IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Масакр кај с.Смилковци ,убиени  пет Македонци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Масакр кај с.Смилковци ,убиени пет Македонци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 29>
Автор
Порака
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 20:28
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:



И не ми го извртувај муабетот, преку стојко ми е од разно разни поборници за нереален соживот, страв од некаква си војна, новокомпонирано братство и единство и слични срања.
-------------------------------------------------------------------
Затоа муабетите за патриотизам, квази патриотизам и сл. остај ги на страна. Македонија е мала земја, во неа се се знае, и кој поминал 5-6 месеци по ровови кога тоа требало и кој ги сунчал јајцата на Егејот, и кој е патриот, и кој не е.


А бе реков не е темава за вакви муабети, ама ај...
Сега шпекулираме ама ај и тоа...
Сигурен сум дека ти, и огроемн број патриоти кои избегале надвор од државава...
ќе дојдат и ќе се борат во војната која ја заговараш...
нели дека е така...?

и кажи ми, како мислиш дека ќе заврши таа војна...?
државата ќе остане со исти граници...?
ние ќе ги очистиме и избркаме нив од делови или од цела држава...?
они ќе не очистат и ќе не избркаат од делови од неа...?
ќе направиме нови граници...?
мислиш дека Албанците од соседните држави ќе останат мирни и некој ќе ги спречи да влезат да им помогнат на своите...?
мислиш дека Америте или Старата курва ќе остават да се истепаме без да имаат свое влијание на приказната...?
мислиш дека ќе ни дозволат да купиме авиони и тенкови ид Украина...?
или Бугарите ќе ни дадат тенкови, ако се во Нато, нели...?
мислиш дека они нема да набават оружје...?

мислиш дека ние ќе победиме - како би изгледала таа победа...?
мислиш дека во таква војна ќе има победени и поразени...?
мислиш дека зградетината на Кале е направена за окулу неа да фрчат куршуми...?

мислиш дека живееш во 903-та и ќе водиш војна против аскер, ќе викаш инлерииии...?
па после ќе пеат песни за твојата или нечија храброст...?

и нека не се нервира Стојко твој од поборниците за соживот, стравот од војна и братство единство...
45 та одамна помина...
а ние што живеем овде ќе го правиме тоа што мораме да го правиме...
можеби нема да имаме избор...
но бараме шанса да имаме...

инаку ќе ти кажам...
за некого најголем патриотизам е кога у кафана со чашка ж'та ќе и бутне 50 евра меѓу цицки на певаљката...
ж'та - виски, како сакаш...
на мојот Стојко од такви му е преку таквото...
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 20:54
И ич не мора да ме молишнамигнување Тоа го полагав пред некоја година и имам 9ка. Не ме терај да го преполагам поради тоа што тебе ти текналонамигнување.....
babo sigurno si polagala na nekoj od privatnite fakulteti , si trebala da frlish ushte nekoe evro i 10 ka da ti pisat среќа
 
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 21:12
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Originally posted by mariija mariija напиша:

Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Ќе пише нешто човек и одма ќе се распалите како со бензин да ве полиленамигнување
 
[QUOTE=mariija]Babicke ah babicke dali do godinite e neznam nekako ne si mi bas jasna ili se pravish????Znaci JO ke bara dozivotna kazna za izvrsitelite na krivicnoto delo terorizam ,mislam deka ne bi go izjavil ova dokolku nema dovolno materijalni  dokazi za da se dokaze deka privedenite se izvrsiteli na ubistvoto.Tocno e toa deka sekoj e nevin dodeka ne se dokaze sporotivnoto no vo ovoj slucaj jas sum sigurna deka tokmu privedenite lica (i dve lica vo begstvo)se izvrsitelite na ubistvoto od pricina sto od  12 ti april se pribiraaa materijalni dokazi,se utvrduvase faktickata sostojba ,za da mozat krivicnata prijava dobro potkovana za da ne se raznisa nitu vo eden moment  ja dostavat do JO.Ima nekoj sto non stop SE  gleda i sledi намигнување(sateliti,planetaren sistem).....

...min.4 godini a max.dozivotna robija.
 
1. Факт
2. Личен став
3. Мизерија. Минимум 4 години? Ајде бе...изненадување
 
baboooo aj babooooo otvori Krivicen zakonik na RM procitaj malku moze se ke ti stane jasno ne mi mizeruvaj ok ova e molba od mene намигнување
 
 И ич не мора да ме молишнамигнување Тоа го полагав пред некоја година и имам 9ка. Не ме терај да го преполагам поради тоа што тебе ти текналонамигнување
 
Сакаш да ми кажеш дека минимум 4 години е доволно за кривичното дело тероризам? Сакаш да кажеш дека некоја терористичка организација може да ја крене во воздух цела зграда на Нова Македонија каде што се сместени многу министерства и агенции, ама најмалку што може да добие се 4 години?!? Тоа ти е еднакво на 11 септември и кулите близначки. да
Истите тие терористи отишле на езеро .. по риба можебиизненадување па им свирнале по цел шаржер во глава и во тело.
Не е важно колку ќе бара ЈО. Важно е колку ќе изрече судијата. Па тоа може да е и минималецот, никој АМА БАШ НИКОЈ не може да го предвиди тоа.
 
И да, од тоа ти што го кажа ти вреди само она, дека никој не е виновен додека не се докаже спротивното, како и висината на затворската казна. Другото ти е личен ставнамигнување
 
 
Ај сеа оди да преполагаш форумско цитирање...изгледа си паднала на тој испитсреќа

Очигледно ќе треба да си го преполагаш предметот, затоа што си извршила погрешно квалификување на кривичното дело. 

Како ли само изврши супсумација на фактичката состојба од ова кривично дело под тој член, уште не ми е јасно. Но, нема да навлегувам во тоа. 

Постои разлика меѓу терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста  и кривично дело тероризам. Едното е насочено против една работа, другото против друга, но нема да навлегувам во тоа, верувам ја имаш книгата казнено право, ќе отвориш и ќе си повториш. Тоа дело за кое говориш е предвидено во член 313 и воопшто не ги опфаќа фактичките дејствија на ова кривично дело, додека другото е предвидено во член 394-б. 

Член 394-б од КЗМ

(1) Тој што ќе изврши дело на убиство, телесно повредување,
грабнување на лица, уништување на јавни објекти, транспортни системи,
објекти на инфраструктура, информациони системи и други објекти во
општа употреба, грабнување на авиони или други средства на јавен
транспорт, производство, поседување или трговија со нуклеарно оружје,
биолошки, хемиски оружја и други видови на оружја и опасни материи,
пуштање на опасни радиоактивни, отровни и други опасни супстанции или
предизвикување на пожар или експлозија, уништување на постројки за
снабдување со вода, енергија или други основни природни извори, со
намера загрозување на животот и телото и создавање чувство на
несигурност или страв кај граѓаните, ќе се казни со затвор најмалку десет
години или со доживотен затвор.





Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 21:42
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


А бе реков не е темава за вакви муабети, ама ај...
Сега шпекулираме ама ај и тоа...
Сигурен сум дека ти, и огроемн број патриоти кои избегале надвор од државава...
ќе дојдат и ќе се борат во војната која ја заговараш...
нели дека е така...?

и кажи ми, како мислиш дека ќе заврши таа војна...?
државата ќе остане со исти граници...?
ние ќе ги очистиме и избркаме нив од делови или од цела држава...?
они ќе не очистат и ќе не избркаат од делови од неа...?
ќе направиме нови граници...?
мислиш дека Албанците од соседните држави ќе останат мирни и некој ќе ги спречи да влезат да им помогнат на своите...?
мислиш дека Америте или Старата курва ќе остават да се истепаме без да имаат свое влијание на приказната...?
мислиш дека ќе ни дозволат да купиме авиони и тенкови ид Украина...?
или Бугарите ќе ни дадат тенкови, ако се во Нато, нели...?
мислиш дека они нема да набават оружје...?

мислиш дека ние ќе победиме - како би изгледала таа победа...?
мислиш дека во таква војна ќе има победени и поразени...?
мислиш дека зградетината на Кале е направена за окулу неа да фрчат куршуми...?

мислиш дека живееш во 903-та и ќе водиш војна против аскер, ќе викаш инлерииии...?
па после ќе пеат песни за твојата или нечија храброст...?

и нека не се нервира Стојко твој од поборниците за соживот, стравот од војна и братство единство...
45 та одамна помина...
а ние што живеем овде ќе го правиме тоа што мораме да го правиме...
можеби нема да имаме избор...
но бараме шанса да имаме...

инаку ќе ти кажам...
за некого најголем патриотизам е кога у кафана со чашка ж'та ќе и бутне 50 евра меѓу цицки на певаљката...
ж'та - виски, како сакаш...
на мојот Стојко од такви му е преку таквото...

не него треба да седиме и да се криеме ко пизда под кошула, да гледаме како сатарот ни се приближува над сопствената глава а ние да се молиме дека ќе не промаши, а и се разбира да го гланцаме кубурот за недај боже.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
goran-twin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goran-twin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 21:45
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Originally posted by goran-twin goran-twin напиша:

Исламот нападна,протестанска Америка притисна,ама православна Македонија сепак ќе победи


Исламот како религија не ги учи баш тоа.
Радикалниот ислам и терористичките организации се виновноцитесреќа

Недоволно го познаваш она што го коментираш,учењето негово,а посебно
целите па макар и на традиционалниот ислам.

Радикализам-НЕ,но тоа е реалноста,некому му одговара или не.
Радикализам-НЕ,за оној што го прави.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 21:47
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


А бе реков не е темава за вакви муабети, ама ај...
Сега шпекулираме ама ај и тоа...
Сигурен сум дека ти, и огроемн број патриоти кои избегале надвор од државава...
ќе дојдат и ќе се борат во војната која ја заговараш...
нели дека е така...?

и кажи ми, како мислиш дека ќе заврши таа војна...?
државата ќе остане со исти граници...?
ние ќе ги очистиме и избркаме нив од делови или од цела држава...?
они ќе не очистат и ќе не избркаат од делови од неа...?
ќе направиме нови граници...?
мислиш дека Албанците од соседните држави ќе останат мирни и некој ќе ги спречи да влезат да им помогнат на своите...?
мислиш дека Америте или Старата курва ќе остават да се истепаме без да имаат свое влијание на приказната...?
мислиш дека ќе ни дозволат да купиме авиони и тенкови ид Украина...?
или Бугарите ќе ни дадат тенкови, ако се во Нато, нели...?
мислиш дека они нема да набават оружје...?

мислиш дека ние ќе победиме - како би изгледала таа победа...?
мислиш дека во таква војна ќе има победени и поразени...?
мислиш дека зградетината на Кале е направена за окулу неа да фрчат куршуми...?

мислиш дека живееш во 903-та и ќе водиш војна против аскер, ќе викаш инлерииии...?
па после ќе пеат песни за твојата или нечија храброст...?

и нека не се нервира Стојко твој од поборниците за соживот, стравот од војна и братство единство...
45 та одамна помина...
а ние што живеем овде ќе го правиме тоа што мораме да го правиме...
можеби нема да имаме избор...
но бараме шанса да имаме...

инаку ќе ти кажам...
за некого најголем патриотизам е кога у кафана со чашка ж'та ќе и бутне 50 евра меѓу цицки на певаљката...
ж'та - виски, како сакаш...
на мојот Стојко од такви му е преку таквото...

не него треба да седиме и да се криеме ко пизда под кошула, да гледаме како сатарот ни се приближува над сопствената глава а ние да се молиме дека ќе не промаши, а и се разбира да го гланцаме кубурот за недај боже.

Ili uste popametno e kako TEBE da mu ja kidneme nadvor od drzavava , i da drapame madinja po forumi deka sme nekojsi patrioti....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 21:51
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

 
Радикалниот Ислам не сака и не бара соживот, иако формално тоа го постира пред јавноста... додека с'е уште не е доминантен.

Целта на радикалниот Ислам е да биде единствена религија на светов.



Радикалниот Ислам, тоа што го бара може да го добие само во држави кои немаат капацитет да одговорат на тактиката која ти ја спомена. Во многу европски држави, а и во некои кои не се дел од Европа, таквите тактики се осудени на неуспех. За тоа се пример Грција и Германија, а донекаде и Русија и Кина. Израел и нема да го споменувам, затоа што не е дел од Европа, но таму таквите тактити не успеваат ниту да се испланираат без сметките на оние кои планираат да бидат поматени, а не пак да видат некаква примена. 
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 22:59
@ горан,
Не планирам да дискутирам со тебе за радикалниот ислам во Македонија, ниту за вахабистите ниту за било што. Со оглед на тоа што мојата дипломска работа е Појава на вахабизмот и радикалниот ислам во Македонија , мислам дека нема нешто ново што ти ќе ми кажеш, а што јас не го знам после 2 години истражување, работа на терен па дури и посета на едни "многу слатки" фаци во импровизирана скривница на Косово.
Албанците кои што живееле на територија на Македонија и оние што се дојденци после конфликтот на Косово, мислам дека не можеш да ги споредуваш. Дури и албанците со кои што правев муабет во Тирана ги мразат дојденците. Само македонците им се поклонуваат.доста е
Марија, сега го гледам официјалното соопштение на МВР кое вели вака...

Имено во врска со грозоморниот чин, односно кривичното дело „Тероризам“, поднесена е кривична пријава против пет лица од Скопје на возраст од 24 до 54 години. Тројца од нив, од кои едно лице на возраст од 27 години и двајца браќа на возраст од 32 и 33 години, се директно осомничени како извршители на убиството на петте момчиња, додека останатите двајца се товарат дека им помагале при извршување на делото.

Според досега добиените сознанија тројцата пријавени на 12.04.2012 година, околу 20.00 часот, во атарот на село Смилковци, на место викано „Смилковски езера“, по претходен договор, со употреба на огнено оружје (2 автоматски пушки и еден пиштол) ги лишиле од живот петте момчиња, по што со Патничко возило „Опел Омега“, темно-црвена боја, го напуштиле местото на настанот и се упатиле кон ГП „Долно Блаце“, каде во близина на м.в. „Вражји Вир“, го оставиле возилото. По извршување на кривичното дело, пријавените помагачи им обезбедиле засолниште и им помогнале илегално да ја напуштат територијата на РМакедонија и да заминат во Косово.

Поради постоење на основано сомнение дека поголема количина на оружје кое го користеле членови на криминалната група е складирано во домот на 60 годишно лице од село Отља – Куманово, извршен е претрес во дом и други простории, при што пронајдена е поголема количина на муниција и куршуми со кал. 12,7 мм и 14,5 мм, 7,62мм, тронблонски куршуми, рамки од автоматска и полуавтоматска пушка и реденици за пушкомитралез. Исто така пронајдени се радиостаници, маскирни панталони, кошули и ранци, амблеми и легитимации и албум со ознаки од УЧК, тактички елеци маскирна боја од кои еден со амблем на УЧК и др. Против истата поднесена е кривична пријава поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „Тероризам„ по член 394–б ст.6, од КЗ на Р.Македонија.

Никаде не пишува дека против сторителите на кривичното дело е поднесена кривична пријава по член 394-б, туку дека по претресот е поднесена криивична пријава по истиот тој член. Тоа може да биде против други уапсени а не баш против тие што пукале. Дај Македон стави го тој фамозен став 6, а не твојот став 1.
 
Баш во соопштението се вели дека против сторителите на убиството е поднесена к.п за кривично дело Тероризам, а за тоа дело стои многу убаво во член 313..

Тероризам

Член 313

Тој што со намера да го загрози уставниот поредок или безбедноста на

Република Македонија ќе предизвика или сериозно ќе се закани со

предизвикување експлозија, пожар, поплава или друго општоопасно

дејствие или акт на насилство, создавајќи чувство на несигурност или

страв кај граѓаните, ќе се казни со затвор најмалку четири години.

 
 
Е сега кој не разбрал не знам. Марија кажа дека кривичната пријава е за тероризам по член 313 за кое што следува казна затвор од најмалку 4 години. Јас фино прашав дали мислите дека е доволно 4 години за животот на 5 лица??? Доаѓа Македон и вели дека по друг основ е поднесена к.п?!? И сега излегува уствари дека Марија не го познава законот како адвокат, а не јаснамигнување
Со оглед на тоа што моето познавање на кривичниот закон не е такво како на правниците, ајде (идни) адвокати расчистете ја мистеријата.
 
Марија - минимум 4 години
Македон - минимум 10 години...
И што ќе биде сега????
 
Моја специјалност е фаќање на сторители на КД а не поднесување на кп или бранење на сторителите. среќа
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 23:16
Што се закатанчивте сите за минималната казна, кога се знае која ќе биде изречената казна...за тие што се директни извршители и помагачите ќе има доживотен затвор...
ако грешам....сите ве носам на пијачка (ако смеете да побарате)...голема насмевка
Туку друго ми мати памет...оној Хоџа и во 2001 прв даваше интервју а ние му се смеевме "види го глуп шиптар, ќе војувал со Македонија" .... и муабетот заврши со 70-80 мртви македонци и еден куп инвалиди....
сега пак тој прв дава изјава...размислување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 23:18
Не заборавај, ова е Македонија. Никој не ти гарантира дека ќе биде максималнасмеење
И ако не е јас ќе ти барам пијачка...да те видамкул
А за другото дај прегризи јазикплазење злонамерно не ни фалат сега 100тина мртвитага
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 23:20
Јас до уте можам да се гризам..ама тоа е...не зависи од нас...
не е коинциденција во исто време што има немири и тука и во Косово и во Јужна Србија...
како што мене ми мириса....ПОЧЕЛО ЈЕ ПОЧЕЛОООО.....танцување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 23:25
Доживотен затвор сигурно нема да им дадат..ќе бидат тоа неколку год.,а по неколку ќе им скратат и од тие....
Туку..зошто никој јавно ништо не кажа за престрелаката у Липково пред некој денразмислување

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 23:26
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Доживотен затвор сигурно нема да им дадат..ќе бидат тоа неколку год.,а по неколку ќе им скратат и од тие....
Туку..зошто никој јавно ништо не кажа за престрелаката у Липково пред некој денразмислување



мораториум од Владата....намигнување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 23:27
Аа да,да..ма ајде
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.