IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Kako sami da si ja popravite neispravnata lekja
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kako sami da si ja popravite neispravnata lekja

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Kako sami da si ja popravite neispravnata lekja
    Испратена: 06.Август.2007 во 00:30
Odkoga ke ja pregledate deka ne fukcionira


Ke go nabavite potrebniot alat


I ke gi sledite cekorite od slednite fotografii









I na kraj garantirano ke funkcionira, ke propusta svetlo bez problem



газење%20од%20смеење
газење%20од%20смеење
газење%20од%20смеење




















That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 00:46
jas pak mislam deka trebit lekjata da se ocisti

trebit da se preberi i toa se pravi na sleden nacin:

1 se tura lekjata vo tacna i toa pogolema na edna strana
2 so eden prst edna lekja po druga butkate na slobodnata strana od tacnata
3. se sto ne vi lici na lekja frlajte vo caska
4. pokazite i na soprugata kolku bevte vredni


Изменето од anakin - 06.Август.2007 во 00:46
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 00:48
изненадувањене%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреден
смеењеDaltone ti si LUUDDDD... mi go naprai denot/nokta
(da bev kaliopi pa denot da mi beshe... )))
sasho N. A.... gives u
не%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреден

Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 00:52
не%20слушамсмеење
газење%20од%20смеење
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 00:53
ејј ај ке пробам голема%20насмевкаголема%20насмевка 
Кон врв
NINA_SK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NINA_SK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 01:05
E Dalton me iznasmea mi go razubavi denot .газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 09:09
zasto jas tolku kasnam?
pojma nemam, celo vreme sam bil na podrum, nisto ne znamголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 09:22

Дечки ако ги поправате овака, после ич не ги носете кај мене. среќаизненадување

После ова дефинитивно оди во канта со бленда 1 голема%20насмевка.
 
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 09:41
Znaci jas vaka trebase da i napravam na EF 50mm koga bese zeznata голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка.

P.s Mora da go pofalam Aleksandar A za toa sto mnogu brzo i odlicno mi go popravi objektivot koj bese na dva dela , fala Aceаплауз
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 10:33
dalton ja stori lekata so blenda 1 , a ako ostana nekoe sitno staklence vnatre e i poveke od 1 , mozebi  0,95.изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување
nejse kazi mi samo kako uspea os prva da go pogodis so cekanotзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост, jas 5-6 pati po noga ke se udrev pred da go pogodam objektivotголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
NINA_SK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NINA_SK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 10:50
Ne razbrav Dalton e majstorot ?
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 11:10
Eh shto ti se vika ruska tehnologija

Dalton ova da ne go podnau4i od upatstvoto za kievot газење%20од%20смеење
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 15:28
Dalton,...
Si bil REALLY PISSED OFF?!?

**********************

Da ne go snimashe voa na video?
Daj montiraj i uploaduvaj na YouTube.

Ako ne si - sram te bilo!

Sho ne vikna, kje doneseeme 2-3 cameri,
lighting package, edna highspeed camera
i seto toa od nekolku agli i posle
eden edit kje udreshe, so multiple
navrakjanje na "explozijata" (ala Holywood).

голема%20насмевка


Pozdrav


Igor


PS: Toa Asahi Pentax e?
      Jas imam Spotmatic SPII
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 15:44
igor spomna hispeed camera? sto podrazbiras pod toa i dali ima nesto takvo vo mkd?
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.