IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Припадник на МВР претепа момче до смрт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Припадник на МВР претепа момче до смрт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 29>
Автор
Порака
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 04:51
so mesate sega politika so tragicniot nastan koj so se slucil, so ima vrska so ova bilo koja partija ili politicar. I so ima vrska proslavata na pobedata na vmro so ovoj nastan.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 09:47
Kako sto informira portparolot na MVR Ivo  Kotevski vakov slucaj voopsto ne bil prijaven vo MVR...

Pa ako se slucilo ova nemase li nikoj da go prijaviзбунетост
i nemase li policijata da postapi po slucajot...

Ako navistina nekoj go pretepal do smrt zasluzuva da lezi zatvor cel zivot..

I ovde vo vakvi slucai malku e glupavo da mesame i krivime partii koga ova se dela od nas lugeto....Od nasata svest a ne od bukvite partiski...изненадување


Изменето од MyWay - 07.Јуни.2011 во 09:50

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 09:58
Sekaden na site sajtovi ima razlicni izjavi....

nekoi pisuvaat go tepale alfi, nekoi deka mu se slosilo na basker fest pa go odnele do mepso.....Pa so nego neli imalo drugari da kazat tocno kako bilo...Sigurno samo deteto ne bilo izlezeno...ako go odnele do MEPSo deka mu bilo loso Koj go odnel?...neli go brkal nekoj policaec??????????

sega go brkale ili go nosele....збунетост

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 10:04
Абе за Љубе одма кажаја шо е како е за 5 минути а за обичниве граѓани и да загинат никому ништо . . .
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 10:07
Не знам.....
малку чудно ми езбунетост
секаден разно кажуваат...никој точно не знае ништо.....
Синока последно кога гледав вести од МВР кажаа дека никој не го пријавил случајот и после 24 часа....што е уште почудно....не%20знам



Изменето од MyWay - 07.Јуни.2011 во 10:07

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 10:18
Дури и да нема никој ништо пријавено , треба да се направи некаква истрага, па за живот се работи . Нека свикаат прес и нека кажат дека тоа е вака и вака. Чаршиски моабети че слушаме и го ставаат чоек во конфузна ситуација.
И на крај краишта , да не мислат дека доколку го убил алфа припадник ќе го кажат другарите , или тој сам ќе го пријави настанот. Јас лично имам видено како се однесуваат тие идиоти од Алфите. Тоа се нај монструозните полицајци во државава кој се без никаква култура ,само знаат за насилно спроведување на законите. Со еден збор идиоти...
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 10:27
 nekako sum ubeden deka ....nekoj od alfite t.e policaecot.....napravil greska i mozebi go ubil momceto ....znaci koga kazuvam greska....ne mislam nesakjki tuku so preku merna sila go ubil.....sto NIKAKO NE SMEE DA BIDE OPRVADUVANJE i toj policaec treba da se kazni!!!

loso e koga rabotite se globaliziraat? znam deka kaznata zatoa sto begalo momecot od policaecot ne treba da smrt no sepak treba da se prasame? zosto voopsto begalo??? i dali mene....vas ....ili nekoj drug koj ako ne bega i stoi mirno pred policijata moze da go snajde nesto takvo....znaci sakam da kazam ne opravudvam...... nikako prekumerna sila NIKAKO i naglasuvam....mislam deka e FATALNA GRESKA na policaecot......i poradi toa treba da bide kaznet.......no i NIKAKO NE SMEE DA SE GLOBALIZRIA.....sto znaci ova ne moze da mu se sluci na sekoj....zatoa sto ne sekoj vrtoglavo bega od polciijata.......znaci mora da ima nekoja pricina poradi koja.....go brkale......poentata mi e da posocam deka ne treba da se globalizira....zatoa sto na mnogu od nas toa ne ni se slucilo da begame od policija....pogtovo ne ako sme cisti neli?

LEsna mu zemja na momceto...i neka pociva vo mirтага
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 10:36
Ако не бегаш ќе те смачкаат со земја . И јас би бегал а и секој друг. Кога имаш со нив работа подобро е да избегаш верувај ... Дали крив или не ќотек ќе јадиш , па ако малку нешто презбориш , те голтна матната...

Изменето од ljoce - 07.Јуни.2011 во 10:37
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 10:42
сакаш да ми кажеш од чиста мира ....седиш на автобуска си чекаш бус....и му текнало на алфашот ке те збрка и ти бегаш?????????? немој да ме смееш..... жално е за момчето(убеден сум дека алфашот уптребил прекумерна сила и го убил) ....ама немој да правиш црн хумор....демек ја си стојам....и од нигде никаде.....оп ке ме збрка некој.....мора да има причина поради која бегало.....иако таа причина не треба да е смрт...се слагам.....но не сакам глобалиирање.....НЕ МОЖЕ НА СЕКОЈ ДА МУ СЕ СЛУЧИ ОВА!!! затоа што не секој бега од полиција!!! и не било кој од чиста мира те збркува!!!


Изменето од KUKOC7 - 07.Јуни.2011 во 10:46
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 10:47
Јас не оправдувам тепање....тоа е нешто што ме иритира нај многу...
меѓутоа не можеш бре другар да кажиш оти овде кој како оди по пат добива ќотек, и ги затвараат сите што ќе ги сретнат на улица...смеење

мислам хелоу......кој што сеел тоа ќе жнее....

а за детето ако е стварно навистина ми е жал...тоа се вика да не те снајде..



Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 10:54
јас сум убеден дека е стварно!!! дека АЛФАШОТ направил грешка....која е кобна за жал....и затоа треба да биде казнет......а совесно ....да искочи МВР и да признае дека тоа и тоа се случило........ НО НИКАКО ДА НЕ СЕ ГЛОБАЛИЗИРА ДЕКА ОВА МОЖЕ ДА МУ СЕ СЛУЧИ НА СЕКОЈ......јас имам 30 години и никогаш не сум се довел во ситуација да се расправам со полиција а не па да бегам......значи не секој бега од полиција....и не од ччиста мира ти си лижеш сладолед на кеј и доага алфаш те збрка ..... мислам нема логика....али тоа ....жално за момчето....а алфашот треба да се казни..... и тоа како!!!
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:06
Само тој што има видено што прават тие , само тој знае како е да имаш работа со нив. Да немаш легитимација тие почнуваат со боречки зафати од кои ќе сносиш последици, а можи и културно да те приведат без физичка сила.Имам поминато по многу европски земји , ама како тоа што го прават Алфите нигде не видов такво нешто. Повеќе намам што да додадам или коментирам.
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:11
ама ти пак не си јасен....... зошто некого би напднале???? стварно не разбирам???????? тој што видел....убаво кажуваш....и се слагам со тебе.....ама не си јасен.....да појасниш која е причинита некој да го легитмитраат алфи??????? објасни.....значи мора да има причина.....не може од чиста мира......тоа сигурно!!! а и да ти побара легитимација....... до сеа не сум чул такво нешто.....како ти што кажуваш....алфите побараа лична карта....тој не даде...беше претепан мислам нема смисла и логика ......убаво викаш ти ТОЈ ШТО ВИДЕЛ....епа да ....ама тој што видел сигруно има причина што видел како се понашаат алфите....зошто ти не си видел? зошто јас?збунетост
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:22
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

објасни.....значи мора да има причина.....не може од чиста мира......тоа сигурно!!!



Кукоч не треси глупости бе, каква е таа причина што ќе го оправда овој злочин?
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.