IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 28>
Автор
Порака Обратен редослед
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 20:40
Poznato i videno scenario koe sega se primenuva i kaj nas.






Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 20:10
Чисто онака што полемизиравме прегеска со Фикс, дека било кој може да биде маскиран провокатор...епа еве еден од ваша банда...




Едно од лицата кои за време на вчерашните мирни протести, со фантомки и дуксери врз лицата, со камења, шишиња, и други предмети фрлаа по полицијата, бил Александар Варга, член на навивавачката група Лавови од Ѓорче Петров, дознава Либертас.

7854894389322321

– Не знам дали е член на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, ама е симпатизер на партијата, редовно присутен во нивни штабови – велат нашите извори и откриваат дека и неговиот постар брат бил помеѓу насилниците кои ја нападна групата граѓани кои во 2009-та година протестираа против изградба на црква на плоштадот Македонија.

Можете да го видите на 29-та секунда од видеото на Телма.

< width="500" height="375" ="https://www.youtube.com//eZCpJvznTLQ?feature=o" border="0" allowfullscreen="" s5627310354394246843="true" replaced="true" style="margin: 0px; padding: 0px; border-width: 0px; outline: 0px; vertical-align: line; : transparent;">

Како дел од групата провокатори присутен бил и Михаил Младеновски, помлад брат на Стефан Младеновски – Кобра кој водеше извесна навивачка група која се отцепи од Сити парк бојс, велат нашите извори.

Покрај Михаил Младеновски во истата група се и членови на подмалдокот на СДУ – Димитар Кратовски и Алек Лазаров. СДУ е партијата што ја формираше сегашниот амбасадор Лазар Еленовски кој од СДСМ премина во партијата на Тито Петковски преку која еден период беше министер за одбрана во владата на Груевски. Подоцна Еленовски ја формираше СДУ, која иако е маргинална партија веднаш беше примена во коалиција со Груевски.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 19:58
Што е тоа НЕКРОФИЛИЈА ?    
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:39
Сум го замислувал тоа Меси и сум дошол до заклучок дека страшно ќе е, затоа сум и ќе бидам против нив.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:37
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.


Не би зборувал за некрофилија ниту би давал некакви сериозни квалификации,
доволно е да се види дека овие немаат основно домашно воспитание.

И замисли овие да застанат на васт и да ја водат државава ?!?!










Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:30
Originally posted by fiks fiks напиша:

Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.


Не би зборувал за некрофилија ниту би давал некакви сериозни квалификации,
доволно е да се види дека овие немаат основно домашно воспитание.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:29
Одлична вест,НСА паднаа на апелациониот суд за прислушкувањето.

http://www.wired.com/2015/05/breaking-news-federal-court-rules-nsa-bulk-data-collection-illegal/?mbid=social_fb

Ајде да видиме кај нас сега како ке се одвиваат работите !!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:26









Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:26
Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:25
Неверојатно е



колку луѓето можат ниско да паднат.     
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:17

Испратена: 10.Март.2015

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

… целта во ваквата активност е да се изнуди насилна полицијска реакција која потоа ќе биде јавно осудена ("владата го тепа народот") и ескалирана со фрлање камења и молотови коктели врз чуварите на редот… 





За жал, личниот гнев застана пред националните интерси.

Нештата се одвиваат онака како што одамна ги испланираа. 

МАКЕДОНИЈА ЈА ПРЕЧЕКОРУВА ЦРВЕНАТА ЛИНИЈА НА НЕПОВРАТ





















Изменето од Messenger - 07.Мај.2015 во 17:18
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:09
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 13:55
Убиецот си ја сноси одговорноста за тоа што го сторил....Сега треба да одговараат оние кои пробувале да ја забошотат работата, што го релативизирале случајот, што веста за апсењето на Љубе им била поважна отколку да го признаат она слушнавме дека го знаеле.
Јанкуловска не смее да биде министер ни една минута повеќе...таа прва треба да си оди.
Страшно е што многу подржувачи на дпмне од една страна се согласуваат дека Гоца е некадарна и не треба да е веќе министер за внатрешни работи ама инаетот и заслепеноста не им дава да го побараат тоа....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 11:58
Еве колку им е гајле за Нешковски и фамилија.
Ова ќе да е Софија Куновска, или грешам??

Ете така, селфи напрајвме, чек сега на фејсбук да ставиме...Што сме лични упм а?
Леле колку лајкови ќе има фотографијата а дечки????

-Ова е крајно дволично и мизерно.
Почекај ден - два и ќе видиш како Заев ќе се појави тамо и ќе изиграва разжалостен и слично.

Уште си убеден дека некој протестира за Нешковски, а Нинџо?????
А некако никој од СДСМ не споменува дека убиецот на Нешковски е во затвор на 14 години.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.