IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте се изневериле себеси во љубовта?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте се изневериле себеси во љубовта?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 22:53

Ми се случило, но мислев дека заслужувам и подобро.....и во грешка бев. И треба да си дадеш време на себеси и една таква помлака врска зашто може да прерасне во нешто многу убаво.

Многу зависи со какви очекувања влегуваш во врската, ако ти се превисоки или премногу се фантазира- ништо не се постигнува.
Но сега па ако не бива-па не бива не треба да се одолговлекува и да се убедуваш сам себе дека ќе се случи чудо.
Ако нема нешто специјално што ве поврзува и двајцата-тури пепел.
На таквите врски максимум им давам 3 месеци.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 15:07
Иако имам став дека е подобро да бидам сама отколку со било кој, ми се случила и ваква ситуација, т.е ваква врска, и тоа не толку одамна и знам дека згрешив... и повредив некого многу, ама тоа е животот...
влетав во таа врска без размислување, можеби затоа што оној со кој што навистина сакав да бидам не беше ни близу до мене...
решив да и дадам шанса на таа т.н врска затоа што мислев дека можам и подоцна да почувствувам нешто, ама со текот на времето се потврдуваше она што го знаев уште на почетокот - дека не ни оди, и дека нема да ни оди, нема ни да го засакам без оглед на се и после 5 месеци му ставив крај на тоа мачење - чекав толку затоа што не сакав да го повредам, ама на крајот секогаш некој бива повреден...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 20:38
Немам појма. Секогаш мене ме откачувале.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 20:39
увек и по правило , налетувам на кривата ... а немам ни мерџо ни америкен тага
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 12:53
da i sega koga ke se setam
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 15:09


Лjубовта е секогаш стрплива и добра. Некогаш лjубоморна. Лjубовта никогаш не е надуена ниту суетна. Не е крута, ниту егоистична. Не е навредена, ниту лjута. Лjубовта не се радува на погрешките на другиве, но се радува многу на вистината. Секогаш е спремна да простува, да се доверува, да се надева и да поднесува што и да било. Лjубовта нема краj.

Библиjа

жртва е човечката природа, противоестествена и е лjубовта. ма нема по-голема жртва од тоа да побегнеш од тоа што си: еден од видот.
Но си заслужува. Барем еден пат во животот.

Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2009 во 23:50
ne sum se izneveril. ednostvano sum moral samo da se otkazam
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 14:02
Себеси и љубовта не смееш да ги изневериш ниту понижиш. Штом ги нема-оди понатаму, тоа ти е должност на достоинствен човек.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 15:00
DAтага
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 19:17
Da se izneverish sam sebe ne mozjesh. No pogreshno vo momentot da te povedat chuvstvata toa e mozjno, no toa ne znachi deka sam sebe nekoj se izneveril. Nadvladeale chuvstvata i ete bi shto bi....... Samo za toa ne treba da se kaeme. Sepak toa e iskustvo povekje.задоволство
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 19:29
Да сакаш на инает...може би да!
Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 13:05
samiot sebesi ne, no drug.. da
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 14:37
Originally posted by zezok zezok напиша:

samiot sebesi ne, no drug.. da


Kogo go izneveri osven samiot sebe...zezok?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.