IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Најзабавен мк-форум е:
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најзабавен мк-форум е:

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 29>
Прашање: Кој е најзабавен мк-форум?
Одговор Гласови Статистика
189 [60,38%]
46 [14,70%]
13 [4,15%]
43 [13,74%]
22 [7,03%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 14:52
Originally posted by -Niki- -Niki- напиша:

море не само што е мешавина, тамо што има еден ник Acid и тој им е главен но да знаеш колку е дрзок, арогантен и егоистичен. Ако некој каже нешро (било што) но на него не му се свиѓа одма ке тресне некоја зелена и + на тоа ако му вратиш одма следува бан или закана за бан која вика "Ке те преместиме на иди види" Е ова нели е навреда. + ако некој има на тој форум да пази, да не збори ништо против ОнНет односно Оне, не знам но ако се спомне нешто против нив одма побеснува. Дали има бесплатен хостинг за неговиот сајт од Оннет или што е не знам.


нема врска со он нет ниту е хостиран на он нет, ама си добија популарност на тој форум и тоа е сега што сакаат ќе прават. додека не се запусти, а последно време се надолу оди.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 07:05
Морам да ве прекинам тука со дискусиите и да ви укажам дека темата е Најзабавен мк-форум е... а не Најлош форум е...
Секој од нас одбира на кој форум ке учествува, секој од нас има право да се лути кога е баниран, секој модератор и администратор на секој форум има право да го заштити форумот од самоволија.
Праксата на Идивиди е,  колку се може да се почитува другите македонски форуми и да не се дозволи отворање теми за атак врз другите, како и коментари со кои  ке се наруши угледот на другите форуми, упатување навреди кон модератори и администратори од други (а за нашиов ич збор не правиме) мак. форуми.Како ќе постапуваат другите е нивно, тука е така и ќе се обидеме да остане така.
 Ние можеме да отвориме тема на која ке ги искажеме мислењата (ако веке нема таква тема) за тоа што не ни се допаѓа или зошто не ни се допаѓа нешто кај некој македонски форум во која ке се дадат конструктивни забелешки па сите ние администратори и модератори би ги прифатиле/или не и кои би придонеле за подобрување на  општата состојба на форумите како места за разменување мислења, забава.
Затоа ве молам, прекинете со атак и дискутирајте на темата. Постовите со навреди кон други форуми ке бидат сокриени или  префрлени во тема со забелешки за мк. форуми ако има таква  или ако се отвори.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 08:56
Секако, јас никаде не именував конкретен форум, нели? А тоа што некој си се препознал па си ја има мувата на капата...негов проблем. Значи дека сум го/ја погодила работата во срж.намигнување

И да, зошто ми се допаѓа идивиди форумот: поради тоа што сметам дека е најкултурен, (можеби не најмасовен но со пософтицирани и поквалитетни дискутанти), модераторите се вредни и не седат како кукли туку реагираат на сите недоличности и отстапки од нормалниот тек на дискусијата, темите се повеќе од интересни , владее некоја топлина и атмосфера што ја нема на други места.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 23:00
Регистрирана сум и на Кајгана...Но не ми се свиѓа таму...
Релативно нова сум тука, али овдека е многу подобро...трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 05:09
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

И да, гласав за Кајгана после ова што го прочитав. Овде забавата одамна исчезна.


Добро де и јас сум на кајгана сега и пишам и таму и тука, тука сум сега поактивен. Јас кажвам реална слика како е на македонскиот сајбер простор. Кајгана го достигна врвот во 2007/2008 , сега тера некој континуитет ама не е тоа што беше тогаш. И за овде имам кажано одамна дека не е тоа што беше на почетоко кога се зачленив 2005/2006 мислам најмногу забава имаше. Сега гледам дека и тука се враќа по полека , не е толку замрен како што беше на некој периоди.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 05:16
Ако почниме да зборуваме за реална слика, за квалитетот на форумите, за тоа каде има поквалитетни дискусии, на какви теми се дискутира и сл. темава ќе замине во непосакуван правец, така да џабе да не продолжуваме. Ниту јас ќе бидам побогат, ниту на комшијата ќе му фалат офците. Кој сватил, сватил...кој не, пак арно.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 05:19
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Ако почниме да зборуваме за реална слика, за квалитетот на форумите, за тоа каде има поквалитетни дискусии, на какви теми се дискутира и сл. темава ќе замине во непосакуван правец, така да џабе да не продолжуваме. Ниту јас ќе бидам побогат, ниту на комшијата ќе му фалат офците. Кој сватил, сватил...кој не, пак арно.


Најнормално, јас си кажвам за мене како е ти за тебе и тоа е тоа. Сакав да ти кажам само дека неќев никој да навредам, и дека само кажувам како стојат работите.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 14:18
ИДИВИДИ дефинитивноголема%20насмевка
луѓето ми се пријатни...
 
инаку такоџе интересен за мене е и www.koli.com.mk форумот....
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 15:33
idividi понекогаш е забавен ама повекето време си е брз и не го чекам многу
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 09:55
Овде е топло и убаво, многу фамилијарно, тројца од моето семејство пишуваме тука, тоа кажува многу, нели?трепкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 11:28
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Овде е топло и убаво, многу фамилијарно, тројца од моето семејство пишуваме тука, тоа кажува многу, нели?трепкање

Jas mislev samo mene mi e zesko, oti sum mnogu vatren, ama to od clenojve bilo :-D
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 11:39
“Топла и фамилијарна атмосфера“ не е исто што и “жешко и ватрено“, но некои ги толкуваат работите зависно од своите преференци и очекувања од форумот.

Но верувам дека секој ќе си го пронајде тоа што го бара.среќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 12:07
Во багра не можам да се снајдам, имам отворено еднаш или двапати и навистина не ми се допадна тоа што го прочитав.

ВМ не е лош мк. форум.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 12:27
Ми се допаѓа порталот Премин, немаат форум, ама затоа има он-лајн разговор со свештеник па можеш да си поставиш прашање за се што те интересира.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.