IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 240>
Автор
Порака
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2006 во 22:29
Еден млад католички свештеник бил толку нервозен што пред првата миса не можел ни збор да прозбори, па го прашал бискупот за совет... Овој му рекол:

- Следниот пат напиј се чаша вода со 2 капки вотка и веднаш ќе се чувствуваш послободно.

После тоа, свештеникот се чувствувал така добро што веќе ништо не можело да го вознемири. По враќањето од мисата го нашол следново писменце што го напишал бискупот...:

- Почитуван колега, следниот пат ставете неколку капки вотка во водата, а не обратно. Освен тоа, еве уште неколку совети за да не се повторат некои ваши испади:

1. Не е потребно да се ставаат парчиња лимон на пехарот со вино.
2. Орманот покрај олтарот е место за исповед, а не W.C.
3. Не потпирајте се на статуата на Богородица, немојте да ја гушкате и бакнувате.
4. Постојат 10 божји заповеди, а не 12, 12 апостоли а не 7. Ниеден од нив не бил џуџе.
5. Исус и неговите ученици не ги викаме J.C. i kompanija.
6. Давид го победил Голијат со прчка и камен. Не го млатнал и му го истурил мозокот.
7. Јуда не го нарекуваме к*рвин син.
8. Папата не го нарекуваме El Padrino.
9. Bin Laden нема врска со смртта на Исус.
10. Светата водичка е за посветување, а не за освежување под мишките.
11. Никогаш не смеете да се молите со седење на скалите, а со Библијата под нозете.
12. Хостијата не е грицкалица за со виното, туку е за верниците.
13. Грешниците одат во пеколот, а не у п.м.
14. Оној, во ќошот, покрај хорот, кого го нарековте педер и травестит во сукња бев јас.

Се надевам дека следната недела овие грешки ќе бидат исправени.

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 14:13
- Кое е најважно прашање за сигурен секс?

- Кога се враќа маж ти?
Кон врв
WORHOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 324
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 14:27
...ПРАШУВА БУГАРИН
ТИ БЕ БАЧЕ СИ е*еЛ ЛИ ПЕДЕР?
А ОВАЈ
АС ЛИЧНО НЕ СУМ е*еЛ,НО СУМ е*еЛ ЕДЕН ШТО е*еЛ ПЕДЕР
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 14:42
Пар се љуби под ѕвездено ведро небо. Во еден момент тој проговара:

- Мила, сакаш ли да ти ја покажам Големата Мечка?

- Да не си луд? Може некој да наиде...
Кон врв
WORHOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 324
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 14:50
...СЕ МОЧААТ НАШ ЧОЕК И ЦРНЕЦ ОД КАМЕН МОСТ...НАШИОВ ВЕЛИ...БРРРР АМА Е ЛАДНА ВОДАВА..А ЦРНЕЦОТ...МОРЕ НЕ САМО ШО Е ЛАДНА ТУКУ И ТИЊА ИМА НА ДНОТО
Кон врв
vanja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 23:27
    Se razbudilo detevo navecer i odi vo kujna da se napie koga pred friziderot gleda eden covek pa maliot go prasuva:
Are you the babysitter.
No, I'm the motherf**ker
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 15:11
Nekoj nemozel da zaspie od komsijata...
svirel na klavir...
i vo 3 casot mu odi...
- komsi... nemozam da zaspijam od toj klavir.... zosto vezbas tolku kasno...??
- komsi... utre imam koncert... pa pravam generalna proba...
Drugiot den... pak ovoj so klavirot...
Vo 3 casot pak mu odi...
- komsi.. izvini ... ama koncertot go odlozija...
pravam generalna proba... vezbam...
I tretata vecer istoto...
Doslo 3 casot...
Doslo 4 casot.. ama komsijata sega poveke ne reagira...
muzicarot veke nemozel da vezba... si pomislil da ne se desi nesto so komsijata???
koga otisol da vidi sto ke vidi... komsijata go izvadil i go drka...
- komsi ... sto pravis...
- eve pravam generalna proba... utre mamicata ke ti ja e*am...
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 21:08
Прочитал некаде дедо дека црниот леб бил одличен против импотенција, па се залетал в пекара:

- 5 црни леба, ве молам!

Продавачката му вели:

- Ама што ќе ви е толку леб, па ќе ви се стврдне!

- Е тогаш дај ми 15!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 15:09
Запира полицаец некој дечко за контрола на алкохол. Полицаецот:

- Дечко, ти си пијан.
Дечкото:
- Не сум пиел ништо.
Полицаецот:
- Си пиел, си пиел, како не си пиел, ти се гледа по очите...
Дечкото:
- Не сум пиел, вистина ви велам, се напив само едно капучино...
Полицаецот:
- Мореее, си ги испил ти повеќе!!!
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 09:12
Julija, pa super si, kade gi najduvash site ovie viceviClap
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 20:35
Еве еден што ме расположи денес:

Еден италијанец му вели на наш Трпе:
-Ти мене дај ми лимена кутија, јас те*е ќе ти направам брод!
А Трпе нему:
-Ти мене дај ми ја сестра ти, а јас те*е ќе ти направам цела посада!!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 21:34

Професорка во средно школо им најавува на учениците дека за една недела ќе имаат тест. Еден од мангупите во класот ја прашува:
- А професорке, оправдано ќе ми биде ако тој ден не дојдам во школо поради сексуална исцрпеност?
- Не, ќе мора да дојдеш и да пишуваш со другата рака.


    

Изменето од Julija - 16.Јуни.2006 во 23:13
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2006 во 23:03
Дошоле Јапонци во Босна да го унапредат производството. Се погодило да ги надгледуваат Мујо и Хасо како косат трева. Водачот на групата Јапонци им рекол на двајцава:

- Стоп! Сега наострете ги косите од двете страни! Така тревата ќе ја косите во двата замави.

Така и направиле. По некое време, ете го повторно Јапонецот:

- Стоп! Кога веќе толку вртите со задниците, заврзете гребла на задникот и така истовремено и ќе ја собирате тревата на една страна, па нема да мора да се мачите кога ќе ја собирате.

Тие го послушале и продолжиле да работат. Кога одеднаш Мујо видел дека на Хасо му се дигнал, па му рекол:

- Спуштај го тоа, болан...ако јапонецот те види, ќе ти закачи фенер, па ќе мораме и ноќе да работиме!

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2006 во 15:14
Оглас

Продавам крава, црна металик боја, HI-FI мукање, спуштено виме, спортсски зад и алуминиумски копита.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,279 секунди.