IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Одговор на исламот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одговор на исламот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 20>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
PredAndromed Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PredAndromed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 02:22
Originally posted by Messenger Messenger напиша:



Da, toj vlegol vo avtobus so obichni lugje, zheni i deca... koga gleda, site nevernici okolu nego, site spremni da go napadnat, pa zatoa toj, dobro prigotven so vrzulche eksplozivi okolu pojasot, stiska kopche i ajdeeeee... site vo vozduh!

Ili odi na pazar, a tamu isto taka narod sto prodava i kupuva, koga toj gleda site nevernici. I sto ke pravi kutriot, vednash stiska kopche i ajdeee... site vo vozduh!

Mozhe da namine i vo nekoe uchilishte, koga tamu sto ke vidi site dechinja nevernici, se strvile da go napadnat, pa zatoa toj nema drug izbor, pa stisni kopche i ajdeeeeeeee... site vo vozduh!

E sega, ke poleta i nekoh suni ili shiit so nevernicite, pa mozhebi i po nekoj sufi, ama toa e koletaralna shteta... koj im e kriv sto se nashle vo blizina so nevernici.

Kako mozhe PredAndromed voopshto da ti padne na um da davash onakvi opravduvanja na najgolem Bozhji grev ??? Sto velish, "Nitu Eden Od Muslimanite Ne Se SamoUbil So Svoja Volja, Tuku Ako Nekoj Go Napadne Togas Toj Umira I Sebesi I Nevernichkata Cheta Koja Go Napadnala. Mislam Deka E Dovolno .!

Gospode Bozhe! Ti gi opravduvash i gi podrzhuvash ovie teroristi, grevnici spored kriterijumite na site postoechki veri, vkluchuvajki go i Islamot!



Abe Jas Nerekov Deka Ne Postojat Muslimani Terroristi. Am Zosh ne Kazish ti Deka Ima I Kaj Vas Terroristi. Il Ti E Maka Za To Da Odgovarash. Et Jas Dobro Ti Spomenav Deka I Dzord Bush go Obesi na Sadam Husein Za Nishto Ama Potpolno za Nishto. Znachit Kaj Vas Ako Glavniot(Pretsedatelot) e Terrorista Togash Shto Preostanuvat Za Narodot Me Savkas. Koj Gi Prachat Amerikancite Vo Irak\Iran I Drugite Muslimanski Drzavi Nikoj Osven Bush. Dodeka Bush Ne Odeshe Kaj Niv Sve Si Beshe Vo Red. Znachi Koga Bush Gi Prati Amerikancite Kaj Nash*te Terroristi Togash Stana Ushte Pogolema Buna
Gledash Pak Sum Vo Pravo. Znachit I Terrorizmot Pochnuva od Kaj Risjanite :) Taka E Bratec. Nemoj Da Se Nervirash Ama Jas Sum Vo Potpolno Pravo. :) Pozz..!!
Кон врв
PredAndromed Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PredAndromed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 02:47
Shto mislite Podobro e Vo Edna Religija Da imat Terrorizam Ili Vo Edna Religija da Imat Predavstvo Na Verata Kako shto imat kaj vas vo Hristijanstvoto/Katolizmot Seedno Vashiot Narod Se Prenasocil Na Satanata Pocnal Da Slushat Metal I Drugi Slichni Raboti Ne Ja posetil Crkvata Koj Znae Kolku Godini. E Sea Odlucise Muslimanite Kolku I Da Izvrsuvaat Terrorizam I Drugi Raboti Sepak Tie Se Verni Na Allah D.S. . A Vo Vashata Religija Hristijanite Mozebi Ne Se Mnogu Prenasoceni na Terrorizam (Iako Imat I Hristijani Terroristi) Poveke Se Prenasoceni na Predavstvo na Religijata Pametnite Hristijani Primaat Islam. Inajdziite Ostanuvaat vo Hristijanstvoto. I Nevernicite se Prenasocuvaat vo Satanata. :) Taka Da Pak Sum Vo Pravo :D Pozz.!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 03:32
Vidite sega ako sakame da dojdeme do nekoja zaednicki stav togas morame kriticki da pogledneme na dvete strani. Interesno e a i za pofala deka konecno pocnavme da pravime razlika pomedju muslimanite t.e deka ima losi i dobri onie koi se za sozivot i onie koi se za terorizam ajde sega da gi osudime onie koi se za terororizam. Da ne vletuvame vo vrtozi na dokazuvanja i osporuvanja vodeni od stavot "si go branam moeto kakvo i da e" znaci da diskutirame....kako sto rekov i dvete religii imaat svoi ubeduvanja svoi dobri i losi strani koi vo dadeniot moment vo dadeniot cas se ponaglaseni ili pak se podskrieni. Ako naucime da ucime edni od drugi na nacin dostoinstven i za ednite i drugite togas ce mozeme da doznaeme nesto novo. Znaci da gi gledame i losite i dobrite strani....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 03:47
Темплариус па кај си до сега маку му , па и ја да слушнам нешто ко што треба овде.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 03:49
Filip i Pred Andromed - ajde i ovde da ve opomenam za nachinot na obrakjanje! Toa shto vie si se razbirate megju sebe taka e vo red, ama kje vleta nekoj "od nadvor", kje ve razbere pogreshno i kje nastane kasha popara...
PredAndromed - ili ne go chitash forumov ili ne sakash da chitash nekoi raboti - tokmu nie sme tie koi milion pati tuka sme go kritikuvale i Bush i amerikanskiot nachin na vojuvanje sega. Bush ne e najomileniot, a najomrazeniot pretsedatel shto go imale. No - toa e politika.
Na tema terorizam i religiite - razlikata e vo toa shto Hristijanstvoto javno gi osuduva site takvi napadi i ne bara ama nikakvo, ama bash nikakvo opravduvanje za toa. I site onie koi se pravat na pobozhni kako Bush - javno gi osuduvame i gi kritikuvame. Od islamska strana toa ne se pravi. Ti samiot - od edna strana gi osuduvash zatoa shto k*ranot neli ne go dozvoluva toa, od druga, najde odma nekolku opravduvanja, kako toa oni ne se bash krivi, ama ima malku mozhnost da se najde opravduvanje... nema opravduvanje za takvi raboti! I od ednata i od drugata strana! Se dodeka site ne pochneme da gi osuduvame javno i da ne barame opravduvanja, kje bide vaka.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 03:53
Добро Зидарски еве си одам ама да ми одговориш на постот даден во 3:32 од мене.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 04:06
Odgovoreno.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 13:52
Neznam zosto postojano se vrtime vo krug!!!!
Temp, se e vo red so ISlamot, problemot e lugeto...
Najgolema steta na islamot mu nanesuvaat negovite privrzanici a potoa nemuslimanite....
Nezamislivo e eden vernik ama iskren, da pomine pokraj uciliste i da se samoubie. Toa e tolku sprotivno na islamot......neznam onoj koj toa go pravi odkade go crpi legitimitetot.
Ona sto nie go "opravduvame" e sto segoas vleguvame podlaboko vo prikaznata.
Palestina na primer....
Spored evrejsko -amerikanskata definicija, terorist e i ona dete so kamen vo raka, napaga izraelski tenk.
Teroristi se i site legitimni vojnici koi ja branat svojata teritorija.
E ovdeka e ona sto e diskutabilno za vas i nas. KOJ E TERORIST?
Ako nikoj drug da ne moze da razbere, barem makedonskiot narod bi trebalo. Cel zivot imale okupatori na svojata teritorija.
I sega ako nekoj priznae deka vrsi okupacija nad tvojata zemja, sto treba da pravi narodot. Narodot se brani, a svetot go narekuva terorist....
Vprocem spored definiciite na megunarodnoto pravo borcite za osloboduvanje na Iraq, Palestina, Cecenija, ne spagaat vo grupa na teroristi, tuku osloboditelna armija. Stom ke oblecat uniforma i fer se borat....Megunarodnot pravo ne gi okvalifikuva kako takvi....

No ete celiot moj post da ne se razbere vo pogresna nasoka, POVTORNo napomenuvam deka, islamot zabranuva bilo kakvo ubivanje na nevini civili...Iako pri samoubistveniot napad zagainale 20 vojnici, a samo eden civil, sepak ovdeka vazi postulatot koj pogore go spomnav, "Koj ke ubie eden nevin covek, kako celo covestvo da go ubil." Takva ke mu bide kaznata na onoj svet.
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 14:47
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Neznam zosto postojano se vrtime vo krug!!!!
Temp, se e vo red so ISlamot, problemot e lugeto...
Najgolema steta na islamot mu nanesuvaat negovite privrzanici a potoa nemuslimanite....
Nezamislivo e eden vernik ama iskren, da pomine pokraj uciliste i da se samoubie. Toa e tolku sprotivno na islamot......neznam onoj koj toa go pravi odkade go crpi legitimitetot.
Ona sto nie go "opravduvame" e sto segoas vleguvame podlaboko vo prikaznata.
Palestina na primer....
Spored evrejsko -amerikanskata definicija, terorist e i ona dete so kamen vo raka, napaga izraelski tenk.
Teroristi se i site legitimni vojnici koi ja branat svojata teritorija.
E ovdeka e ona sto e diskutabilno za vas i nas. KOJ E TERORIST?
Ako nikoj drug da ne moze da razbere, barem makedonskiot narod bi trebalo. Cel zivot imale okupatori na svojata teritorija.
I sega ako nekoj priznae deka vrsi okupacija nad tvojata zemja, sto treba da pravi narodot. Narodot se brani, a svetot go narekuva terorist....
Vprocem spored definiciite na megunarodnoto pravo borcite za osloboduvanje na Iraq, Palestina, Cecenija, ne spagaat vo grupa na teroristi, tuku osloboditelna armija. Stom ke oblecat uniforma i fer se borat....Megunarodnot pravo ne gi okvalifikuva kako takvi....

No ete celiot moj post da ne se razbere vo pogresna nasoka, POVTORNo napomenuvam deka, islamot zabranuva bilo kakvo ubivanje na nevini civili...Iako pri samoubistveniot napad zagainale 20 vojnici, a samo eden civil, sepak ovdeka vazi postulatot koj pogore go spomnav, "Koj ke ubie eden nevin covek, kako celo covestvo da go ubil." Takva ke mu bide kaznata na onoj svet.


Da vo pravo si. Imame ist stav. Sakajci ili nesakajci mojata rabota e dirketno vrzana za teroristite vo ovoj slucaj za islamskite teroristi. Niv ne mozeme da gi prikazme vo poinakvi svetlo sem vo svetlo na izopaceni kriminalci koi se krijat zad paravanot na verata na toj nacin sakajci da manipuliraat so narodot i da dobiat podrska za svoite nedela. Od tuka proizleguva deka praviot musliman sekogas gi osuduva (sum videl bezbroj primeri,eve i ti gi osuduvas) teroristite, no isto e fakt deka ima muslimani koji izmanipulirani od teroristie gi podrzuvaat povikuvajci se na k*ranot. No tuka doadjame do edna rabota a toa e Afghanistan sum bil tamu i ima edna rabota koja morame da ja zemem vo obzir talibanite odsekogas se smetani za jihaidsti i tie se borat za osloboduvanje na Avghanistan od amerikanskata okupacija, i za simnuvanje od vlast na Nacionalnata osloboditelna armija koja fakticki go oslobodi afghanistan od talibanite vo 2003. Nacionalta armija na fghanistan sega se trudi da go izgradi afghanistan i da pocne vo nego da se zivee normalno no talibanite ne go sakaat toa tie sakaat po pat na sila vo ime na alah pak da ja vrata mocta, znaeme kako se ziveese vo afghanistan za vreme na talibanite - uzas. Sega ja ostavame politikata na strana. Talibanite se borat vo ime na boga i se muslimani no NA se bori protiv talibanite i tie se muslimani no ne go mesaat boga vo toa, znaci sum bil so niv sum jadel i sum zboruval, se molat pet pati na den mislam se noramlno kako pravi muslimani no nikogas vo svojata kauza ne ja koristat verata kako opravduvanje za vojuvanjeto protiv talibanite, koga prasav eden major od NA kakov e negoviot stav kako musliman kon seto ovaa sto se slucuva toj mi kaza - ne se losi amerikancite ne se losi ni avganistancite nitu pak se losi talibanite losa e onaa grupa na magarinja (misli na vodacite na talibanite) koja na talibanite nasata sveta kniga k*ranot im ja interpretira na iskriven nacin i gi tera da se borat protiv nas, a site nie ovdeka (mi se obraca i na mene) sme vo eden djavolski kotel i sekoj od nas ima puska vo raka, udarame brat na brata site ce ne kazni alah (bog za mene) zasto rabotime sprotivno od seto onaa sto ne uci bog. Znaci zaklucok e deka terorist ne e sekoj musliman i ne treba da se zeme toa kako ravenka vo saudiska arabija imam raboteno so ludje saudijci koji se muslimani, zaedno rabotime protiv teroristite, eden pripadnik na specijalna policija moj drag prijatel go prasuvam kako ti e da se boris protiv nekogo koj e musliman - negoviot odogovor bese - Ne jas ne se boram protiv musliman, prav musliman ovaa ne moze da go pravi jas se boram protiv kriminalec koj se deklarira kako musliman. Na moeto prasanje za losata slika i reputacijata vo svetot - toj mi odgvori - Vistinata e edna i nea ja znae samo alah, i kako sto jas se boram da ja ispravam slikata za islamot vo sveto taka se borat iljadnici drugi samo sto nasite rezultati ce dojdat pokasno i ce ja prikazat vistinskata slika a ne ovaa stvorena od teroristite.

Изменето од Templarius - 04.Март.2008 во 14:48
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:07
Токму така, огромен е бројот на муслиманите што ги осудуваат терористите, но сепак лошото дело изгледа милион пати поголемо од доброто дело па затоа е лошиот имиџ за муслиманите. Но имам пријател Арап, муслиман, и секогаш му велам дека тој е најголем амбасадор на исламот затоа што начинот на кој тој зборува за исламот е фантастичен. Праќам апел до муслиманите, оние вистинските, да го шират добриот имиџ за исламот, за она каков е навистина исламот. Не е тоа религија на терористи, тоа е религија на најмирољубови луѓе. Секој што го користи исламот, к*ранот, Алах за свои бедни цели е осуден од муслиманите. Но потребно е христијаните и останатите луѓе да имаат желба да ги скршат предрасудите. Значи терорист = криминалец, терорист не е исто што и муслиман.
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:10
Originally posted by tofu tofu напиша:

Токму така, огромен е бројот на муслиманите што ги осудуваат терористите, но сепак лошото дело изгледа милион пати поголемо од доброто дело па затоа е лошиот имиџ за муслиманите. Но имам пријател Арап, муслиман, и секогаш му велам дека тој е најголем амбасадор на исламот затоа што начинот на кој тој зборува за исламот е фантастичен. Праќам апел до муслиманите, оние вистинските, да го шират добриот имиџ за исламот, за она каков е навистина исламот. Не е тоа религија на терористи, тоа е религија на најмирољубови луѓе. Секој што го користи исламот, к*ранот, Алах за свои бедни цели е осуден од муслиманите. Но потребно е христијаните и останатите луѓе да имаат желба да ги скршат предрасудите. Значи терорист = криминалец, терорист не е исто што и муслиман.



Se sl*gam so tebe no kako sto kaza mojot prijatel vistinskata slika ce se vidi podocna no za da se vidi za nea mora da se bori. Islamskiot terorizam ne e igracka toa e ozbilen problem pred koj e soocena celokupnata svetska populacija ,no toj moze da se pobedi samo ako se dojde do rabiranje i se razgranicat nekoi raboti a za toa e potrebno zaedno da rabotat i muslimanite i hristijanite....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 16:37
Da Aisha - no site hristijani gi kritikuvaa srbite i kako shto znaesh, nekolku godini podocna, dzhigerot im go bombardiraa... koe shto celiot zapad go opravda,(od Zidarski)post do Aisha..

Ne Halid - ne bea bombardirani zaradi toa, (od Zidarski)

Evw Zidarski,za kaj ti velam deka si Kontradiktoren..prvo i vikas na Aisha deka tokmu zaradi toa,zaradi Masakrot vo Srebrenica,po nekolku god bile bombardirani Srbite,a potoa koga jas te prasav,zarem veruvas deka zaradi toa bea Bombardirani Srbite mene mi go dade gorniot Odgovor..


P.S.
Se soglasuvam,da zapreme so politika na Forumov-Veroipoved,no najprvo treba Vie da go napravete toa,kako Moderator,poso vie pocnuvate...

Koga ke dojdes vo MKD.duzis kafe i Lokum.


Poz....
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 16:48
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Toa sto ti duri i postovite gi citas kako sakas e tvoj problem kontekstot na recenicata e so odobruvanje i potvrduvanje na pogorenavedeniot fakt.Znaci nauci da citas.
Inaku istorijata ne ja poznavas. vo eden topik mnogu ubavo objasniv deka krstonosnite vojni se vodele kako odogvor na islamskiot teror, nepobiten istoriski fakt, koj bil prisuten vo toa vreme. Nie ovdeka zboruvame za teror koj se vrsi sega vo ovoj moment vo ovaa vreme,pogledni go datumot koj e deneska i kolku e casot...ne moras da frlas kamenja i vednas da se rasfrlas so amerika i izrael ednostavno kazi deka go podrzuvas terorizmot zasto inaku i ne znaes...Jas so sebe odamna sum rascistil a dali si ti??


Xexe..Blaze si ti..Pa jas za koe vreme zboruvam be Coveku..Zboruvam za Segasno, Idno Nesvrseno vreme,Znaci zboruvam za Toa deka Od sekogas do den deneska i dodeka postoet ovoj svet,ke pravete Teror...

I vasiot teror ke go prefrlate na Drugite,Znaes kaj nas postoel nekoj si Sale,odamna,ne go poznavam ,no sum slusam od Postarite,covekot bil mentalno zaostanat,i napravil edna s nekoja Belja,taka da za taa belja koja ja napravil,posle toa sekogas koga ke se napravese belja,covekot go jadese Apot,iako toj ne go npravil toa..Istovo e i deneska,Da, napravil nekoj "Musliman" nekogas Teror,i deneska Vie site,koj i da napravet Teror toa im go prepisuvate na Muslimanite....Iako vie go pravete terorot...

P.s.Za toa,deka jas go podrzuvam terorot,prodolzi slobodno da si mislis,poso tvoe pravo e da Mislis kako so sakas,ne smeam da ti zabranuvam...

No neka ti bide jasno tebe i na site(neznam po koj pat povtoruvam)Deka sum najgolemAnti Terorist,No [problemot e sto jas i Ti,se razminuvame Oklou ovoj poim.

Ovie "Mirovnicive"tvoi,vo koi si i Ti..Hmmmm...Tuka se razminuvame..Pomegu Terorizmot...
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 16:48
Halid, ili ne me razbirash ili ne sakash da me razberesh. Chitaj ubavo, a plus kje ti objasnam tochno shto pishav. Imate navika da vadite eden dva zbora od cel pasos i posle se chudite shto vi nemaat smisla. Eve ti jasno objasnuvanje:
Srbite masakriraa vo Srebrenica. Zapadot toa go vide i si sozdade TAKVA SLIKA za niv. Koga dojde vreme da gi bombardiraat vo 1999-ta godina (OD DRUGI PRICHINI), ne beshe problem narodot na zapad da se ubedi deka treba da gi bombardiraat, zatoa shto toj narod vekje imashe SLIKA za srbite kako za zlostornici i soodvetno ne se protivea na odlukata za napad vrz niv.
Dovolno jasno?!
Znachi - ne se bombardirani zaradi Srebrenica, no toa shto go napravija vo Srebrenica ovozmozhi da nema protivenje na napadite od 1999ta godina! (ushte ednash, za da sme sigurni deka e jasno)

p.s. Ti prochitaj samo ubavo, kje te chastam kafe i lokum i vaka i onaka...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.