IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Вреди ли???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вреди ли???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
boris70 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boris70 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вреди ли???
    Испратена: 27.Мај.2008 во 02:51
Imam pet godisna vrska i neodamna doznam deka devojka mi se zalapala nekolku pati so nekoj francuzin.
Vredi li da i prostam, da i vratam so ista merka ili da i dadam crven karton. Dali nekoj imal slicno iskustvo i kako postapil ???

U kraen slucaj ako nemate normalni komentar, ve molam bez glupiranje.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 08:25
toa ke treba ti da si znaes kolku ti vredi seto toa....
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 08:28
Chovechki e da se gresi,no i da se prosti...
Ako ostanalo samo na toa,ne razmisluvaj prosti i ...
Ako "otishle"ponatamu....razmisli malku????
Sepak,moj stav..da i oprostis...veruvam na sekogo moze da mu se sluci nesto nalik na tvojot slucaj,site sme bile vo moment na slabost ili na rab na iskushenie...


Изменето од Valerija - 27.Мај.2008 во 08:45
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 08:44
prvo treba sebe da si opnes CRVEN KARTON

taa nikade ne zgresi nego te zameni na momentov

postavi si prasanje- dali sakas da si zamenliv ili zamenet

ako nesakas toa da si- pravi neso podobro za neja

ako sakas ti da ja zamenis- napravi go toa- no vo druga vrska pazi pak da ne si zamenliv
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 12:58
....''devojka mi se zalapala nekolku pati so nekoj francuzin''... 
Ova ne mi e bash jasno,dali nekolku pati se lapala so nego vo razlichni periodi ili samo ednash se desilo?  Ako e ednash vikaat ''moment na slabost'',iako jas ne veruvam vo toa bash,mislam deka se svesno pravime i so zelba, a ako e nekolku pati, e toa e veke krajno promisleno. Druga rabota e kako si doznal za toa shto se desilo. Neli ne treba da ni bide bitno shto mislat drugite,ama ne e bash taka vo realnosta. Ako i drugi znaat za ova shto se desilo,mislam deka ke ti bide poteshko da oprostish, od strav da ne te pravat naiven...Kako i da e sepak odlukata e tvoja,ne mozesh preku nash*te iskustva ti da donesuvash zakluchoci za neshto tvoe lichno. Treba na svoja koza da si osetish i samo togash ke bidesh siguren vo ispravnosta na odlukata.


Изменето од Eleni - 27.Мај.2008 во 12:59
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 13:05

За некого вреди за некого не. Се работи за рљазлични карактери така и различен одговор ке добиваш. Размисли убаво, мој совет ти е, не избрзувај со одлука-не простувај ако не можеш да заборавиш, зашто потоа ке те мачи и само ке и го префрлаш тоа.

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 14:22
Originally posted by boris70 boris70 напиша:

Imam pet godisna vrska i neodamna doznam deka devojka mi se zalapala nekolku pati so nekoj francuzin.
Vredi li da i prostam, da i vratam so ista merka ili da i dadam crven karton. Dali nekoj imal slicno iskustvo i kako postapil ???

U kraen slucaj ako nemate normalni komentar, ve molam bez glupiranje.



а,.... зошто им веруваш на другите ?? ако имате пет годишна врска, би требало да и веруваш нејзе, а не на тоа што си чул од некој друг,.... би било добро доколку претходно разговарате,... прашај ја дали е тоа вистина,..... можеби не е,.... денеска има многу болни умови кои од љубомора прават се да расипат една врска,.....  и сега ти најдобро си ја познаваш девојката,... сигурно препознаваш дали те лаже или не,..... и,..... ако не те сака нема да биде со тебе 5 години,..... нели ??намигнување
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 15:41
Originally posted by boris70 boris70 напиша:

Imam pet godisna vrska i neodamna doznam deka devojka mi se zalapala nekolku pati so nekoj francuzin.
Vredi li da i prostam, da i vratam so ista merka ili da i dadam crven karton. Dali nekoj imal slicno iskustvo i kako postapil ???

U kraen slucaj ako nemate normalni komentar, ve molam bez glupiranje.


...ja bi igral vaka, sekogash so rezerva...bolje e da imash dve otkolku edna, imaj si rezerva nekoja druga cura, zasho ako ostanesh na edna varijanta-ete sho se deshava, ti si toj sho go papa...намигнување
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 16:52
Запрашај се колку ја сакаш ти неа?Ако ја сакаш до бескрај, нема начин да ја казниш. Дали ти ја имаш варано претходно па ова е реваншизам од нејзина страна.Не знаеме ние овде која е вашата приказна.
Мора нешто наопачки да тргнало во вашата врска штом девојката ти се мува со други.Или едноставно си е таква, сака да си разбива монотонија.Или можеби некој и вади афери???!!!
Многу е битно во вакви моменти да направиш отворен муабет со неа, без многу сцени. Играјте со отворени карти, видете колку вашата врска е цврста и што сакате еден од друг во иднина. Доколку се разидувате драстично, можете да размислувате за црвени или жолти картони./]
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 19:20
...e bash taka e stanue papuchar...bravos, poslushaj ja, "honey...zasho mi naprai taka"...a ona..."ama jas tebe te sakam-iznivi-cmoooook"...i u sebe si vika..."sho ubavo mi beshe so Francuzinot"...ne se bacue ko tebe a i vkusot ne e ist"...odjebi to a brate...raboti dok mozesh, a na strana bidi si Francuz, ama ti...плазење
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 19:23
ma jok
neka prvo si tupne CRVEN KARTON
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 19:44
Originally posted by anakin anakin напиша:

ma jok
neka prvo si tupne CRVEN KARTON


...abe, druze...krotko jagne od dve curi cica, dok moze de...намигнување
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 20:14
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

ma jok
neka prvo si tupne CRVEN KARTON


...abe, druze...krotko jagne od dve curi cica, dok moze de...намигнување



ma ne od dve od tri  minimum--- e deviza
nego fintata e da necica drugo krotko jagne
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 20:32
ednash koga ke te izneverat ti si kriv, vtor pat ako te izneverat, ne e do tebe i togash ne vredi da se prosti.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.