IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - За мажите и жените
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За мажите и жените

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 34>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2012 во 16:20
Сега не прави кавга од ништохи, хи...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2012 во 23:40

После семејна кавга.
Мажот:
-Зошто ми праќаш празни смс-и?
Жената:
-Затоа што не ти правам муабет
смеење


Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2012 во 13:21
МАРФИЕВИ МИСЛИ И ЗАКОНИ

1. Ако не се ожениш ќе се покаеш. Ако се ожениш ќе се покаеш уште повеќе.

2. Бигамија значи една жена вишак. Моногамија исто така.

3. Кога мажите би знаеле како жените го поминуваат времето кога се сами, никогаш не би помислиле да се оженат.

4. Љубовта е нешто идеално, бракот е нешто реално. Предупредување: мешањето на идеално со реално е опасно.

5. Ако се плашиш од осамност, никогаш немој да се омажиш.

6. Кога ќе се заштитиш самиот себе, ожени се и заштити некој друг.

7. Најдобар маж за било која жена е археолог. Колку е постара- толку му е поинтересна.

8. Кога паровите не би живееле под ист покрив, би имало многу повеќе среќни бракови.

9. Должината на бракот е обратно пропорционална со парите вложени во венчавката.

10. За сите несреќни бракови, виновни се мажите кои немаат мозок.

11. Никаде не пишува дека твојот сопруг баш никогаш не е во право.

12. Кога се друго ќе пропадне, пробај да направиш како што ти советува жена ти.

13. Во секој пар има барем еден идиот. Не е реткост ни да се двајца.

14. Чевлите ќе почнеш да ги ставаш на место откако ќе нагазиш на сопствените омилени чевли.

15. Никогаш немој да дозволиш тој да почувствува дека си подобра од него.

16. Ако му кажеш на маж ти да купи 5 работи од продавница, и во последен момент му додадеш уште една, тој ќе ги заборави првите 2 со гаранција!

17. Еден брачен пар е добро споен кога двајцата сопружници ќе почувствуваат желба за расправија во исто време.

18. На кој начин да се согласите со сопругот за домаќинските работи, неговите по правило ќе бидат полесни.

19. Поклоните кои и ги купуваш на својата жена никогаш не се така погодени како оние кои и ги купува комшијата на неговата.

20. Парталчињата на жените се шират се додека не ги превземат сите расположливи плакари низ домот.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2012 во 23:38


СТРАНИЦА ОД ДНЕВНИКОТ НА ЕДНА ЖЕНА:

Среда вечер. Мажот ми се однесува чудно.
Се договоривме да се најдеме во кафичот, да излеземе на кафе. Јас цел ден шетав по продавници со другарките и задоцнив 45 минути. Мислев ќе биде многу налутен, а тој ништо не искоментира. Додека го пиевме кафето цело време молчеше. Го прашав што му е, зошто е вознемирен. Ми рече дека не е вознемирен и дека ништо необично не се случило. На пат кон дома му кажав дека го сакам, тој само се насмеа и продолжи да вози и да молчи.

Не можам да сфатам зошто е вака чуден. Дома продолжи да гледа телевизија и молчеше цела вечер. Го чувствував далечен, се обидов да започнам разговор, но неуспешно. На крај решив да си легнам. После 10 минути дојде тој ненадејно, почнавме да водиме љубов, но пак го чувствував многу далечен. Заспав плачејќи. Убедена сум дека има љубовница.  Мојот живот е катастрофа.

СТРАНИЦА ОД ДНЕВНИКОТ НА МАЖОТ:


Среда вечер. Вечерва Барселона загуби од Селтик, за сметка на тоа со жената здраво се изнарокавме.Не ми се верува



Кон врв
Forrest Green Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Ноември.2012
Локација: Tommorowland
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Forrest Green Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 00:21
Prvin bese sozdaden mazot,pa zenata....i za da se popravi greskata,bese sozdaden i alkoholot
I am the anarchitect of my life
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 00:26
Originally posted by Forrest Green Forrest Green напиша:

Prvin bese sozdaden mazot,pa zenata....i za da se popravi greskata,bese sozdaden i alkoholot

Prvin bese sozdaden mazot, pa Gospod rece...mozam jas i podobro od ova плазење
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 00:28
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by Forrest Green Forrest Green напиша:

Prvin bese sozdaden mazot,pa zenata....i za da se popravi greskata,bese sozdaden i alkoholot

Prvin bese sozdaden mazot, pa Gospod rece...mozam jas i podobro od ova плазење
Пред секое ремек дело постои груба сликанамигнување

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 00:29
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

Жените во 1970: Сакај ме, но не ме допирај!
Жените во 1980: Допирај ме, но не ме бакнувај!
Жените во 1990: Бакнувај ме, но не прави ништо повеќе!
Жените во 2000: Направи нешто повеќе, но не кажувај никому!
Жените во 2010: Прави се, инаку ќе им кажам на сите дека не те бидува за ништо!

да
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 22:41
Маж и жена гледаат бокс: 
Мажот воздивнува: Разочаран сум...се заврши за 4 минути!
Жената низ насмевка: Сега знаеш како ми е мене.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 22:51
газење од смеење
vivi
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 22:52
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

Жените во 1970: Сакај ме, но не ме допирај!
Жените во 1980: Допирај ме, но не ме бакнувај!
Жените во 1990: Бакнувај ме, но не прави ништо повеќе!
Жените во 2000: Направи нешто повеќе, но не кажувај никому!
Жените во 2010: Прави се, инаку ќе им кажам на сите дека не те бидува за ништо!

да

2012 pravi se deka ne se poznavame голема насмевка
vivi
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 23:33
- Миличок, за роденден сакам подарок, кој кога ќе го нагазиш за 3 секунди качува 120ка!!! 
- Добро мила, ќе ти купам вага!

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2012 во 00:36
Mazot i veli na zenata:
-Znaes li ti da racunas?
-Znam!
-Epa racunaj deka vecerva ke imame seks.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2012 во 00:21
И купил мажот на жената тегла мед за 8 Март,па и вика:
Ај доста јадеше гомна цела година еве заблажисе малце.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.