IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - САД ГО ВООРУЖУВА КОСОВО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

САД ГО ВООРУЖУВА КОСОВО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:06
Ги вооружуваат шиптарите за да не напаѓаат нас и Србите. Зарем не е очигледно?? Целата стратегија на западот е да не уништат нас православните, прво нас помалите и да ја заобиколат Русија... покварењаци. Нека им рокне Русија една вакумска бомба на Косово и да очисти тоа... голема%20насмевка
Македонија е вечна!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:33
a be kako ne e ochigledno,.....kako krstov shto mi visi nad glava( na vodno),....,...sakaat da go okupiraat balkanot,...toa im se tajnite planovi na koi vo posledno vreme raboti cia,...a,makedoncite im se trn u oko,...zatoa i ke gi "trgnat",...zashto gledaat deka se blizi momentot na vozobnovuvanje na makedonskoto kralstvo,....ne se tolku glupavi kako shto mislite ,...podobro sprechi,...otkolku da lechish ,....otposle,...,....

yankeee,......come here,.
...pls!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 21:02
Originally posted by brza brza напиша:

a be kako ne e ochigledno,.....kako krstov shto mi visi nad glava( na vodno),....,...sakaat da go okupiraat balkanot,...toa im se tajnite planovi na koi vo posledno vreme raboti cia,...a,makedoncite im se trn u oko,...zatoa i ke gi "trgnat",...zashto gledaat deka se blizi momentot na vozobnovuvanje na makedonskoto kralstvo,....ne se tolku glupavi kako shto mislite ,...podobro sprechi,...otkolku da lechish ,....otposle,...,....

yankeee,......come here,.
...pls!
 
Слушај, искрено да ти кажам од твоите сарказми и иронии ми е преку глава. Ако мислиш да одговориш на мој „одговор“, или да ми се обратиш, одговори како што треба. Ако не, воопшто не ни одговарај и не стапувај во контакт со мене, истото го добиваш во возврат од мене.
 
Поздрав
Македонија е вечна!
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 21:03
Malce diskutabilno,ako vlezime vo NATO tesho deka ke go upotrebat protiv nas.Ako ne vlezime togash moze,a moze i da e samo pushtena patka od amerite da ima za shto da se nerviraat srbite
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 21:21
Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

Malce diskutabilno,ako vlezime vo NATO tesho deka ke go upotrebat protiv nas.Ako ne vlezime togash moze,a moze i da e samo pushtena patka od amerite da ima za shto da se nerviraat srbite
 
Зарем ова и првпат би било да им дадат оружје? Кој ги наоружа 1999 и 2001 ?
Македонија е вечна!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 21:30
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

a be kako ne e ochigledno,.....kako krstov shto mi visi nad glava( na vodno),....,...sakaat da go okupiraat balkanot,...toa im se tajnite planovi na koi vo posledno vreme raboti cia,...a,makedoncite im se trn u oko,...zatoa i ke gi "trgnat",...zashto gledaat deka se blizi momentot na vozobnovuvanje na makedonskoto kralstvo,....ne se tolku glupavi kako shto mislite ,...podobro sprechi,...otkolku da lechish ,....otposle,...,....

yankeee,......come here,.
...pls!
 
Слушај, искрено да ти кажам од твоите сарказми и иронии ми е преку глава. Ако мислиш да одговориш на мој „одговор“, или да ми се обратиш, одговори како што треба. Ако не, воопшто не ни одговарај и не стапувај во контакт со мене, истото го добиваш во возврат од мене.
 
Поздрав
  momak,...nemoj da se precenuvash,....samo tolku,...a,ti prodolzi si so tvoeto klopotarenje,.... ako ne drugo,...smeshen si,...


aj ,...pozdrav i do tebe!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 21:36
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

a be kako ne e ochigledno,.....kako krstov shto mi visi nad glava( na vodno),....,...sakaat da go okupiraat balkanot,...toa im se tajnite planovi na koi vo posledno vreme raboti cia,...a,makedoncite im se trn u oko,...zatoa i ke gi "trgnat",...zashto gledaat deka se blizi momentot na vozobnovuvanje na makedonskoto kralstvo,....ne se tolku glupavi kako shto mislite ,...podobro sprechi,...otkolku da lechish ,....otposle,...,....

yankeee,......come here,.
...pls!
 
Слушај, искрено да ти кажам од твоите сарказми и иронии ми е преку глава. Ако мислиш да одговориш на мој „одговор“, или да ми се обратиш, одговори како што треба. Ако не, воопшто не ни одговарај и не стапувај во контакт со мене, истото го добиваш во возврат од мене.
 
Поздрав
  momak,...nemoj da se precenuvash,....samo tolku,...a,ti prodolzi si so tvoeto klopotarenje,.... ako ne drugo,...smeshen si,...


aj ,...pozdrav i do tebe!
 
Нема зошто да се преценувам, работата е во тоа што не сакам да се расправам со таквите како тебе.... треба прво да имаш основна култура а ја дали клопотарам или не, тебе да не те боли многу многу... а ја ако сум смешен, ти си премногу интересен...
 
Ајт....
Македонија е вечна!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 23:26
Америка покрај воено- политичките си ги тера и бизнис интересите. Но, до каде ќе стигне?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 23:50
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Ги вооружуваат шиптарите за да не напаѓаат нас и Србите. Зарем не е очигледно?? Целата стратегија на западот е да не уништат нас православните, прво нас помалите и да ја заобиколат Русија... покварењаци. Нека им рокне Русија една вакумска бомба на Косово и да очисти тоа... голема%20насмевка


нема ништо полошо од тоа, кога дури и секое најмало движење, ти се чини дека се однесува на тебе, околу тебе, или против тебе..

тоа е веќе највисок степен на НЕДОВЕРБА ВО СЕБЕ...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 10:42
SAMO MALA DIGRESIJA , OVDE SE ZBORUVASE DEKA RUSIJA NEMA MOK , PA ZATOA MAL STATISTISKI PODATOK.

Руските девизни резерви се искачија на над 500 млрд. долари

МОСКВА - Руските резерви во девизи и злато првпат заклучно со 14 март годинава ја надминаа вредноста од 500 милијарди долари, соопштено е во Москва. Само во периодот од 8 до 14 март е забележан раст на руските резерви во девизи и злато од 1,5 отсто или за 7,6 милијарди долари на вкупно 502,1 милијарда долари, се истакнува во соопштението од централната банка што го пренесе Прејм-Тас.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 11:19
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 12:20
Pa ako na MK se 1 milijrada , zosto na ruiste da ne bide 500 milijardi
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 12:27
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Ги вооружуваат шиптарите за да не напаѓаат нас и Србите. Зарем не е очигледно?? Целата стратегија на западот е да не уништат нас православните, прво нас помалите и да ја заобиколат Русија... покварењаци. Нека им рокне Русија една вакумска бомба на Косово и да очисти тоа... голема%20насмевка


нема ништо полошо од тоа, кога дури и секое најмало движење, ти се чини дека се однесува на тебе, околу тебе, или против тебе..

тоа е веќе највисок степен на НЕДОВЕРБА ВО СЕБЕ...

или параноја
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 15:09
DALI ZNAETE KOLKU KE MI E MILO KOGA KE SE SKASAAT AMERIKANCITE I SHIPTARITE!!!@
KOJ LI SEIR KE E TOA???
car's freack
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.