IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Под ист кров
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Под ист кров

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака Обратен редослед
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2007 во 11:07
Мила моја и да не се под ист крв, ако се родителите такви и не знаат кај им е место и ако дозволиме да верглаат несвесни дека си имаме семејство ..тие секогаш ке најдат причина за солење макар и на телефон..макар и напуниле 50 години...

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 09:59
Попрво би живееала под кирија, отколку со било чии родители... Ете ги телефоните, и онака можеме да се слушаме, што се вели, по стопати во денот.

Родителите, колку и да си ги сакаме, наметнуваат мислења... направи вака, направи онака, вршат притисок и се лутат како мали деца ако им речеш дека мислењето не им чини заради ова или она... После снаата не чинела или зетот не се погодил... Аааа, не... Под ист кров - ни под разно!
Кон врв
maruska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maruska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 22:01

Да немаш финансии и да мораш да живееш со неговите или твоите, може да се прифати донекаде. Меѓутоа е многу подобро да живееш со мажот/жената одвоени од родителите. А ако им треба помош на родителите, во секое време можат да се јават и да побараат помош. Поздрава заедница можеш да создадеш ако живееш одвоено. Не велам дека немаш да имаш ако бидеш со родителите. Меѓутоа свое си свое. Можеш да одлучуваш ти самата, а не твојот родител или некој друг кој живее со тебе.

Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 21:22
Може во една куќа но со 2 спрата.... Така ќе има и 2 кујни и место за сите Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 19:35
Da beleg, soba za sekogo, no edna kujna a dve domakinki vo nea.Ne mi odi ova.Svekrvata ke veli deka taa e odlicna domakinka koja ne moze nikogash da ja zameni vo gotvenjeto snaata, ovaa ke saka neli nekogash da napravi nesto, pa kade e rendeto, kade e daskata, kade e nozot za leb , nozot za meso itn....znaci sekoj sam, sekoj svoj gazda pod SVOJ POKRIV!

Изменето од maja - 05.Јануари.2007 во 19:36
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2007 во 19:19
Pod ist pokriv ako ima dovolno prostor za site...togash e ok...toa podrazbira soba za sekogo...deca,stari,mladi...
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 19:39
   Srećička imam što živeam sama so mažot mi i deteto
Кон врв
xaxaxa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xaxaxa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 20:34
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

pa jas bi ziveel pod moj ne bi delel pokriv :)
sam si e sam pa i liljaci da imas na tavan tvoi da bidat da ne gi delis:)


Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2006 во 12:55
pa jas bi ziveel pod moj ne bi delel pokriv :)
sam si e sam pa i liljaci da imas na tavan tvoi da bidat da ne gi delis:)
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2006 во 12:44
 
         Interesna temaBig%20smile, se zavisi od toa dali posto razbiranje pomegu niv. Dokolku ne postoi, moe mislenje e deka bi bilo mnogu podobra da se zivee posebno, zosto da se dovedat do situacija da imaat megusebni raspraviiQuestion Neli e podobro koga bi postoelo edno megusebno pocituvanje, koga bi sednale zaedno na nedelen rucek, pa prosetka so vnucinjataClapClapClap Spored mene, mislam bas i deka ne fer da im se ostavat decata cel den na cuvanje, pa neli tie veke ednas gi iscuvale sopstveniteLOLLOL Odvreme-navreme moze, ne za drugo, za da se razmrdaat malceLOLLOLLOL
   DIJANA
Кон врв
xaxaxa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xaxaxa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 02:45
Originally posted by m-free m-free напиша:

interesna tema...veruvam ce ima dosta komentari a i repliki...privilegija e na bracnite parovi koi mozat da ziveat so roditelite na momceto...gi osuduvam site sto gi ostavile roditelite da bidat sami na strai godini, za da ja zadovolat suetata ne nekoja pizda (citaj k*rvica) koja nemozela da gi podnese...dragi moi zivejte so svoite roditeli vo toplo i srecno semejsto kolku mozete podolgo....nekogas ce vi nedostasuvaat, ama ce gi nema ZA ZAL...

roditelite sekako ce bidat mnogu posrecni ako ziveat vo posiroko semejstvo so svote deca i vnuci, TIE TOA I GO ZASLUZUVAAT...



Zalosno...so seuste ima lugje koi go delat ovaj balkanski mentalitet...ali pusto tursko...500 godini si go pravat svoeto...a da te prasam jas vaka, ti ti taa "pizda (citaj k*rvica)" i decata i tvoite roditeli i nejzinite, pa brat ti i snaata i sestra i i zetot i normalno roditelite od snaata i zetot za nikoj da ne bidi lisen od pravoto da gi gleda svoite vnucinja koga ke posaka...pa taka okolu 50-60 dusi vo zaednica...kako ti zvuci ova?

Изменето од xaxaxa - 10.Октомври.2006 во 04:58
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 08:58
Во ред е се.. Доколку има флексибилност и разбирање како и почит спрема возрасните..
Лично ако не можам да бирам зашто да не.. Сепак и воспитувањето домашно си носи свое.. Судир на генерации точно, но сепак мене не ми е проблем, се балансира доколку се умее и не се придаде значение на овие твоиве, пошто и од оние нашине сме излегле со потполни исти проблеми ама даваме значение зашто се наши..

Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 00:32
Може под ист кров ама они на прв спрат јас на втори Wink
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:17
Zavisi, ne e sekogas taka, imam dva sina i koga ke se ozenat, od prviot den ti ke ziveat sami, jas ke bidam sekogas tuka koga ke im tre*am , veruvam i tie za mene, no zivot vo zaednica ne
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.