IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - КОЈ Е ВИСТИНСКИОТ БОГ ЗА ОБОЖУВАЊЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОЈ Е ВИСТИНСКИОТ БОГ ЗА ОБОЖУВАЊЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 17:42
Ооооо не знаев дека албанците имаат друга религија?!?
Тие не се муслимани?!?

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 17:50

Ima albanci katolici i pravoslavni i toa mnogu ako ne si znaela.Neznam dali voopsto vredi da ti odgovaram na vakvi prasanja.Uste nemozam da svatam sto te maci. Jasno e deka gi mrazes albancite samo nemoj da gi praves site muslimani edno.Koga  dojde spomenikot na Skenderbeg iljadnici trcaa po nego (Eden od najgolemite  dusmani na islamot) i sega site muslimani ke gi napraves Skenderbegovci?

Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:05
Не ги мразам албанците и немам ништо против муслиманите, ниту против исламот...
Ама кога некој ми велича една религија (а досега имам сретнато само муслимани тоа да го прават) јас им го поставувам тоа прашање...
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:14
Ova go imam slusnato od mnogumina.Deka samo muslimanite se ljubomorni na verata i deka odma stanuvaat agresivni koga im se zboruva protiv nea.Tocno! Toa e od  dolznostite na muslimanot da  bide ljubomoren za Islamot no mnogumina ne znaat za toa  a  sepak taka se osekaat.Ti draga ovoj primer ti e  zanikade.Jas znam i uste postrasni raboti od ovaa sto ja kaza.Ti kazav koj e stavot na Islamot po toa prasanje(kamenuvanje do smrt).E  sega ako prodolzes ti da mi kazuvas znam muslimani pijanici ,k*rvari...neznam sto.Eh da bevme site  taka dobri muslimani......
------------------------------------------------
Originally posted by orto orto напиша:


dali imas nekoj TAZE primer za kamenuvaNje od denesno vreme, a BRATE KALEFE?
Imam vo kompjuter ako sakas ke ti go pratam.Nema da go stavam na forum zasto ima luge so slabo srce.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:19
Интересен мит, е како вие за се се оградувате, а ви се случува пред очи??? Ќе се правиме слепи сега?

Се знае дека муслиманите се разнесуват со бомби, ги понижуваат жените, и ги даваат на роднини, ако има потреба... Сега објаснете ми која друга религија ова го прави?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:27
jas go smisliv

terorrorislamizam
no nikoj ne primeti
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:31
Welcome Back adzijaSmile.
Gledam povtorno sires  megureligiska ljubov.Najiskreno mnogu mi e  zal sto te  gledam pak na forumov zatoa sto sega znam koj ke ti bide na meta otkako propadna planot za Protestantiziranje na Pravoslavnite tuka.Ti dadoa jasno na znaenje koj si i kolku vredi tvojata vera.
------------------------------------------------------------------
Da ti kazam nesto i da ti bide jasno ednas zasekogas.Glavnata razlika megu vas i nas e sto nie ja pocituvame granicata koja Allah ja postavil.Ni dal da gi uzivame site blagodeti od ovoj svet ,no da ne posegame po zabranetoto.Kaj vas nema granica.Sekoj si ima sloboda kolku saka pa  zatoa i vencavanjeto homoseksualci ne e nisto.Svakas li ti deka bez taa granica do kade bi stignalo covestvoto? Do celosen razvrat.Do celosno bezredie. Svakas li deka za dobroto na covekot e da mu se ogranici negovata  sloboda. Znam deka ovie zborovi nema da doprat dotebe no nema poveke sto da  kazes.Im se  zgadi na site od taa tvoja ljubov vo Hrista.Namesto da  zastanete odlucno protiv zloto vie uste i zastanuvate na stranata na zloto.
Na kraj da se  zahvalam na Allah sto me upatel na ova sto sum sega,bez negovoto upatstvo nemase da bidam upaten. Se molam za site  koi tragaat po vistinata da ja najdat i da bidat upateni. Amin
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:35
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Welcome Back adzijaSmile.
Najiskreno mnogu mi e  zal sto te  gledam pak na forumov


И треба да ти е жал, оти кај мене не проаѓаат филмчиња со љепи жељи... Тврди факти кхалефаа.... Big%20smile
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:38
Allah koga  go objave Quranot znaese deka ke postojat i takvi luge kako tebe pa zatoa objavi:
 
" Navistina onie koi ne veruvaat seedno dali ke gi opomenes ili ne tie nema da veurvaat.Allah gi zapecatil nivnite srca,nivnite usi,a na nivnite oci ima perde,pa nema da progledaat" Suretul Bekara (vtora sura)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:39
navistina e taka
se soglasuvam so tebe

hahahhahahhhahhahhahahhahhah
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:40
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Allah koga  go objave Quranot znaese deka ke postojat i takvi luge kako tebe pa zatoa objavi:
 
" Navistina onie koi ne veruvaat seedno dali ke gi opomenes ili ne tie nema da veurvaat.Allah gi zapecatil nivnite srca,nivnite usi,a na nivnite oci ima perde,pa nema da progledaat" Suretul Bekara (vtora sura)


kalife
a da prikazuvas sega neso taka od tvoeto srce a da nema vrska so tvojata religija
te   da necitiras so nekoj drug napisal
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:44
Drugare pa ova  e religija.Ne sum dojden tuka da nekoj go bendisa mojot govor ili moeto mislenje.Ednostavno da pomognam so moeto znaenje da nekoj go najde praviot pat.
Sto da  kazam za ovoj gore.Pregledaj kolku postovi napisa deneska i na kogo se odnesuvaa.Opsednat e od omraza prema Islam.A koga nebevme tuka oci vadese so pravoslavnite.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:46
znaes kako najdobro kje ja ostvaris celta
1. da te zapoznaat kako covek
2.a posle za religija
steta sto ne ti teknuva
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 18:49

Znam drugar.Ama toa samo vo zivo ne vaka na forum.Fala za  sekoj slucajSmile

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.