IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Колку поголемо внимание, толку помалку љу
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку поголемо внимание, толку помалку љу

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 00:43
Ako te saka nema da mu smeta, ke ti vozvraka.A ako ne te saka ke mu bides dosadna,a toa ke go manifestira kako 'gusenje',nepotrebni raboti it.n.
Just love
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2007 во 17:44
Vnimanie da, ljubomora ne
taa ljubomora gusi, a site sakame vnimanie, neli?
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2007 во 18:14
внимание...па неќам од многу ‘внимание‘ да се претвориме во сијамски близнаци...братучед ми и девојка му се ама баш 24/7 нон стоп заедно, гарант заедно идат и у вц , малку патолошки ни изгледа таа врска на сите.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2007 во 19:44

Niedna  rabota koga ke ja preteras ne e ubava . Naj dobro e da najdes balans . Sustinata na ovaa tema e naj dobro objasneta vo knigata : EMOCIONALNA INTELEGENCIJA : Prezasitenosta vlijae  na metabolizmot i krvniot pritisok

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2007 во 17:36
Clap
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 03:25
Originally posted by Debora Debora напиша:

TEMAVA E
DALI KOGA NEKOGO GO OPSIPUVAS SO LJUBOV NEZNOST I SE STO SLEDI VO EDNA LJUBOVNA VRSKA;A TOA GO PRUZAS ZATOA STO NEIZMERNI I BEZUSLOVNO GO SAKAS ...KAKO SETO TOA  VLIAE NA CUVSTVATA NA TOJ STO TOA GO PRIMA;;;DALI SO TOA SE POTHRANUVA I ZACUVUVA LJUBOVTA ILI NE.....
 
Sakav da zapocnam ista tema ama ja najdov
i jas se prasuvam istoto??????????????????
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 19:40
Na ljubovta kako i na se drugo i e potrebna hrana. Da ne se zalazuvame, sekoj ima potreba da cue ubavi zborovi, da mu dadete do znaenje deka e sakan, deka ima nekoj sto go stava na piedestal. Vo ljubovta e dovolno samo da go sledite svojot instinkt i da gi pravite onie raboti sto i samite bi sakale drug da gi pravi za vas. Da se bide pozitiven vo ljubovta e najvazno, a kavgite e najdobro da se zamenat so ubavi zborovi, barem taka bi trebalo da funkcionira vo najdobar slucaj. Ako nekomu udarite "samar" golema e verojatnosta da vi vrati, a ako nekomu mu podarite ubav zbor tesko deka na toa ke vozvrati so "samar".
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 22:34
Moze da e vistina.
Ludjeto se mnogu suetni sustestva

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 00:11
Originally posted by Debora Debora напиша:

Dali e vistina ...


KOLKU POGOLEMO VNIMANIE,TOLKU POMALKU LJUBOV?

 

(se odnesuva za... luge na koj pruzajki im poveke od potrebnoto vnimanie doaga do zasituvawe koe poleka no sigurno vodi kon namaluvanje na ljubovta)


1. Да се избегнува сервилност.
2. Еден ден ако не се видите не значи дека не се сакате.
3. Некогаш човек треба да остане насамо за да си ги среди мислите и чувствата.


За домашна работа: Да ја гледаш драмата "Умри машки" кога ќе ја даваат на телевизија (мислам дека веќе не ја даваат во Драмски). Таа е добар пример.



Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 00:39
Originally posted by mamma mamma напиша:

Moze da e vistina.
Ludjeto se mnogu suetni sustestva
 
i jas mislam taka, ako premnogu mu obrnes vnimanie ke mu porasne EGOto do nebo nema da moze da se simne posle
 
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 00:40
DEKA NEKOJ KE INVESTIRA VO NAFTA
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 12:43
ej julija sto bese umri maski pretstavata ne mozam se setam
 
 
inace ... vistina e , ne cini toa
www.hjspain.com
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 13:11
Сум се нашла во потполно иста ваква ситуација и морам да кажам дека е вистина...цело време навалував му звонев пораки јавувања мсн и овој се оддалечи но потоа откако 3 дена му немав прозборено одма почна по мене повторно да трча и сега ни е топ..не претерувајте во додворувањето не е здравоLOLWinkTongue
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
molly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај molly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 22:31
se sto e preterano ne cini, pa i preterano osipuvanje so vnimanie, ne cini. jas ic nejkam nekoj premnogu da mi posvetuva vnimanie, poveke bi trcala po nekoj koj se pravi nedostapen odkolku nekoj koj trca po mene.
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.