IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 62>
Автор
Порака Обратен редослед
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:49
Ако девојката вреди нема зоштои да не пробате нели
Па ова е не е проблем
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:35
Originally posted by james dean james dean напиша:


Мене тоа воопшто не ми е чудно! Јас идев со една од клас у средно А знам за уште неколку такви случаи!

Се согласувам со Blueprayer! Прво преиспитај се убаво какви чуства имаш ти кон неа.
Што и да одлучиш, ти препорачувам при првиот следен контакт да бидеш cool во однесувањето (ама топол спрема неа) и со мала доза на резерва, како божем не ја сваќаш баш сериозно. После остави полека чуствата сами да си ја завршат работата (без разлика во кој правец).
Природно е најубаво!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:34

Извини, ама изгледа не се разбираме! Јас не викам ни дека треба да лаже, ниту да блефира, ниту било што слично, само викам дека ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ треба да биде малку повнимателен и да ја остави неа да го продолжи она што го започнала!

P.S. Морам да одам, се читаме утре!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:28
их што да ми кажеш! никој не треба и не сака да слуша лаги а уште помалку да верува во нив за на крај да дознае дека е лажен. и да блефира девојката сепак машкото ке остане машко цврсто на своето дека сепак не ја излажал и бил искрен со неа што уште повеке ке го направи човек. нема ништо индивидуално овде.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:27
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

значи пак сум во право или...? намигнување


Па што да ти кажам, тоа е индивидуална работа!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:22
значи пак сум во право или...? намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:19

Добро, затоа рековме дека прво е битно он да си ги преиспита чуствата! Јест да, чим прашува, се знае што е работава!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:17
и да блефира битно тој ке е искрен! нема никого да излаже..значи нема што да му се врати нему. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:17

P.S. И зашто ме викаш член? - Си имам јас име!
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:15
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Члену јас не се согласувам целосно со тебе...тој дел каде велиш божем ....зашто да глуми дека не ја разбира??????????? нека биде тоа што е, чим таа ко таков го засакала нема гајле. а и да не е так аникогаш не треба да ставаме маски и да се правиме не те слушнав не те разбрав...


Од кај знаеш дека малата не блефира! Се се случува у тие години! И после детево да се излета и да дојде у незгодна ситуација.
Работава мора да се изигра пажљиво!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:00
Члену јас не се согласувам целосно со тебе...тој дел каде велиш божем ....зашто да глуми дека не ја разбира??????????? нека биде тоа што е, чим таа ко таков го засакала нема гајле. а и да не е так аникогаш не треба да ставаме маски и да се правиме не те слушнав не те разбрав...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 23:58

Мене тоа воопшто не ми е чудно! Јас идев со една од клас у средно А знам за уште неколку такви случаи!

Се согласувам со Blueprayer! Прво преиспитај се убаво какви чуства имаш ти кон неа.
Што и да одлучиш, ти препорачувам при првиот следен контакт да бидеш cool во однесувањето (ама топол спрема неа) и со мала доза на резерва, како божем не ја сваќаш баш сериозно. После остави полека чуствата сами да си ја завршат работата (без разлика во кој правец).
Природно е најубаво!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 20:53
прво преиспитај се и ти да не имаш некој чуства кон неа. не избрзувај размисли и ако заклучиш дека не би бил со неа пробај барем утре едно здраво да имате, значи убаво објасни  и, а ако си за да бидеш со неа знаеш што да направиш.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
legijate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај legijate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 20:50
Denes mi stiga mail od mojata najdobra skolska drugarka so koja sto sedam zaedno vo klupa...Mailot glasi "Srcence moe najmilo,veke dolgo vreme ti kazuvam deka se zaljubuvam vo nekoj od naseto skolo,ama ne ti kazav deka jas se zaljubiv vo tebe...Nemoj da mi se smees na mailov,ama jas nemozam da gi kontroliram moite cuvstva kon tebe"... I SEGA AJ VE MOLAM ZA POMOS...KAZETE STO BI NAPRAVILE VIE DA STE NA MOE MESTO????
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.