IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Да дојдат и ако можат да го земат Солун??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Да дојдат и ако можат да го земат Солун??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:03
Originally posted by xxll xxll напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

more ova italjanska/ciganska/karamanlidska banda ni ednas ja imat tepano makedonskata falanga......neka mu ja mislat!
..ne zaboravaj deka ova italijanska/ciganska/karamanliska banda e vo NATO a spored nivnite pravila tie zaednicki napagaat... ne e tolku odamna... sluckata so Srbija koga beshe bombardirana od NATO... i koga sakaa ili ne sakaa tokmu vecnite prijateli na Srbite, Grcite go ostapija svojot prostor i pokraj demonstraciite na grciot narod... ...i ne zaboravaj deka nash*te politicari, nash*te borci od 2001 gi izramnija so borcite na ONA, odnosno borcite za "covekovi prava" imaat pogolemi privilegii od onie koi go branea drzavniot integritet... prashanje e dali ushte ednash nekoj ke dozvoli da bide prenesen zeden preku voda... dali ke ima dovolno patrioti koj ke si gi ostavat na milost i nemilost svoite semejstva... ginejki za drzava koja ne napravi nishto...so sudni maki im izgradi spomen obelezja... a so ona najnovata glupost na ustavniot sud da gi vratat parite...
i sto, da se plasime sega posto nekoj "kazal" utvrdeni istoriski fakti?? ma begaj, ako treba sam ke gi gazam.....so martinki
--------- Kako ke gi gazis koga tie se Planina a Makedonija e muva...


sakas pampersi da ti kupam?

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:30
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:04
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

more ova italjanska/ciganska/karamanlidska banda ni ednas ja imat tepano makedonskata falanga......neka mu ja mislat!    
..ne zaboravaj deka ova italijanska/ciganska/karamanliska banda e vo NATO a spored nivnite pravila tie zaednicki napagaat... ne e tolku odamna... sluckata so Srbija koga beshe bombardirana od NATO... i koga sakaa ili ne sakaa tokmu vecnite prijateli na Srbite, Grcite go ostapija svojot prostor i pokraj demonstraciite na grciot narod... ...i ne zaboravaj deka nash*te politicari, nash*te borci od 2001 gi izramnija so borcite na ONA, odnosno borcite za "covekovi prava" imaat pogolemi privilegii od onie koi go branea drzavniot integritet... prashanje e dali ushte ednash nekoj ke dozvoli da bide prenesen zeden preku voda... dali ke ima dovolno patrioti koj ke si gi ostavat na milost i nemilost svoite semejstva... ginejki za drzava koja ne napravi nishto...so sudni maki im izgradi spomen obelezja... a so ona najnovata glupost na ustavniot sud da gi vratat parite...


i sto, da se plasime sega posto nekoj "kazal" utvrdeni istoriski fakti??

ma begaj, ako treba sam ke gi gazam.....so martinki
...ti ke gi gagash so martinki...ama nekoi nashi gi gagaat so evra... ne treba drug da ni e kriv... sami sme si krivi... Grcite ne gi omalovazija nash*te braniteli... nie si gi omalovazivme...


toa go velam celo vreme, bez stabilna vnatresna politika, ne mozez nadvoresna politika da vodes.....

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:29
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:06

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

more ova italjanska/ciganska/karamanlidska banda ni ednas ja imat tepano makedonskata falanga......neka mu ja mislat!
..ne zaboravaj deka ova italijanska/ciganska/karamanliska banda e vo NATO a spored nivnite pravila tie zaednicki napagaat... ne e tolku odamna... sluckata so Srbija koga beshe bombardirana od NATO... i koga sakaa ili ne sakaa tokmu vecnite prijateli na Srbite, Grcite go ostapija svojot prostor i pokraj demonstraciite na grciot narod... ...i ne zaboravaj deka nash*te politicari, nash*te borci od 2001 gi izramnija so borcite na ONA, odnosno borcite za "covekovi prava" imaat pogolemi privilegii od onie koi go branea drzavniot integritet... prashanje e dali ushte ednash nekoj ke dozvoli da bide prenesen zeden preku voda... dali ke ima dovolno patrioti koj ke si gi ostavat na milost i nemilost svoite semejstva... ginejki za drzava koja ne napravi nishto...so sudni maki im izgradi spomen obelezja... a so ona najnovata glupost na ustavniot sud da gi vratat parite...


i sto, da se plasime sega posto nekoj "kazal" utvrdeni istoriski fakti??

ma begaj, ako treba sam ke gi gazam.....so martinki
...ti ke gi gagash so martinki...ama nekoi nashi gi gagaat so evra... ne treba drug da ni e kriv... sami sme si krivi... Grcite ne gi omalovazija nash*te braniteli... nie si gi omalovazivme...


toa go velam celo vreme, bez stabilna vnatresna politika, ne mozez nadvoresna politika da vodes.....
... isto zboruvame...големо%20гушкање

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:28
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:08
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

i sto, da se plasime sega posto nekoj "kazal" utvrdeni istoriski fakti??


Fakti ??!! KOI FAKTI ??!!

Sea ke snimam amatersko filmce ,ke si stavam eden skafander so dve anteni na vrvot ,ke otidam vo nekoja pustelija i ke kazam deka ova sto go gledate e dedo mi...on ustvari e marsovec,a jas sum samo negov nus-produkt,on ustvari i ne sakal da oplodi nekoja zemjanka koga dosol tuka vo poseta,ama taa zapnala da se rakuvaat,a vsusnost taka nie marsovcite se rasmnozuvame...a be odi begaj...
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:16
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

i sto, da se plasime sega posto nekoj "kazal" utvrdeni istoriski fakti??


Fakti ??!! KOI FAKTI ??!!

Sea ke snimam amatersko filmce ,ke si stavam eden skafander so dve anteni na vrvot ,ke otidam vo nekoja pustelija i ke kazam deka ova sto go gledate e dedo mi...on ustvari e marsovec,a jas sum samo negov nus-produkt,on ustvari i ne sakal da oplodi nekoja zemjanka koga dosol tuka vo poseta,ama taa zapnala da se rakuvaat,a vsusnost taka nie marsovcite se rasmnozuvame...a be odi begaj...


ne e fakt deka slovenskoto pismo poteknuva od solun?
aj za pocetokot samo eden fakt, da ne ti se zagreva mnogu toa maloto tikveto....

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:29
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:18
Ja koristam ovaa prilika da upatam ostra kritika do moderatorot i onie osobi koi go ureduvaat forumot idividi,zatoa sto vo mojot profil ne mozam da go stavam mestoto na moeto poteklo....Zosto vo delot kade sto pisuva "izberi zemja" ima eden kup nekakvi si tamu iminja i nazivi a go nema imeto na planetata na dedo mi ?! Jas sum marsovec i se gordeam so toa i ne trpam a uste pomalku ne toleriram nikakov vid diskriminacija !!!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:19
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Ja koristam ovaa prilika da upatam ostra kritika do moderatorot i onie osobi koi go ureduvaat forumot idividi,zatoa sto vo mojot profil ne mozam da go stavam mestoto na moeto poteklo....Zosto vo delot kade sto pisuva "izberi zemja" ima eden kup nekakvi si tamu iminja i nazivi a go nema imeto na planetata na dedo mi ?! Jas sum marsovec i se gordeam so toa i ne trpam a uste pomalku ne toleriram nikakov vid diskriminacija !!!


obrati se TUKA!!

Изменето од LouWeed - 27.Мај.2008 во 14:20
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:21
Мило ми е кога ќе збориме за Словенскиот јазик, за Словенските просветители и воопшто за Словенските племиња и нивната култура... На крајот на краиштата од таму потекнуваме... И неможам да сватам како некој со сила сака да тврди баш она спротивното, дека ние имаме врска со Александар велики... да велики, а не македонски... Во светот е познат како ALEKSANDAR THE GREAT... И никој не го вика на друг начин освен ние...

Изменето од DelijaSkopje - 27.Мај.2008 во 14:23
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:22
Ајде, ајде простете му на Антимос....
Знае дека кај и да е повторно ќе гори Гејлада, па човекот бил нервозен и тоа го кажал несакајќи ....


Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Мило ми е кога ќе збориме за Словенскиот јазик, за Словенските просветители и воопшто за Словенските племиња... На крајот на краиштата од таму потекнуваме... И неможам да сватам како некој со сила сака да тврди баш она спротивното, дека ние имаме врска со Александар велики... да велики, а не македонски... Во светот е познат како ALEKSANDAR THE GREAT... И никој не го вика на друг начин освен ние...


Како што можат Грците(кои бај д веј се Словени) да се декларираат за наследници на Античките Хелени(не Грци, Грк е Ромејски збор не античен Хеленски) така можеме и ние Македонците....


Изменето од Vladimir88 - 27.Мај.2008 во 14:23
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:22
A be LouWeed ich ne me interesira vie zemjanite kakvi problemi si imate,sto sakate pravete, jas sum marsovec i ako me rcne nekoj homosapiens odma gi vadam laserite.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:23
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Мило ми е кога ќе збориме за Словенскиот јазик, за Словенските просветители и воопшто за Словенските племиња... На крајот на краиштата од таму потекнуваме... И неможам да сватам како некој со сила сака да тврди баш она спротивното, дека ние имаме врска со Александар велики... да велики, а не македонски... Во светот е познат како ALEKSANDAR THE GREAT... И никој не го вика на друг начин освен ние...


mozda, ali "veliki" e moderen attachment......pravilno e ALEXANDER MACEDON.....

Originally posted by Duduk Duduk напиша:

A be LouWeed ich ne me interesira vie zemjanite kakvi problemi si imate,sto sakate pravete, jas sum marsovec i ako me rcne nekoj homosapiens odma gi vadam laserite.



tolku....od konstruktiven maabet?

Изменето од LouWeed - 27.Мај.2008 во 14:24
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:24
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

A be LouWeed ich ne me interesira vie zemjanite kakvi problemi si imate,sto sakate pravete, jas sum marsovec i ako me rcne nekoj homosapiens odma gi vadam laserite.


Дудук... Свака част еј... Го најде јазикот со кој треба овде да се разговара...   
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:28
Nemam namera da se zamaram i da pisuvam tuka referati,koj saka slobodno neka poveli...
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:31
Владимир па зар само таа слика ја имаш, ја видов веќе стопати... Дај пушти друга слична...   

Е тоа е слика Дудук... Штета што незнам јас да пратам една...

Изменето од DelijaSkopje - 27.Мај.2008 во 14:32
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.