IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовта може да не убие???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовта може да не убие???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
Автор
Порака
maja_tweety Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_tweety Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 21:49
joj
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 23:48
vekje me ubiva,...тагалутинаголема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
maja_tweety Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_tweety Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 23:52
i kako e?
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 00:05
ZNAEV...ZNAEV.... DEKA MOZE DA UBIE?????
ZNAEV JAS ,USHTE PRED SITE TIE NAUCHNICI....EKSPERTI...


Изменето од mamma - 14.Октомври.2007 во 21:15

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 00:24
.

Изменето од ACELERA - 27.Мај.2010 во 19:38
Кон врв
dozd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dozd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 00:26
ddali bavnotot e sekoas sigurno....bavno ama sigurno...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 00:56
...NEMATE GAJLE, VIE STE OPERIRANI OD TOA...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 03:11
Понекогаш ме убива, понекогаш ми дава сила да се борам со непријатностите...ме става во гроб и ме оживува....ме полудува со радост и тага, ме прави најсреќна, ме прави најтажна....се зависи од љубовта...да ја немаше неа не знам како ќе опстанев, јас сум зависник од љубов како што сите се зависни од храна.....без љубов не ми е ни потребен живот, без таа мала слатка тајна која се крие во нашите срца и не тера да сакаме до бесвест....до небо и назад...
И ДА!!! Убива! Ама тоа нема во никој случај да ме спречи да ја земам и да ја давам дупло повеќе...па и да ме убие е многу поубаво да се умре од љубов или за љубов отколку ради некоја друга работа или од некоја туѓа рака.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 11:15
vekje sum mrtva, ama se nadevam na vtor zhivot
always look on the bright side of the life!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 11:32
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Понекогаш ме убива, понекогаш ми дава сила да се борам со непријатностите...ме става во гроб и ме оживува....ме полудува со радост и тага, ме прави најсреќна, ме прави најтажна....се зависи од љубовта...да ја немаше неа не знам како ќе опстанев, јас сум зависник од љубов како што сите се зависни од храна.....без љубов не ми е ни потребен живот, без таа мала слатка тајна која се крие во нашите срца и не тера да сакаме до бесвест....до небо и назад...
И ДА!!! Убива! Ама тоа нема во никој случај да ме спречи да ја земам и да ја давам дупло повеќе...па и да ме убие е многу поубаво да се умре од љубов или за љубов отколку ради некоја друга работа или од некоја туѓа рака.


wow!
ova e nesto ubavo da se procita, iskreno me naezi blueprayer
apsolutno se soglasuvam so tebe

pozdrav големо%20гушкање
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 11:37
Najgolem pricinitel na stresot i pojava na razni (psihosomatski) bolesti e tokmu gubenjeto na sakanata licnost.

koj saka da procita poveke neka poveli:

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/307/
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 12:37
spored mene sakanata licnost nikogas ne moze da se izgubi, jas mozam da ja sakam bilo kade i da e, nemora da e pokraj mene jas pak mozam da ja sakam, ako umre pak mozam da ja sakam. stresot i bolestite pocnuvaat od taa tocka sto jas nema da mozam da se snajdam bez taa licnost sto celo vreme me druzese sluzese trpese.
toj sto e naviknat da go sluzat ili da mu ugoduvaat koga ke zamine, drugata polovina ostanuva kako paralizirana. samiot si e kriv samiot si gi navlekuva bolestite. ne e toj vinoven sto zaminuva.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 13:33


Ljubovta ima bozevstvena priroda ....

taka da ne e taa koja sto ubiva ...
tuku nasata zelba nekogo da go sakame ...
ili da bideme sakani ...

Vistinska ljubov e ako dvajcata se ZA ...

eden ako ne e za taa vrska ...
ili dvajcata ne sakaat ... ljubov tuka nema ...

e toa ubiva ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 14:26
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

spored mene sakanata licnost nikogas ne moze da se izgubi, jas mozam da ja sakam bilo kade i da e, nemora da e pokraj mene jas pak mozam da ja sakam, ako umre pak mozam da ja sakam. stresot i bolestite pocnuvaat od taa tocka sto jas nema da mozam da se snajdam bez taa licnost sto celo vreme me druzese sluzese trpese.
toj sto e naviknat da go sluzat ili da mu ugoduvaat koga ke zamine, drugata polovina ostanuva kako paralizirana. samiot si e kriv samiot si gi navlekuva bolestite. ne e toj vinoven sto zaminuva.

 изгубената личност може да се сака и откако ќе замине таа, но самата помисла на тоа и само тоа што не само психички ќе ни фали и физички. ќе посакаш да ја гушнеш, да ја бакнеш,да ја гледаш како се смее, да те погледне нежно, не можеш да живееш ти од минато и илузии. а болестите не се случуваат свесно, верувај ми, тие потсвесно работат, јас имав денови кога немав поим зашто ми се случува тоа, се ми беше ок, го прифатив фактот за крај, а завршив на доктор....
ДРАГИ МОИ ФОРУМЏИИ, ОБОЖАВАТЕЛИ И ЗАВИСНИЦИ ОД ЉУБОВТА, чувајте ја и негувајте ја додека ја имате...не ни помислувајте ни на крај памет што би ви се случило ако таа ја нема, зашто ако искрено сакате верувајте дека насловот на оваа тема е вистинит, па тоа е најкобното нешто што може да ви се случи поради фактот љубов. секогаш посакувајте ја нејзината добра и нежна страна...онаа која прави да се дигнеме до ѕвездите додека цврсто стоиме на земја, дозволете да преовладува со вас..таа е како дрога...но нема да ве убие додека не се вмеша вашиот памет таму.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.