IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се стане хакер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се стане хакер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Darkness_Hack Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Darkness_Hack Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 05:51
Anarchy ima mala greska treba da ja barate portata 139 netbios

a da i da naucite koja porta za sto e ne e loso
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 01:02
abe site ste stanale hakersta ej hahahahaha
Кон врв
Pero_Kumanovo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pero_Kumanovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 19:44
I kako posle so ova koga ke go otvoram vo  CMD potoa kada se pisuva ip adresata i kako se vleguva sto potoa!!!
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 01:04
kako da stane haker
KOJ?
JOIN THE FAMILY
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 18:52
ke sejte ko mene po 18 sati na net i ke se interesirate i ke stanete hehehe
Кон врв
Darkness_Hack Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Darkness_Hack Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 18:22
Originally posted by kojotovik kojotovik напиша:

ke sejte ko mene po 18 sati na net i ke se interesirate i ke stanete hehehe



aj bidi samo ti haker:> nema nikoj drug ti samo se razbiras od se
aj sea sreken si:> hahahah
Кон врв
Darkness_Hack Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Darkness_Hack Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 18:28
a ustvari aj daj mail tvoj da vidam i jas sakam nesto da naucam od tebe mislam haker si neli moze na kraj jas ke te ucam tebe nisto cudo site takvi sto mislat deka znaat nesto na kraj ispaga deka vrska nemaat ke naucat primitivskiot netbios hacking i se znaat dobro izvini sea imas skeneri sto ti gi dava site kompjuteri na internet sto imaat sharing praeno голема%20насмевка i op odma avtomatski i ti stanuvas haker hahahahhaha

A da izvini te navrediv za moment isto mozes da haknes strani sto se so osnoven password mislam na  admin admin hmmm i moze ali se sonmevam deka epten malce znaes i exploiti da pustas ali ne uspesni taka da mozes ti so godini da sedis na kompjuter ali dzabe ti e


Изменето од Darkness_Hack - 08.Ноември.2007 во 18:35
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 19:21
hm net bios:) net send:) sekoj kompjuter moze da se podesi sve
taka da i portite bolje bi bilo nekolku varijanti da imate
ip adresa e bitna mnogu amam kako sto ide vreme site skoro se na proxy mislam vrednite za haknuvanje i taka da mnogu tesko da izvadis ip od nekoe unricible proxy
net bios e mnogu dobra rabota samo kucanje treba do koska
trojancite se nogu solidni za kontroliranje kom taka da ponovite trojan horse np najdete go ima i za skeniranje na porty proxy menjanje
kontrola na ps od kopce kako na primer vadenje cd brisenje na file isklucuvanje na tastatura mause
sega ako se razbiras mozes i da implementiras nesto vo samiot trojan amam vise anti virusite facaat sve
toa print sto velite ne e na site open shared samo na mreza nekoja moze taka da se vleze samo ne mora da znaci deka all funk ti se dozvoleni
jas na primer bi brkal *.pwl file na koj imeto mozete da go najdete vo sistem.ini nekade na sredina da go vidite imeto
najlesno i najverodostojno zakacuvanje
:P)
ili pak ako e nekoj smotan stavi mu vnc i zakaci mu se:)
ama ne znam koja e potrebada za demig takov da pravis
i vreme da gubis plus ako saka nekoj da te najde ce te najde ako me svacas za toa treba da imas edno golemo listche so proxy serveri so porti i taka natamy
:)
vo mreza na primer netsend mozete da go koristite za ispracanje na pop up:) poraki
:)
win e cel so dupki ako vidime samo najgolemata e vo srdisteto explorerot e sega za toa u druga prilika :)
ako ja imam
:)
a ova sto sum sega vi go kazal nemojte mnogu da me fatite na zbor ova e pred 5 godini sema ako ne i 7:)
koga nt uste bese u sema:)
i 98
:)P
sto bea najlesni za kontroliranje:)
ima razlika samo od vlaganje na kom i haknuvanje na kom
ako vise vlagas vlezi neprimeten i iskoci kako takov ako vise haknuvas mozes so shelovi auto botovi da go prepunis sistemot koj sakas da go haknis pa i fire waal da ima i consil ili sto bilo ce se zbuni ako me svacate
najnovo nesto se crvite sto ne ni smeam nesto da otkrivam za nivv a i ne vi bi predlozil da odleduvate nekoj :) osven ako nemate rezerva pc:)
 
Кон врв
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 09:08
Mnogu zboruvate,a nisto "korisno" ne naucinme!
Hakeri ste bozem!,ne znaete ni da objasnite!
Svijet je okrutan...Okrutniji od juce...
Кон врв
KIKO_ivanovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

The good boy

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKO_ivanovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 08:37
Originally posted by hacko hacko напиша:

Mnogu zboruvate,a nisto "korisno" ne naucinme!
Hakeri ste bozem!,ne znaete ni da objasnite!


А ти па хакер се замислуиш?
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 07:49
Хакер е глушецот (не глувчето).
Ми влегол во компјутерот (остана отворен кога го монтирав модемот). Не му требале специјални знаења. Среќа што навреме забележав...
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 10:44
Све е каша попара, Па ве молам објаснете каде и што точно да напишам кога ќе го отворам Lmhosts во NOTEPAD. И што е тоа со табот оти кога ќе кликнеш на табот одиш на адрес барот. Објаснете оти мене ми е каша попара во памет, ВЕ МОЛАМ.
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 10:46
А заборавив,

Напишете по ред се како треба да се прави оти ова мене ми личи на испревртена работа.
Кон врв
k45p3r Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај k45p3r Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 18:17
aj zdr. abe koj sakat da postanit haker?abe za eden den ne se mojt more!Trebit mnogu da ucis za da si haker.A ko so gledam na forumov nikoj nemat zelba za to!aku nekoj imat neka mi kazit??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.