IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Бумбар и слободата на говорењето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бумбар и слободата на говорењето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Автор
Порака
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 02:06
"Бумбар" веќе некое време се емитува еднаш дневно... Скоро година дена... Што се однесува до слободата на зборувањето во емисијата и излагањето на сопственото мислење, некако во последно време е послободно, со оглед на тоа што, новион водител ги остава пензионерине да си помуабетат подолго... Ама дека емисијата влегува во "матни води" со она што глечине почнаа да посакуваат црни сандаци, изјавувањето револти, револуции и омразата меѓу некои гледачи - е тоа е многу лошо...

Али затоа, најзакон им е чичко Пепи.... хахахахаххаха....

ПОЗДРАВ!!!

И доста гледате такви емисии... Лоши се за менталното здравје....намигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнувањеизненадувањеплазење
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 08:55
газење%20од%20смеење... cicko Pepi.... zalosno e za maliov "bumbar"... luge ..kakov glas...roden spiker... shto mu trebashe ova...aman taa pusta para... mesto maliov i Valentin Nikolovski da vodat Vesti..Latas da prezeme nekoja...vnatreshno-nadvoreshno-politicko-plukacka... Ivona zaedno so nego... a onaa bumbarkata.... neka ne odi na odmor... neka se zrtvuva za narodot... vaka ...maliov...ke go pamtime po ...cicko Pepi... 
Кон врв
Nin4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nin4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 23:36
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

газење%20од%20смеење... cicko Pepi.... zalosno e za maliov "bumbar"... luge ..kakov glas...roden spiker... shto mu trebashe ova...aman taa pusta para... mesto maliov i Valentin Nikolovski da vodat Vesti..Latas da prezeme nekoja...vnatreshno-nadvoreshno-politicko-plukacka... Ivona zaedno so nego... a onaa bumbarkata.... neka ne odi na odmor... neka se zrtvuva za narodot... vaka ...maliov...ke go pamtime po ...cicko Pepi... 


Дечкото во МТВ бил на професионална обука за спикери и беше неколку месеци на Вести на МТВ. Исто и за Евровизија ги презентираше поените од МК. Меѓутоа МТВ веќе не го плаќа и што да прави, ќе заработува и со Бумбар
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 15:20
kako moze da gi kazni nikola g. sitel koa oni se vmrovci
e zatoa ja bev za sds ali narodot si go kaza svoeto
pa sea
neka trpi
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 17:12
nema vrska dali nekoj e vmro ili sdsm ako ne go pocituvash zakonot nikoj ne moze da te spasi kon toa treba da se stremime a ne dali sum vmro ili sdsm
faster then light :D
Кон врв
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 17:23
Originally posted by Nin4e Nin4e напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

газење%20од%20смеење... cicko Pepi.... zalosno e za maliov "bumbar"... luge ..kakov glas...roden spiker... shto mu trebashe ova...aman taa pusta para... mesto maliov i Valentin Nikolovski da vodat Vesti..Latas da prezeme nekoja...vnatreshno-nadvoreshno-politicko-plukacka... Ivona zaedno so nego... a onaa bumbarkata.... neka ne odi na odmor... neka se zrtvuva za narodot... vaka ...maliov...ke go pamtime po ...cicko Pepi... 


Дечкото во МТВ бил на професионална обука за спикери и беше неколку месеци на Вести на МТВ. Исто и за Евровизија ги презентираше поените од МК. Меѓутоа МТВ веќе не го плаќа и што да прави, ќе заработува и со Бумбар
 
 
И не само тој... Со се него, си заминаа тројца... Ете, едниот е на А1, на "Рано.Ден.", овој е во Сител и имам прочитано некаде дека ќе водел вести од Септември, некои нови, на пладне.... И си замина една од спикерките, таа црната со очила.... таа па е во А2.... МТВ не знае да си задржи кадар....
 
А "Бумбар" гледав денеска.... и мислам дека е ОК емисијана сега...среќа
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 07:43
 
 
    Тања...знаеше многу често ...кратко и јасно да го прекине
    некој гледач...се разбира со образложение....но откако
    емисијава ја води....Огнен....мислам дека се вика....
    слободата на говорењето е доста поприсутна.....тој им дозволува
    на сите ...да се доискажат...иако го поминуваат...
    дозволеното време.......и секогаш ... насмеан....голема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 14:39
...deckoto zaludno propaga na takvi emisii. Toj e roden spiker...od tipot na Simon Belicanec, Ivan Antonov... ne za bumbar... bumbar e carshiska emisija... 
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 08:36
 
 
 
    Мамамд....млад е ....така се ...кали....занаетот....ќе го биде....
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 08:47
nemojte da me zezate.....Tanja ne vodi vise Bumbar?.....Ah bas mi e zal...ko maskota bese,ne veruvam deka e sega isto...ali toa i e pameten poteg....dolgo vreme ostana vo "lesna" emisija so neverojatno glup naslov..Kade postoi bel bumbar?????...(Inace izvinete za mojata neinformiranost....ali ne pratam poveke SITEL TV



Изменето од la fille - 18.Август.2008 во 12:39
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 08:50
 
 
    Макијавели....немој да жалиш......смеење.....Тања е на одмор....
    се враќа набрзо....и ќе продолжи со....Бумбарот.........плазење
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 08:52
Originally posted by blashka blashka напиша:



    Макијавели....немој да жалиш......смеење.....Тања е на одмор....

    се враќа набрзо....и ќе продолжи со....Бумбарот.........плазење


oh...neeee...te molam blashka kazi mi deka me zezash?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 08:59
 
 
    изненадување....Не те зезам........но ти и така не следиш ...Сител....
            па нема место за .....секирација.......хи,%20хи...     намигнување...
 
            Бумбарот...како ....Бумбар....е добра емисија....секој
            има право да си го каже своето мислење....и да го даде
            својот ...бел...или....црн.......за дадената тема.....трепкање
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 09:05
....ma me "boli" mene za bumbarot...krivo mi e za Tanja...mi izgleda kao fina cura...a po ulica luge ja vikaat BUMBAR....i se slucuva ona sto i se slucuvase na edna devojka koja na A1 vodese nekoj interaktiven kviz..."belo gluvce"...Se otkaza poradi toa sto pocnaa da ja prepoznavaat kako belo gluvce ...Ali ne me interesira...dodeka ima ovci da se javuvaat...ke letaat uste dolgo crno-beli bumbari izgleda

p.s by the way...denovive sledam samo i isklucivo CNN i Olimpiskite igri
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.