IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 54>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 12:04
NE sum ljubomoren
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 12:49
JAS SUM
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 15:29
....љубоморна..не,но секакам да ме прави будалане%20зборувам
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 20:55
е како да не бидам?
морам малку...повремено...колку да не се олабави превише голема%20насмевканамигнување
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 21:00
Malku mozda sum ali ne preteruvam
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 21:01
jas kazav deka sum i TACKA не%20зборувам ne mnogu ali tuje negde не%20знам
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 21:02
Ma kako MNOGU daj opraj se bidi malku i tacka
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 21:08
ponekogas DAAAAAAAAAAAAAA...
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 23:33
da
Кон врв
goodhard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goodhard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 14:16
Daj kazete kolku ste ljubomorni vo vrskata/brakot?
I dali vasiot partner e ljubomoran na vas :)
Eve jas ke kazam za mene: jas sum ljubomorna ama so granici znaci ako vidam deka ne e nesto kako sto treba, ne deka me e stra deka nekoja ke mi go prezeme partnerot, nego ne sakam da me pravat budala.A mojot sakan e tolku mnogu ljubomoren sto me poluduva ponekogas pomisluvam na razvod samo zaradi ljubomorata pocna da me gusi ama od drugata strana tolku mnogu go sakam sto se ke dadam od sebe da mu dokazam deka nema razlog za taa ljuomora, i se ke bide super...
inace imam savrsen brak ali ljuomorata ufffff ja mrazam
Кон врв
гјувеза Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гјувеза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 14:34
Психолозите велат дека љубоморни се оние луѓе кои се несигурни во себе и мислат дека некој друг е подобар од нив и би ги загрозил или превземал она што е нивно.Не е само љубомораta во врската со партнерот лоша,туку таа е уште полоша кога е од страна на колеги,комшии,пријатели,затоа што овде нема емоции ,овде има желба да те сруши или уништи.Затоа има една убава поговорка која се трудам цело време да ја ставам како потпис но негде грешам не ми иде,не се покажува а таа гласи и се однесува на љубоморните или завидливите луѓе:"Не се радувај ако некој прави чекор назад.....можеби зема залет"!
    Инаку со маж ми заедно работиме и сите се чудат како може да биде толку рамнодушен кога некој ќе ми се пушта и сл. а тој вели вака..се додека се се случува пред мои очи уво не ми чуе.....И навистина немам таков проблем сепак јас мислам дека тоа е до карактерот.

Изменето од гјувеза - 06.Април.2009 во 14:39
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 14:45
Ljubomoren sum samo koga ke se odnesuva ladno sprema mene e toa me unistuva nacisto mislam deka ke poludam i milion glupi idei ke mi se svrtat niz pametot . Se prasuvas da ne sum i dosadil veke da ne prestanala da me saka. Ali koga ke dobijam barem edna nasmevka togas omeknuvam kako pamuk i sum presreken apa guska ili baknez a za poveke ic da ne zboram.
Ali se nadevam deka ke pomine se toa i se ke bide kako sto treba
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 04:33
Ljubomora Neam Nesho Posebno Mn Sum Laden i Toa me plasi da ne misli ona da ne ne ja sakam oti ne i ljubomoram.
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 14:10
Ne, ako mu e poubavo nekade nadvor od mojot  ili zadnickiot zivot, slobodno moze da si go odbere toj kako negov nov zivot. големо%20гушкање
 
 
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.