IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕДАВСТВОТО на братот, снимено на лента
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕДАВСТВОТО на братот, снимено на лента

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 09:18
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Браво мајсторе, убави видео спотови се праќаат каде што потврдува дека Командантот на 3/1 ГРДБ ,заедно со Јохан планирал и организирал план за акцијата на Љуботен за кој никој не знаел, а воедно Јохан добил гаранција дека нема да носи одговорност и дека сите ке бидат заштитени (од што заштитени и со што заштитени?)лично од Врховниот Командант односно Претседателот на државата Борис Трајковски...

Дали сме свесни што оваа “јавна“ изјава значи?
“ПРЕДАВСТВОТО на братот, снимено на лента“?....

Ова е “капак“ за нашата глупавост воедно и држава и потоа ќе скокаме до “таванот“ кога нашите одат во Хаг а останатите добиваат пензии....

Ех Македонче...

 
интересен е тајмингот на појавување на  клипчињата намигнување 
очигледно дека некој сака што побрзо и што полесно да се отараси од евентуалната конк*ренција ........ допрва ќе гледаме циркузи каде главни кловнови ќе бидат довчерашните “ браќа “ ......... брат 1 и и големиот брат голема%20насмевка ......... овие наскоро ќе играат ГОЛЕМИОТ БРАТ како во вицот со трпе и трпана голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка


Изменето од МАРШАЛ - 24.Ноември.2009 во 09:22
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 09:29
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Ајде едно ретро на сите предавства, не знам што се чудите...

1. Од минатото, Македонец против Македонец, едниот брат од Бугарска другиот од Српска страна...
2. Комунизмот, се егзекутираа сите кој беа за самстојна Македонија....
3. Од Р. Македонија станавме БЈРМ...
4. Знамето...
5. 2001 и внатрешно Македонските планови за поделба на сопствената држава... и многу други предавства во тој период.
6. Доказни материјали за да се пратат во Хаг...

.....

Чудо едно, ама јас имам впечаток дека некако секогаш некој ни помага да си ги ’’најдеме предавниците’’
Никогаш не сум го сфаќала сериозно  брат Љубе, дури неговите изјави ми биле многупати комични и знаел да ме насмее. Но секогаш тоа сум го одбивала на ’’политичката неукост’’
Некако не ми се бендисуваше сета она еуфорија околу неговото ослободување, пречеци, фанфари и сегашнава  Љубофобија од едноставна причина што докажува дека нашите безбедносни сили некако слабо си ја вршат работата. При толку агенции кои се грижат за безбедноста на државата ние информациите ги добиваме од ’’сигурни извори блиски до соседите’’збунетост
Од друга страна  толку организирања сведочења на државна сметка, па доброволни прилози за ослободување на брат Љубе, дури тука на форумот имавме остри дебати околу неговата имотна состојба  и сега наеднаш преврат- снимки, докази, велепредавствозбунетост
Тајмингот е некако штелуван токму кога Македонија треба да добие виза за преговори со ЕУ.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 09:36
Interesno e sto video klipov e snimen tajno, a stom nesto se snima tajno znaci deka i toj koj go im snimeno go ima napraveno toa poradi nekoi pricini. Kaj bea ovie snimki do sega. Zosto odma ne se pusteni vo javnost, tuku se pustaat sega koga i definitivno Ljube e protiv Gruevski. Voopsto ne gledam od klipovive deka Ljube pravi predavstvo so toa sto dava izjava za slucuvanjata vo i pred Ljuboten. Takvi izjavi imaat dadeno poveke ucesnici vo tie slucuvanja a samo Ljube e "predavnik". Sto ako Ljube nema dadeno nikakva naredba za napad na Ljuboten. Zosto bi si dozvolil da bide zrtveno jagne ako nema nikakva vina za tie slucuvanja. Taka da mnogu neblagodarno e da sega nie odma go proglasuvame za predavnik, a nemame bas nikakvi dokazi za izvrseno delo, ili pak dokazite se premnogu labavi. A toa sto zbori na Srpsko-hrvatski i toa e normalno bidejki Haskite istraziteli go proglasija za sluzben vo Haskiot tribunal uste od 1995 god.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 09:41
“ брат љубе “ е обична дворска будала која сега е игра животната улога  заедно со “ брат “ кољо голема%20насмевка
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 09:43
Една од многуте трикови од ракавот на деспотот... Знае добро точно што прави... иако сме лути противници- за досегашната умешност за робовладателство со оваа проста маса- му скидам капа... велемајстор за политика од балканска провиниенција....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 09:48
се согласувам ...... особено во делот со оваа проста маса- му скидам капа... велемајстор за политика од балканска провиниенција....
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 10:12
То е бе брате... И после се што ни се дешават.. имат поддржка.. немам коментара- ил сам луд ил ме поглед вара...лол... Не знам шо да помислам веќе за нашиов народ...
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 14:18
Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавства на своите синови-изроди како македонскиот-Гоце Делчев
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 14:31
Originally posted by Античкиот Античкиот напиша:

То е бе брате... И после се што ни се дешават.. имат поддржка.. немам коментара- ил сам луд ил ме поглед вара...лол... Не знам шо да помислам веќе за нашиов народ...
 
 
а најлошо од се ’ е голата вистина дека рибата смрди од главата тага
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 14:38
a, shto ti vredi kogaзбунетост... i da ja isechesh glavata,...druga ke mora da se najde,...i pak odnovo...stara pesna,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 16:27
Бошковски , мислам дека коментарите кои досега ги имам напишано за овој човек се повеќе од доволни...
Воопшто не сум изненаден од предавството и бидејќи сум малку подобро запознаен знам дека неговиот патриотизам беше МАСКА....
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 17:35
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Бошковски , мислам дека коментарите кои досега ги имам напишано за овој човек се повеќе од доволни...
Воопшто не сум изненаден од предавството и бидејќи сум малку подобро запознаен знам дека неговиот патриотизам беше МАСКА....


    .. има уште нешто што е заборавено!

Паѓањето во “транс“ со извиците “БРАТ ЉУБЕ“...

Изменето од Buggyman - 24.Ноември.2009 во 17:38
Homo homini lupus est...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 17:37
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Бошковски , мислам дека коментарите кои досега ги имам напишано за овој човек се повеќе од доволни...
Воопшто не сум изненаден од предавството и бидејќи сум малку подобро запознаен знам дека неговиот патриотизам беше МАСКА....


    .. има уште нешто што е заборавено!

Паѓањето во “транс“ со извиците “БРАТ ЊУБЕ“...
 
и тоа од истите кои сега плукаат по него ...... намигнување
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 17:59
Samo vo Makedonija mozes od "brat" da ispadnes predavnik sega ili toj e predavnik ili makedoncite se tolku naivni sto ne mozat da razlikuvaat brat od predavnik
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,204 секунди.