite zemji.zatoa citam mnogu psiholoski knigi.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 21:49
Тестовите што ми ги дава професорот по психологија ми се најдобра психо - терапија
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 14:19
Не сум имал прилика јас да седнам на столчето очи во очи со специјалистот за психосоматски проблеми зошто знам дека и така и вака душата ке ми оди во рајот не бре добар разговор со овие луѓе нема никому да штети верувам кој е бил се чувствува помирно и спокојно
Кон врв
sexy bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexy bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 14:22
jas sum bila na sportski psiholog dosega... ako nesto ve maci ne razmisluvajte da pobarate pomos od psiholog mnogu ke vi olesni
Sex is like tennis... If you play with worse, you play worse :)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 14:45
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Тестовите што ми ги дава професорот по психологија ми се најдобра психо - терапија



Стави некој тука, ако не ти е тешко...
И ние да се “провериме“трепкање
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 16:02
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:


Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Тестовите што ми ги дава професорот по психологија ми се најдобра психо - терапија
Стави некој тука, ако не ти е тешко...И ние да се “провериме“трепкање


Со задоволство би ставила ама тој ги прави, негови се, ни влегува во психата и после си ги зема назад :))))) Ма да и на интернет мислам дека имаш полно психо - тестови
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.